субота, 20. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Коментар дана

Муке по Томи

Томислав Станковић   
субота, 02. мај 2015.

Ако тој одлуци додамо ону којом је организовао војну параду у част председника Руске Федерације Владимира Путина, Томислав Николић бар за једно место изнад је на већ поменутом, малобројном списку шта год се са том његовом одлуком десило.

 
Економска политика

Од очувања радних места – нема ништа!

Бранислав Костић   
уторак, 10. новембар 2009.

Дакле, сви грађани, и из онако истањених буђелара, финансирају „нове својинске власнике“ који реализацијом подоста програма добијају и буквално – бесплатну радну снагу.

 
Савремени свет

Да ли је рат у Сирији завршен?

Драгана Трифковић   
четвртак, 31. август 2017.

у Сирији и даље траје, али од доласка Руске армије у Сирију ствари су кренуле у позитивном правцу, а сада су се већ значајно промениле.

 
Културна политика

Ђаво носи дијадему

Драгана Кањевац   
петак, 04. фебруар 2011.

Ствари стоје овако: ако сликате голо дете у кади - немате више то дете; међутим, можете сасвим мирно да упрегнете трогодишњу девојчицу да учествује у изборима за мис и да од детета понешто и зарадите. То је не само прихватљиво, већ и пожељно.

 
Политички живот

ИЗ АРХИВЕ Година „Господара Вучића“ – како се калио вођа

Ђорђе Вукадиновић   
понедељак, 26. август 2019.

У Вучићевом случају је очито дошло до неке врста позитивне повратне спреге у којој му је моћ коју је вешто стекао током прошлогодишњег постизборног расплета помогла да значајно повећа личну популарност, а онда је та популарност постала додатни елемент у једначини моћи – што му додатно повећава популарност – и тако у круг. 

 
Коментар дана

Унутрашња логика рата, или зашто запад мора да производи конфликте

Бранко Павловић   
среда, 22. април 2015.

Проблем је, у првој равни, у томе што је врх управљачког слоја на западу изборио за себе апсолутну неодговорност за било какве последице, па и оне у којима је доказано да су криминалци, а у дубљем смислу у томе што се на овим основама више не може обезбеђивати развој западних друштава, што цео проблем пребацује на политички терен.

 
Културна политика

Овде би револуција погодовала управо онима који су нас довели до овога

Домагој Маргетић   
субота, 29. јануар 2011.

Против сам револуције јер се бојим да би свака револуција погодовала управо оним истим елитама које су нас довеле до овога данас. Бојим се нових револуција на овим просторима, бојим се да су могуће више него икада раније.

 
Политички живот

Резолуција 1244 - ноћна мора Александра Вучића

Драгана Трифковић   
недеља, 25. август 2019.

Сама чињеница да је састанак Вучића са државним секретаром САД организован на маргинама седнице УН која је посвећена Блиском Истоку, говори о томе да је за америчког званичника то био један у низу успутних сусрета који сваки званичник обави на великим скуповима. Да је за САД Балкан или Косово тако важно питање како Вучић тврди, сигурно би се потрудили да организују конференцију посећену управо тој теми

 

 
Коментар дана

Како "напредњаци" пореде реформу правосуђа и бомбардовање Србије 1999.

Војислав М. Станојчић   
понедељак, 20. април 2015.

Није ништа необично да се посланицима опозиције понуде бесплатне услуге психијатра, а да они реагују још горим изразима и речима. Нема сумње да напредњаци тако нешто и прижељкују, јер се онда тема расправе заборави, а скупштинско заседање искористи за обнављање старих увреда.

 
Културна политика

Рика од које се затресла Америка

Јована Папан   
уторак, 25. јануар 2011.

Није у питању новотарија са Запада, већ традиција државе која постаје сила којој се клањају и они који је виде као највећег ривала, а који своју децу кришом ипак желе да подижу са мало више избаченим канџама.

 
Културна политика

Српски ријалити дернек

Јована Папан   
уторак, 15. фебруар 2011.

Колико ће још у Србији трајати овај ријалити дернек? Тешко је рећи. Дернек се наставља, а свака сличност са српском политичком фармом (пардон, сценом) је случајна и погрешна - у ријалити универзуму просечан Србин има бар привид могућности избора.

 
Политички живот

Лако је бити Че Гевара на Дорћол плацу - Jедан део опозиције седницу о КиМ избегао да се не би видело како, заправо, немају став о Косову, или им се став не разликује много од Вучићевог

Ђорђе Вукадиновић   
понедељак, 09. септембар 2019.

Искрено говорећи, мислим да је један део опозиције ту седницу избегао зато да се не би видело како, заправо, немају став о Косову, или да им се тај став не разликује много од Вучићевог

 
Преносимо

Милошевић је историја, мене занима будућност

Ивица Дачић   
петак, 13. јул 2012.

Ја сам опстао иако је Милошевић хтео да ме искључи из партије. Изабран сам на место председника Главног одбора те партије противно ставу Милошевића. Изабран сам за председника партије иако је Милошевићева породица подржавала друге кандидате.

 
Економска политика

Светска банка против Србије

Дејан Мировић   
понедељак, 09. новембар 2009.

Дакле, Светска банка, у којој главни утицај имају САД, данас тражи од Србије одрицање од Косова, а у економском смислу сасвим супротно од онога што је смисао америчког антикризног програма од око 800 милијарди долара.

 
Савремени свет

Кина у Црвеном мору – нови "пут свиле", база у Џибутију и повратак адмирала Џенг Х'а

Гидеон Елазар   
недеља, 27. август 2017.

 Успостављање базе у Џибутију је важан ослонац у удаљавању Кине од свог традиционалног фокуса на источноазијско-пацифички регион, и изражавању својих све ширих интереса у Африци и на Блиском истоку.

 
Преносимо

Прижељкивао сам да на челу Србије буде – Србијанац

Мило Ђукановић   
четвртак, 05. јул 2012.

Мислим да је одлука председника Вујановића да присуствује инаугурацији Томислава Николића била врло добра и промишљена, јер – у симболичкој равни – представља још један доказ да Црна Гора уважава оно што је демократски избор грађана Србије.

 
Економска политика

Да ли долар умире спором смрћу?

Мајкл Шуман   
недеља, 08. новембар 2009.

Како би већ ослабљени зелембаћи могли да задрже своју вредност док надмоћ америчке економије ишчезава? Али онда је уследило изненађење – улагачи широм света одлучили су да је долар сигурно уточиште у време опште несигурности.

 
Савремени свет

Може ли Грузија да буде користан амерички савезник?

Вилијам Ругер   
четвртак, 17. август 2017.

Американци морају да буду упозорени да савез са Грузијом напослетку може да изложи опасности безбедност њихове земље и животе њихових војника. Сједињене Државе не би требало да олако преузимају такве обавезе и оне морају бити укорењене, пре свега у властитим интересима.

 
Преносимо

Стање и изазови руске привреде

Горан Николић   
четвртак, 07. јун 2012.

ММФ сматра да је највећа претња за руску економију могући снажан пад цене енергената услед кризе у еврозони. Процењује се да би руска економија могла имати мање потешкоће него што су на глобалном нивоу.

 
Економска политика

Нафтна бајка или Бог је Бразилац

Мирко Крагуљац   
недеља, 01. новембар 2009.

Процена резерви овог гигантског бразилског лежишта је око 100 милијарди барела нафте доброг квалитета, уз огромне, још недовољно истражене, пратеће резерве природног гаса. За очекивати је да будућа истраживања утврде резерве од 300 милијарди барела.

 
<< Прва < Претходна 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Следећа > Последња >>

Страна 148 од 431

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер