Početna strana > Debate
Debate
Kosovo i Metohija

Policija, sudstvo i Civilna zaštita na KiM su već eliminisani - neka se pripremi Univerzitet

Danica Vujović   
ponedeljak, 06. april 2015.

Da li uopšte čuju manje obrazovane ali iskustveno bogatije sugrađane koji crnohumorno komentarišu njihovu indiferentnost kao: «Svaki je univerzitet postojao da dovede državu, izgleda da jedino ovaj postoji da bi je ugasio»!

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Otvoreno pismo Sonji Biserko povodom zabrane knjige o Srebrenici

Stefan Karganović   
utorak, 03. jul 2012.

Kakav je vaš stav u vezi sa zabranom rasparčavanja na teritoriji BiH naše knjige Srebrenica: falsifikovanje istorije? Sa svakim danom koji prolazi, gospođa Biserko, javno ispoljavanje vašeg stava očekuje se sa sve većim nestrpljenjem.

 
Srbija i Crna Gora

Srbi u Crnoj Gori i naša ravnodušnost

Marinko M. Vučinić   
sreda, 29. oktobar 2008.

Očigledna je namera državne politike Crne Gore da delovanjem u kulturi, prosveti, medijima i državnoj upravi svede 36 odsto ljudi koji se sada izjašnjavaju kao Srbi na što manji i prihvatljiv broj. I šta Srbija čini da zaustavi ovaj pogubni proces?

 
Kosovo i Metohija

Sporazum Beograda i Prištine o integraciji civilne zaštite - Beograd do 24. aprila obaveštava EU o prestanku postojanja CZ

Kossev   
petak, 10. april 2015.

Beograd će do 24. aprila u pisanoj formi informisati EU o prekidu plaćanja plata i davanja bilo kakvih finansijskih sredstava civilnoj zaštiti do 1. septembra.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

"Pravda" u Sarajevu

Stefan Karganović   
sreda, 20. jun 2012.

Vredan je pomena jedan od rezultata smanjenja broja pogubljenih zarobljenika sa 1.200 na 800, dok vremenski okvir streljanja – po eksplicitnom zaključku sudinice Smajlović koji se na tonskom zapisu čuje – ostaje isti kao do sada: od 10 do 15 časova, ili ukupno pet sati.

 
Srbija i Crna Gora

Kosovsko sudilište

Duško Kovačević   
sreda, 22. oktobar 2008.

Ja vjerujem da sam Đukanović negdje u skrivenim hodnicima lavirinta svoje duše iskreno žali zbog ovog svog nepopularnog čina sa kojim se ne slaže ogromna većina crnogorskih građana.

 
Kosovo i Metohija

Zašto se od Srbije traži da prizna Kosovo - uporedni primeri Kipra i Bangladeša

Dejan Mirović   
ponedeljak, 23. mart 2015.

Zašto zapadne države iz nedelje u nedelju tako grozničavo pritiskaju Srbiju, iako se zvanični Beograd potpisivanjem Briselskog sporazuma faktički odrekao od Rezolucije SB UN 1244, a u domaćem javnom informativnom diskursu radi sve da bi se zaboravilo pitanje KiM.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

U Srebrenici genocid, a u Bratuncu, Skelanima...?

Nikola Ivanović   
sreda, 11. jul 2012.

Zamislimo da je neko ovim potparolkama i onima koje oni predstavljaju, kao i domaćim “evropejcima”, naložio da izađu pred mikrofon i da govore o razlici između ratnog zločina i genocida.

 
Srbija i Crna Gora

Sve što ste želeli da znate o Crnoj Gori, a niste se usudili da pitate

Branimir Marković   
ponedeljak, 20. oktobar 2008.

Nikom ne bode oči što Crna Gora ne preuzima nikakvu sličnu obavezu prema svojim sunarodnicima, državljanima Srbije poreklom iz Crne Gore.

 
Kosovo i Metohija

Albanski martovski pogrom nad Srbima – povodi, suština i posledice

Đorđe Jevtić   
ponedeljak, 16. mart 2015.

Te informacije su kod albanskih demonstranata ispred mosta na Ibru i u centru Prištine izazvale histeričnu želju za osvetom i kažnjavanjem Srba -  onih na severu zbog utapanja albanskih dečaka, onih na jugu zbog blokade jedne od najvažnijih saobraćajnica koja je odsekla pola Kosova i Metohije.

 
Kuda ide Srbija

Demokratski deficit i naše evropske integracije

Marinko M. Vučinić   
ponedeljak, 24. jun 2013.

Gubljenje participativnog jezgra, izopštavanje nižih slojeva, nužnost novih formi nekonvencionalne participacije, delovanje malih partijskih kartela sve su to osnovni elementi postojanja demokratskog deficita koji se jasno mogu prepoznati i u našem političkom životu, što nam ukazuje da mi nismo ni u ovom pogledu izvan glavnih tokova evropske politike.

 
Crkva i politika

O navodnoj "autonomiji" Crkve u Crnoj Gori

Velibor DŽomić   
subota, 24. septembar 2011.

Slobodno mogu da tvrdim da mnogi od ”zabrinutih kritičara” pojma nemaju o sadržini tih ugovora, ali im to ne smeta da se bave tim pitanjem u Crnoj Gori koje se ne može i ne sme rešiti bez znanja i odobrenja Srpskog Patrijarha, Sinoda i Sabora.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srpski političari u RS i Srbija - Vučićev paternalizam i kult (s)ličnosti

Slobodan Durmanović   
četvrtak, 30. mart 2017.

Naravno, srpski političari u RS nisu Vučićeva politička deca, uprkos povremenom infantilnom ponašanju, te, svakako, bolje shvataju od Vučića kakve su moguće varijacije na "evropskom putu BiH" izvodljive za RS, a kakve ne.

 
Kuda ide Srbija

Povratak srpskom nacionalnom korpusu – svi Srbi jedna nacija

Dobrosav Nikodinović   
četvrtak, 20. jun 2013.

Neophodno je da se stvori nacionalni, državni program i aparat da svi Srbi, ma gde živeli i ma kojoj konfesiji pripadali, imaju svoj srpski nacionalni identitet. Moraju se svi Srbi vratiti svojoj srpskoj matici.

 
Crkva i politika

Odgovor episkopu bačkom Irineju

Mladen Švarc   
subota, 09. jul 2011.

Nisam se odlučio na cepidlačke i besplodne rasprave o temama o kojima, po prirodi stvari, ne mislimo isto, niti se možemo međusobno uspešno uveravati. Svaki narod ima svoju samosvest, svoje narodne osećaje i svoju nacionalnu volju.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Antipravo kvazidržavnika - Izetbegović i Softić "nastavljaju borbu"

Goran Marković   
ponedeljak, 27. mart 2017.
Izetbegovićev zahtjev za reviziju presude u sporu koji je Bosna i Hercegovina vodila protiv Srbije pred Međunarodnim sudom pravde odbačen je. Bakir Izetbegović i Sakib Softić najavljuju nastavak borbe, tvrdeći da nije sve gotovo. Šta bi to konkretno trebalo da znači, niko pouzdano ne zna. 
 
Kuda ide Srbija

Srbi i 2014, ili nova "istina" novih pobednika

Vladimir Kecmanović   
utorak, 11. jun 2013.

Stav da je Principov atentat na austrougarskog nadvojvodu – kao što i jeste – bio povod, a nikako – kao što i nije mogao da bude – uzrok za izbijanje u dotadašnjoj istoriji neviđenog krvoprolića, biće zamenjen stavom kako se – da nije bilo srpskog „remetilačkog faktora“ – „civilizovane“ „europske“ nacije nipošto ne bi pomakljale.

 
Crkva i politika

Osvrt na nedavnu posetu pape rimskog Zagrebu

Episkop bački Irinej   
subota, 09. jul 2011.

Mi pak koji pripadamo pravoslavnim narodima Balkana, ne ljubimo samo svoje otadžbine nego i sav Balkan, svoju širu - romejsku - otadžbinu, svesni da je ona podarila Evropi njena dva civilizacijska temelja, jelinstvo i hrišćanstvo.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Dejtonski "poučak" za Kolindu i ostale

Slavko Mitrović   
četvrtak, 23. februar 2017.

Hrvatska predsjednica gospođa Kolinda Grabar-Kitarović skoro je ustvrdila da je RS falsifikat!? Veli nam Kolinda: "Realno gledajući RS se ponaša kao zasebni identitet u BiH i skoro kao samostalna država. Mislim da ih treba polako vratiti na zemlju.  

 
Kuda ide Srbija

U susret zakonima o zabrani promocije homoseksualnosti u Srbiji

Nebojša Bakarec   
nedelja, 16. jun 2013.

Sasvim je sigurno da Rusija i Srbija sebi ne mogu da dozvole da ostanu neme i pasivne na, sa zapada uvezenu veoma agresivnu homoseksualnu propagandu, koja deluje toksično na tkivo svakog društva. Rusiju i Srbiju u pogledu demografske katastrofe vezuju mnoge sličnosti.

 
<< Prva < Prethodna 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sledeća > Poslednja >>

Strana 47 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner