Početna strana > Debate
Debate
Crkva i politika

Bojan u crkvi ili smišljeno ćutanje „Ateista“

Miroje Jovanović   
četvrtak, 07. mart 2013.

O sekularizmu i pravoj meri odnosa države sa verskim zajednicama, nemaju samo oni koji ne veruju pravo da govore. Svojim „nejavljanjem“ povodom kanonske posete dr Pajtić Bojana crkvi u Srbobranu, ja udruženje građana „Ateisti Srbije“ od danas krstim sa „selektivni sekularisti“.

 
Srbija i Crna Gora

Kosovski ciklus Mila Đukanovića

Vera Didanović   
četvrtak, 16. oktobar 2008.

Zašto je crnogorska vlast donela odluku o priznanju nezavisnosti Kosova, znajući da će ona poremetiti odnose sa Srbijom, ali i dodatno produbiti podele u tek nedavno osamostaljenoj državi.

 
Kosovo i Metohija

Univerzitet u Prištini, saučesnik (i)li žrtva briselske veleizdaje?

Danica Vujović   
subota, 28. februar 2015.

Kod preostalih Srba na KiM, kao i kod onih koji su odatle proterani, toga nema. Nema nikakvog pokušaja inicijative koju bi neko prihvatio. Kao da su se pomirili sa sudbinom ili bolje reći kao da im je svejedno. To liči na osobu koja je mnogo prepatila, koja je do smrti pretučena, pa se pomirila sa bilo kakvim ishodom, makar on bio i smrtni.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Nikolić i istina o Srebrenici

Stefan Karganović   
sreda, 06. jun 2012.

Zauzimanje bilo kakvog stava po pitanju Srebrenice uopšte nije u delokrugu odgovornosti Evropske unije ili njenih organa. Briga o „prekrajanju istorije“ bila bi pohvalna da se radi o iskrenoj posvećenosti utvrđivanju činjenica.

 
Srbija i Crna Gora

Hrvatizmi

Velibor DŽomić   
sreda, 08. oktobar 2008.

Skoro sve reklame na firmama, kafićima, buticima i sličnim radnjama ispisane su na hrvatskoj latinici. Preko radio-stanica se uglavnom emituje „glazba“ hrvatskih „glazbenika“. I novi crnogorski muzički festivali se organizuju po uzoru na one u Hrvatskoj.

 
Kosovo i Metohija

Poništiti odluku o proglašenju Aleksandra Vulina za počasnog graćanina Leposavića i Kosovske Mitrovice

Skupština AP KiM   
ponedeljak, 23. februar 2015.

Proglašenjem Aleksandra Vulina za počasnog građanina, prekršili ste pozitivne zakonske propise R. Srbije, kojim su regulisane ingerencije privremenog organa i na taj način lične i partijske interese stavili ispred državnih i nacionalnih.

 
Crkva i politika

Vidovdanska beseda

Slobodan Antonić   
utorak, 28. jun 2011.

Naše države rade protiv nas. One su, nažalost, sve manje države, a sve više obične vazalne teritorije. To je jedan projekat, mnogo širi od naših zemalja, to je jedan opasan projekat, globalnih razmera, koji hoće da uguši narode, koji hoće da smrvi i u zemlju ukopa sve vrednosti hrišćanske civilizacije.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srpska hoće da ode iz BiH, ali to neće da kaže

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 26. januar 2017.
Šta je prirodnije nego da jedan narod na osnovu prava na samoopredjeljenje do otcijepljenja želi da formira svoju državu? Pogotovo kada taj narod naseljava preko 80 posto jedne federalne jedinice, kada efektivno kontroliše jasno razgraničenu teritoriju, kada ima svoju vojsku i policiju, svoj parlament, predsjednika, vladu, sudstvo, te grb, himnu, zastavu, i pisanu istoriju?
 
Kuda ide Srbija

"Dan mladosti" protiv Monsanta

Zoran Grbić   
sreda, 22. maj 2013.

Nakon svih loših vesti o GMO, naučnici iz nekoliko svetskih laboratorija su nas ovog proleća obradovali i vešću da će uskoro biti u stanju da proizvedu veštačke kobasice i hamburger. Znači, za par godina imaćemo roštiljade sa veštačkim, laboratorijskim mesom iz epruvete.

 
Crkva i politika

Papina poseta Hrvatskoj i njena suština

Petar Anđelković   
sreda, 08. jun 2011.

Postavlja se pitanje, da li je hipodrom sveto tlo? Zašto bi neko vršio misu na hipodromu, a ne u hramu, naročito kad postoje hramovi? Da li po istom načelu može da se služi misa i po plažama, javnim kućama ili deponijama? Koja je onda svrha hramova?

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

O dve izjave predsednika Nikolića

Nikola Milovančev   
ponedeljak, 11. jun 2012.

G. Nikolić nije o Vukovaru izrekao ništa osim jedne istorijski tačne činjenice. Nadajmo se da će jednog dana postaviti i pitanje odgovornosti za zločine nad civilnim stanovništvom Vukovara posle dolaska HDZ na vlast i proglašenja nezavisnosti Republike Hrvatske.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Revizija presude u slučaju "Bosna protiv Srbije" - epilog Vučićeve kooperativnosti

Dejan Mirović   
utorak, 21. februar 2017.
Međutim, postupanje MSP u  slučaju Bosna protiv Srbije pokazuje da je sve moguće kada je Srbija u pitanju i da je ona za sudije tog suda sui generis . Neprofesionalna odbrana Srbije u sporu sa Bosnom nakon 2000. godine takođe ukazuje da je moguć nepovoljan  razvoj događaja.
 
Kuda ide Srbija

Hranjenje autošovinizma, ili nismo valjda baš toliko rđavi

Miloš Milojević   
sreda, 05. jun 2013.

Ako je istraga izvršena traljavo, ili je sud bio korumpiran ili nekompetentan to se podjednako tiče svih građana ali za takve teške optužbe treba izneti i čvrste dokaze. Ako je slučaj nedovoljno ispitan za to mogu biti odgovorni pojedini pripadnici istražnih organa a ne kako navode pojedini komentatori na sajtu B92 duboko bolesno srpsko društvo.

 
Crkva i politika

Crkva, kriza i hrišćansko milosrđe

Vladimir Dimitrijević   
petak, 08. jul 2011.

Država vraća imovinu Crkvi. Gde su dečja hranilišta, kakva je, pre Drugog svetskog rata, svuda, od Bitolja do Čačka, osnivao Sveti Nikolaj Žički? Gde su starački domovi? Gde briga o mnogodetnim porodicama?

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Mala svađa u porodici ili zašto Nezim Halilović Muderis fetvom preti Izetbegoviću

Nenad Kecmanović   
utorak, 14. februar 2017.

Svojim impresivnim gabaritom u bijelom mermeru u novom centru Sarajeva, Muderisova džamija Kralj Fahd baca u duboku sjenu vijekovima najveću - Begovu džamiju na Baščaršiji i simbolički označava trijumf militantnog vehabizma nad umjerenim bosanskim islamom.

 
Kuda ide Srbija

Srbija, EU, Rusija - između flerta i "strateškog partnerstva"

Vladimir Jevtić   
subota, 25. maj 2013.

Mora se definisati stepen saradnje koji neće uključivati devizu da EU nema alternativu, jer vidimo da ona ima alternativu – u pitanju je zasnivanje čvršćih odnosa sa Rusijom u svim aspektima.

 
Srbija i Crna Gora

Lekcije

Dragana Matović   
sreda, 08. oktobar 2008.
Kampanjski pokušaj da se podsetim svih srpsko-crnogorskih izdaja i sukoba takav je da se ne bih javno brukala navodeći ih. Tek, između onih lekcija koje su mi utuvili u glavu bilo je dosta i onog gradiva koje bi mi sada možda koristilo.
 
Kosovo i Metohija

Odbrana Trepče pogrešnim oružjem - namera ili neznanje?

Milorad Radivojević   
ponedeljak, 02. februar 2015.

Dokaz o vlasništvu nad Trepčom iz koga se vidi da su akcionari većinski vlasnik naša bi strana, odnosno naša vlada i akcionari, trebalo da drži kao „zacementirani dokaz“, jer je taj dokaz predat UNMIKU 2000. Da nismo imali taj papir 2000, oni bi na legalan način ušli na sever. Ali ovo je bila rampa preko koje nisu mogli.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Zašto je Srebrenica genocid, a 8000 streljanih Argentinaca žrtve drugog reda?

Stefan Karganović   
ponedeljak, 23. april 2012.

Međunarodni krivični sud u Hagu (ICC) nesumnjivo je nadležan ukoliko bi argentinski pravosudni organi propustili da izvrše svoju dužnost da se pozabave ovim pitanjem.

 
Srbija i Crna Gora

Priznajte Kosovo!

Želidrag Nikčević   
sreda, 08. oktobar 2008.

Evo, povodom Kosova i Metohije, baš zgodne prilike da Crna Gora opet isprednjači u regionu, i to bez nekog specijalnog napora. Treba samo da povuče potez koji se logično uklapa u njenu noviju kameleonsku karijeru.

 
<< Prva < Prethodna 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sledeća > Poslednja >>

Strana 48 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner