Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

I danas mislim da je pogrešna odluka o promeni rezolucije o KiM s kojom smo 2010. godine išli u Generalnu skupštinu UN - imali smo većinu za originalni tekst

Vuk Jeremić   
utorak, 05. decembar 2017.

U našem konkretnom slučaju, pronađena je „kvaka“ tako što je sud zaključio da "akt o proglašenju nezavisnosti ne krši međunarodno pravo. Međutim, u isto vreme, sud je rekao i da to nije način kojim je moguće uspostaviti državnost, kao i podvukao ključnu važnost Rezolucije 1244 u tom kontekstu.

 
Komentar dana

Zbogom dostojanstvu Srbije, zdravo kapitulaciji i ucenama

Vladimir Jevtić   
subota, 20. april 2013.

Ustav podrazumeva da je KiM sastavni deo Republike Srbije. Ovim pregovorima koji se vode u Briselu sudbina Srbije se prepušta na milost i nemilost EU koja je većinski priznala Kosovo kao nezavisnu državu.

 
Kulturna politika

"Trenutak istine": Običan čovek u medijskoj mašineriji

Dragana Kanjevac   
nedelja, 05. jul 2009.

Kviz Trenutak istine nastao je u Kolumbiji i ukinut je posle priznanja učesnice da je unajmila plaćenog ubicu da joj likvidira muža. Prosto kao pasulj: odgovorite tačno pred svojim najbližima i kamerama na 21 intimno pitanje iz svog privatnog života i bogat ste čovek.

 
Politički život

Ratko Mladić i kolektivna krivica srpskog naroda

Marinko M. Vučinić   
sreda, 29. novembar 2017.

Ovakva reagovanja na presudu generalu Ratku Mladiću, ali i iznošenje „večitih i neporecivih istina“, neće biti nikakav preduslov pomirenja i skidanja ljage sa lica Srbije. Naprotiv, samo će dalje podgrevati neprihvatljive stavove o kolektivnoj krivici srpskog naroda.

 
Komentar dana

Predah pred kapitulaciju?

Trifun Ristić   
četvrtak, 18. april 2013.

Takođe, iako je Ivica Dačić izjavio da je Beograd prihvatio predloge, jer su oni sada mnogo prihvatljiviji za Srbiju nego u ranijim rundama pregovora, ostaje utisak da se ipak radi o dodatnom popuštanju srpske delegacije, jer se ranije pominjala zajednica od deset srpskih opština.

 
Kulturna politika

Prilog kritici problema demokratije

Filip Jevtić   
subota, 04. jul 2009.

Nije racionalno da svi imaju pravo glasa samo zato što zadovoljavaju određenu starosnu granicu. Kontraproduktivno je da rudari glasaju kako urediti zdravstvo, da doktori glasaju o uređenju saobraćaja. Niko nije dovoljno kompetentan da odlučuje o svemu.

 
Politički život

Otvoreno pismo radnika Laste Aleksandru Vučiću

Ilija Bakić   
petak, 08. decembar 2017.

Možda je gospodine predsedniče, najbolje da se radnicima Laste ukinu plate, i ja vam to bez ironije predlažem. I nemojte dozvoliti da narodni poslanik Radenković crveni kad ode u zemlje regiona. Nemojte da se taj siromašak, mukica i greotica crveni pred svojim kolegama u Sarajevu, Zagrebu, Podgorici, Tirani, Budimpešti. 

 
Komentar dana

Teška borba za opstanak čavizma u Venecueli

Mladen Đorđević   
utorak, 16. april 2013.

Opozicija je već kritikovala Madurovo imenovanje za privremenog predsednika, smatrajući to kršenjem Ustava, a sada Kapriles zahteva prebrojavanje svih glasova da bi priznao rezultate izbora i legitimitet novog predsednika.

 
Kulturna politika

Strategije nostalgije

Dimitrije Vojnov   
sreda, 01. jul 2009.

Motiv za povratak formama i delima koja su bila pravljena da zasene vrhunske strane produkte nije nacionalistički ili izolacionistički. On pre svega leži u otporu prema ukalupljenju u određene istočnoevropske postkomunističke klišee u koje je naša kultura bila gurnuta.

 
Politički život

O jugoslovenskom socijalizmu

Miroslav Samardžić   
petak, 24. novembar 2017.

 Većina autora koji su se bavili ekonomskom istorijom SFRJ uočavaju da je sistem bolovao od preterane decentralizacije. Pitanje je šta je bio glavni motiv najvažnijeg teoretičara SKJ Edvarda Kardelja. Neki misle da je njegovo insistiranje na samoupravljanju u stvari bio samo izgovor za postizanje drugih ciljeva, pre svega slabljenja savezne države i povećavanje ovlašćenja republika i pokrajina.

 
Savremeni svet

Saudijska Arabija i šeici na čelu koalicije protiv Asada, a ne protiv "Islamske države"

Đanandrea Gajani   
ponedeljak, 21. decembar 2015.

Nisu nam potrebni istančani analitičari i stratezi da se pretpostavi, da se arapski ekspedicioni korpus, koji bi ušao u Siriju iz Jordana, ne bi usmerio na Istok prema Palmiri i Raki, već pre na Zapad, u pravcu Damaska.

 
Prenosimo

Sam protiv svih

Momir Turudić   
subota, 26. mart 2011.

Za razliku od napada na Irak 2003. i na SRJ 1999. godine, ovoga puta se bombardovanje odvija u oblandi legalizma, pod Rezolucijom Saveta bezbednosti. I Savet bezbednosti i same UN su odavno nalik na pijacu na kojoj se, pod maskom krupnih reči i načela, odvija cenkanje.

 
Ekonomska politika

Ko ne veruje Rusima?

Jelica Putniković   
četvrtak, 11. decembar 2008.

Potpredsednik Vlade Srbije i lider G17 plus Mlađan Dinkić ide dotle da je nedavno javno optužio da nisu patriote svi oni koji ne kude energetski sporazum sa Rusijom. Ostatak Vlade Srbije se ne oglašava o ovome, kao ni sam predsednik države Boris Tadić.

 
Savremeni svet

Uticaj u zamenu za bezbednost, ili kako se uz pomoć EU Balkan priprema za NATO

Kamran Hasanov   
utorak, 15. decembar 2015.

Kakve su posledice priključenja Crne Gore u NATO? Pre svega, to je dopunska garancija stupanja u EU. Akcioni plan pripreme za članstvo u NATO, ne predviđa samo primenu vojnih već i političko-ekonomskih reformi, koje odgovaraju standardima EU.

 
Prenosimo

Posle smrti istine - dolaze laž i obmana

Vladan Dinić   
petak, 25. mart 2011.

Posle smrti istine – dolaze laž i obmana; narod se kljuka propagandom, mrtvi se sahranjuju krišom da se "humanitarci" ne potresu kojim slučajem... ubijeni se vode kao nestali, a osakaćeni postaju mahom socijalni slučajevi i prosjaci...

 
Ekonomska politika

O "ruskom sporazumu"

Branko Pavlović   
ponedeljak, 08. decembar 2008.

Sporazum treba realizovati brzo kako bi se izbegao stečaj rafinerija i koncentrisati se u pregovorima oko stvarno važnih detalja, kao što je kontrola investicija od strane manjinskih akcionara i oko izgradnje gasovoda i skladišta gasa gde nas zaista očekuje finansijska korist.

 
Savremeni svet

Multikulturalizam je varka, kaže Angela Merkel

Rik Noak   
utorak, 15. decembar 2015.

Nemačka je otvorila granice približno za milion izbeglica ove godine, od kojih su mnogi smešteni u pokretnim kampovima. Borbe su se rasplamsale u prijemnim centrima, što je podiglo strahove o tome da li je zemlja sposobna da se nosi sa prilivom.

 
Prenosimo

Savez nacionalne sloge

Kira Latuhina, Oleg Prasolov   
četvrtak, 24. mart 2011.

U srpskoj prestonici veoma vole Putina – svugde su izlepljeni plakati s njegovim likom, a tamošnje TV počinju emisije vesti izveštajima o poseti ruskog premijera. Kod palate “Srbija“, kao i pred srpskom skupštinom – ruskog premijera pozdravilo je nekoliko stotina ljudi sa trobojkama

 
Ekonomska politika

Beznađe je zemlja bez stručnjaka

Branko Pavlović   
nedelja, 07. decembar 2008.

Istorijski gledano, velike sile (samo što se one tokom vremena smenjuju) uvek imaju isti odnos prema Balkanu, pa i prema Srbiji. Pitanje koje nas treba da muči jeste – zašto su one danas uspešnije nego ikad?

 
Savremeni svet

„Sirijski čvor“ i ruska spoljna politika (I)

Nikola Tanasić   
petak, 11. decembar 2015.

Jedan od značajnijih aspekata ruskog angažmana u sirijskom konfliktu jeste njihova mogućnost da iznova testiraju medijsko-propagandnu strategiju koju su sa velikim uspehom upotrebili u Gruzijskoj kampanji 2008. godine. Reč je o neobičnoj primeni ruske vojne doktrine „disproporcionalnog odgovora“ u medijskoj sferi.

 
<< Prva < Prethodna 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sledeća > Poslednja >>

Strana 201 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner