Početna strana > Rubrike
Rubrike
Komentar dana

Italija - veliki povratak Berluskonija, pobeda Bepe Grila

Aleksandar Kostić   
utorak, 26. februar 2013.

Koalicija levog centra osvojila je najviše glasova u donjem domu parlamenta, u kome će dobiti i bonus od više od 50 odsto mesta kao najjača partija, dok je na glasanju za Senat osvojila 31,69 odsto glasova.

 
Kulturna politika

Svinjski grip i dramatizacija bolesti

Frenk Furedi   
sreda, 29. april 2009.
Eksplozija globalnog straha od epidemije smrtonosnog virusa gripa u Meksiku više je reakcija na dramatizaciju gripa nego na stvarnu pretnju (o tome kako virusi mogu biti pretvoreni u oružje i upotrebljeni da se ugrozi opstanak čoveka) koju on predstavlja.
 
Politički život

Razgraničenje sa Albancima je jedino trajno rešenje za KiM - tzv. „severno Kosovo“ je aneksirani deo centralne Srbije, Srbima na jugu ZSO, a za manastire eksteritorijalnost po modelu sa Svete Gore

Ivica Dačić   
utorak, 15. avgust 2017.

Ideja razgraničenja na ono što je srpsko i albansko, i normalizacija naših odnosa, obezbeđenje srpske pravoslavne baštine stvaranjem samostalnih manastirskih zajednica po atoskom modelu u Grčkoj, Zajednica srpskih opština za Srbe na jugu, finansijska nadoknada za uzurpiranu privatnu i državnu imovinu.

 
Kulturna politika

Ne mogu, ne žele, ne traže?

Jovana Papan   
utorak, 28. april 2009.

Glavni razlog što žene zarađuju manje je činjenica da su one daleko manje sklone pregovaranju o visini plate. Čak 93% ženskih diplomaca na američkim univerzitetima prihvata na prvom poslu ponuđenu platu bez pogovora, dok više od polovine muškaraca u istoj situaciji pokušava da izdejstvuje veću sumu.

 
Politički život

Razjašnjena misterija Vučićevog „unutrašnjeg dijaloga“

Emil Vlajki   
četvrtak, 03. avgust 2017.

Nakon mog zadnjeg obraćanja auditoriumu preko NSPM-a gdje sam tvrdio da je od 'novo-vučićevih' vremena, ergo (dakle) od sada, u Srbiji sve zacrtano za slijedećih par decenija i da se, ipso facto (samim tim) nema više što, ni o čemu, pisati, stigle su mi brojne reakcije stotine čitalaca kako na spomenutom sajtu tako i na mom privatnom mejlu.

 
Komentar dana

Samo smo se malo otrovali

Trifun Ristić   
nedelja, 24. februar 2013.

Ovogodišnja žetva bila je problem i za druge zemlje u regionu,  poput Mađarske, Rumunije i Bugarske, a prema nekim procenama samo trećina prošlogodišnjeg kukuruza u Srbiji je bila ispravna, zbog čega je verovatno neko nadležan procenio da je bolje da se rizikuje da se neko razboli nego da lanac proizvodnje dođe na ivicu bankrota.

 
Kulturna politika

Kako ti je ime, Srbine?

Zora Latinović   
petak, 24. april 2009.

Špenglerovski vešto, Boris Tadić, predsednik Srbije, po vokaciji psiholog, počeo je sasvim lagano da nas rasterećuje elementa teritorije uglavnom značajnog u svakom identitetu, a u slučaju srpskog identiteta – najlabavijeg elementa.

 
Politički život

"Olujne" marginalije ili o izdaji i vođenju države

Emil Vlajki   
subota, 05. avgust 2017.

2005. je. U Hagu sam, u zatvorskoj ćeliji sa Miloševićem kao njegov savjetnik za medijska i politička pitanja. Evociramo događaje od prije deset godina. Govori mi kako je bio razočaran kada mirovne trupe OUN koje su bile između Srba i Hrvata nisu spriječile 'Oluju'

 
Komentar dana

Bajka o istražitelju Veranu, svetoj Vesni i akademiku Basari

Aleksandar Lazić   
četvrtak, 21. februar 2013.

Toma da odlikuje Sonju B. Karađorđevom zvezdom, Vučić da drži Veranovu sliku u novčaniku i omogući mu snimanje "Istražitelja iz Druge Srbije", Ivica da postavi Vesnu za savetnika za pitanja Šarićevog klana i da se založi da je beatifikuju?

 
Kulturna politika

Šta je pogrešno, a šta dobro u savremenom feminizmu?

Kristina Hof Somers   
utorak, 21. april 2009.
U savremenom feminizmu ima mnogo toga vrednog, ali ako pokret želi da ostane delotvoran u suzbijanju seksističke nepravde, moraće da se promeni, tj. da omekša retoriku kada su u pitanju muškarci i postane otvoreniji. 
 
Prenosimo

Australian Open 2011: nacionalni ponos podstiče želju za pobedom

Sajmon Kejmbers   
sreda, 02. februar 2011.

Finansijska pomoć je bila glavni razlog što je Đoković uopšte i razmišljao o ovoj ponudi, koja bi podrazumevala da se preseli u Veliku Britaniju i da izbegava Dejvis kup.

 
Ekonomska politika

Kapital na Kapitolu

Daglas Rediker i Hajdi Krebo Rediker   
sreda, 22. oktobar 2008.

Ako još iko sumnja u sve veću važnost finansija kao oruđa spoljne politike, ne treba otići dalje od Islanda, članice NATO, koji je prošle nedelje najavio da pregovara o 4 milijarde evra pomoći od Rusije.

 
Savremeni svet

Napadi po "Islamskoj državi" čine Rusiju jednim od geopolitičkih centara sveta

Leonid Ivašov   
subota, 24. oktobar 2015.

Naši avioni su opremljeni sa takozvanim mamcima, kako ih ne bi pogađali Stingeri, posebno sa glavama za samonavođenje. SU-24 je proizvod sovjetskog doba, a SU-25 i sovjetskog i ruskog doba.

 
Ekonomska politika

Nemoguće trojstvo u krizi koje nema

Nebojša Katić   
utorak, 21. oktobar 2008.

Svetska ekonomska kriza je još u ranoj fazi. Ona se sa finansijskog sektora prenosi na realnu ekonomiju i najteži period tek predstoji. Trenutak je da farsično samohvalisanje prestane, i da se Srbija suoči sa novom ekonomskom stvarnošću.

 
Savremeni svet

Svetlosti i senke Nobelovih nagrada

Radojka Tmušić Stepanov   
subota, 17. oktobar 2015.

Osim Nobelove medalje, laureati dobijaju i novčanu nagradu u visini od oko milion ipo dolara. Malo je reći da je već odavno očigledno da države koje mogu da utiču na dodelu Nobelove nagrade  daju sve od sebe da to ne budu ruski naučnici.

 
Prenosimo

O drugovima i volovima, ili šta se krije iza povećanja poreza na imovinu

Vladan Dinić   
ponedeljak, 07. februar 2011.

Režim Miloševića je srušen, ali neplaćeni računi preživeli su promenu sistema, a u pravnoj državi, kakva je Srbija danas - zna se: mož’ da crkneš gladan, ali račune moraš da platiš, ako se ne odluči drugačije.

 
Ekonomska politika

Terminalna ekonomska kriza Zapada i neophodnost „suočavanja sa realnošću“

Aleksandar Pavić   
ponedeljak, 20. oktobar 2008.
U vreme svetske krize, zemlja kao Srbija, sa svojim poljoprivrednim potencijalom i naviknotušću na životne teškoće, može da prođe relativno dobro – u opštem nimalo ružičastom kontekstu.
 
Savremeni svet

U usponu je nacionalizam, a ne globalizacija

Patrik Bjukenen   
nedelja, 11. oktobar 2015.

Rusija i Kina, kao i druge sile u usponu, igraće pravilima 19. i početka 20. veka, po kojima smo mi Amerikanci postali prva sila na zemlji.

 
Prenosimo

Kraj epohe i sumrak imperije

Nebojša Katić   
četvrtak, 25. avgust 2011.

Za razliku od predhodnih epoha kada bi stara sila bila potpuno nadjačana i potisnuta, ova poslednja epoha kapitalizma je drugačija. Opadanje američke moći je više posledica njenog otpora promenama i odbijanja da se prilagodi novim realnostima.

 
Ekonomska politika

Tihi bojkot srpskog kapitala u okruženju

Marijana Avakumović   
nedelja, 19. oktobar 2008.

Naše komšije tvrde da su im tržišta slobodna i da za sve važe isti uslovi. Očigledno je pak da su nam ekonomski odnosi obojeni paradoksima i nerazumevanjem.

 
<< Prva < Prethodna 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sledeća > Poslednja >>

Strana 208 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner