Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Povratak Andreja Kozirjeva

Đorđe Milošević   
sreda, 29. jul 2015.

Nešto kasnije, portret Andreja Kozirjeva oslikao je u jednom moskovskom listu tada poznati publicista a danas predsednik spoljnopolitičkog odbora ruske Dume Aleksej Puškov.

 
Prenosimo

Kuda ide Evropa: Dugovi, islamofobija i druge stvari

Slobodan Reljić   
petak, 26. novembar 2010.

Irska je i Evropska unija. Nacionalni ponos protiv interesa velikih banaka? Ko će koga, pitanje je sad. Ali, dok se nešto bitno u ovom svetu ne promeni manje-više svima je jasno da „nacionalni ponos“ nema šanse.

 
Ekonomska politika

Javno poniženje

DŽejms Surovjecki   
petak, 26. septembar 2008.

Jednom davno, pre mnogo godina, investicione banke su po svojoj strukturi bile privatna preduzeća, klasični ortakluci, koji su se oslanjali na kapital koji su obezbedili ortaci i zahvaljujući kome su one upravljale poslovanjem.

 
Savremeni svet

Sovjetsko i rusko osvajanje kosmosa (I) - Borba za ''Saljut 7' kao borba za spas čovečanstva

Radojka Tmušić Stepanov   
četvrtak, 30. jul 2015.

Svi važni dokumenti, dopisi, naređenja iz ovog perioda su još uvek pod znakom ''strogo poverljivo''. Ipak svi sledeći koraci vezani za ovaj događaj svedoče o tome da se Ronald Regan bio odlučio na korak koji je bio na ivici bezumlja i mogao je lako da dovede do trećeg svetskog rata. 

 
Prenosimo

Srpske elite izdale narod

Aleksandar Tijanić   
petak, 31. decembar 2010.

Brine me ravnoteža nemoći Srbije da identifikuje sopstvenu bolest, sopstvenu konstrukcionu grešku u nama koja proizvodi krizu i kad je svet u prosperitetu. Sem Tita, u vreme hladnog rata propustili smo svaku istorijsku priliku da poentiramo

 
Ekonomska politika

Kraj prosperiteta?

Nil Ferguson   
petak, 10. oktobar 2008.

Do danas su američke banke priznale 334 milijarde dolara gubitaka i otpisa, a sigurno je da će konačna vrednost, kad se sve sabere i oduzme, biti znatno viša.

 
Savremeni svet

Ko stavlja krst na ,,Turski tok“

Stanislav Tarasov   
nedelja, 26. jul 2015.

Znaci komplikovanja rusko-turskih gasnih odnosa, javljali su se postepeno, ali progresivno, mada se ponekad činilo, da strane mogu pronaći varijante izlaska iz situacije. Predsednici Turske i Rusije, Erdogan i Putin, ne jednom su pretresali različite aspekte saradnje ,,sa akcentom na zajedničke projekte u sferi energetike, uključujući Turski tok“.

 
Kulturna politika

Bauk matematike

Momir Turudić   
četvrtak, 12. mart 2009.

"Matematika je sprava za mučenje, meni je noćna mora. Mučenje je zato što mora mnogo da se računa, moraju mnogo vijuge da rade. Knjige su nam dosadne, ima puno zadataka. To je zamaranje mozga", kaže Petar, učenik petog razreda jedne beogradske osnovne škole.

 
Politički život

Mali dokazi velikog sunovrata, ili kako Srbija nestaje pred našim očima

Lazar Đurović   
petak, 24. mart 2017.

 Mogu li ovi izbori da promene nešto ili bar da otvore proces izlečenja bolesnog organizma zvanog Srbija? Bez hirurškog reza i odstranjenja onoga što je maligno, šanse neće biti. Izbori su prilika da se krene i napravi prvi u nizu koraka, a dug je put do oporavka.

 
Komentar dana

Rezolucija kapitulacije

Vladimir Kršljanin   
subota, 12. januar 2013.

A o nikada ničim dokazanoj mantri o EU, koju većina naših političara neprestano ponavlja, odnosno o stavu da „zbog realnosti“ Srbija treba da žrtvuje samostalnost, Ustav, teritoriju i građane, a sve radi „dobitka“ koji je u stvari gubitak na svim poljima, ne vredi trošiti reči.

 
Komentar dana

Kako srpski mediji brinu o homofobiji i političkoj korektnosti Francuza

Trifun Ristić   
četvrtak, 17. januar 2013.

Na ulice Pariza izašlo je tim povodom ne „desetine hiljada“, već mnogo više – svetski mediji javljaju da je na demonstracijama bilo najmanje 350 000 ljudi, što je procena policije, dok organizatori tvrde da ih je bilo čak 800 000.

 
Kulturna politika

Svetice, domaćice, princeze

Jovana Papan   
utorak, 17. mart 2009.

Ovih dana, priča o zaglupljivanju pravoslavnih devojčica ponovo je aktuelizovana u okviru rasprave o zakonu o diskriminaciji, pa su „sočni detalji“ iz knjige prepričavani na stranicama Borbe, kao dokaz da pravoslavna crkva tretira žene kao „niža bića“.

 
Politički život

Jedna čudna kandidatura

Marko Jakšić   
ponedeljak, 20. mart 2017.

Politički program koji iznosi Aleksandar Popović je po sistemu „ni ribe ni devojke“, „niti smrdi nit’ miriše“, „ni voda, ni vino“ sa glavnim ciljem da kritika prema postojećem režimu bude blagotvoriteljna. On se karateriše, njegovim sopstvenim rečima kazano, da se on ne bori za promenu vlasti, već željom za promenom politike. Ako je tako, a tako jeste, zašto se Aleksandar Popović uopšte kandidova? Pa upravo zbog tih 1%.

 
Komentar dana

"Zlatna" neokolonijalna podloga francuske intervencije u Maliju

Aleksandar Kostić   
utorak, 15. januar 2013.

U osvojenim oblastima islamisti organizacija AKUIM i MUJAO su nametnuli brutalan oblik šerijatskog prava, a u gradovima Gao, Kidal iTimbuktu su organizovali jake odbrambene položaje sa skladištima namirnica i tunelima, što će svakako znatno otežati planirano osvajanje severa.

 
Kulturna politika

Aždaha ubiva Kovačevića i Dragojevića

Miodrag Zarković   
ponedeljak, 16. mart 2009.

Film počinje obraćanjem Alekse Vukovića siročetu Manetu, u kojem tvrdi da Srbi i nisu zaslužili svetlo (jer neprestano psuju Sunce), a završava se Manetovom rečenicom: „Mene je deda naučio da hodam po mraku“, posle koje se pojavljuje natpis: „I tako kroz ceo 20. vek“.

 
Politički život

Beli, belji, najbelji, patriotski listići - ili zašto bojkot nije rešenje

Aleksandar B. Đikić   
nedelja, 19. mart 2017.

Da je ovo srećna zemlja i da imamo ozbiljnu politiku, mladi Mladenovčanin bi bio veoma interesnatan u šou biznisu, ali mi smo toliko propali da je dečko svojom apsurdnom pojavom već dobrano uzburkao ustajalu žabokrečinu, potpuno poremetivši računice „ozbiljnih političara“u pogledu izlaznosti, a ko zna šta sve do kraja može da se desi.

 
Prenosimo

Izručio bih Ratka Mladića

Tomislav Nikolić   
sreda, 24. novembar 2010.

Ja sam pozvao bogate ljude da se osvrnu oko sebe i vide u kakvoj sirotinjskoj zemlji ostvaruju profit i podele ga sa sirotinjom. Za razliku od Tadića, ne mešam se u to kako su oni to stekli, zato što su to bile dužne sve vlasti do sada da urade.

 
Ekonomska politika

Šta nas čeka u državnom kapitalizmu

Aleksandar Radović   
petak, 10. oktobar 2008.

Državna intervencija bi omogućila kapitalizmu da kontroliše i usmerava ekonomske tokove tako da služe interesu celog društva i ne ugrožavaju socijalnu pravdu.

 
Savremeni svet

Ruska prošlost je nepredvidiva

Aleksandar Radović   
utorak, 28. jul 2015.

Zapad želi da oduzme glas Rusiji i to je stara slovenofilska ideja. Tu ideju su preuzeli i razvili neoslovenofili koji smatraju da Rusija mora ne samo da sledi sopstveni put, nego da se, ukoliko je potrebno, suprotstavlja manevrima Zapada, čiji je cilj da se zauzda njen prirodni razvoj.

 
Prenosimo

„Zadužbinarstvo“ u evropskoj Srbiji

NED   
ponedeljak, 22. novembar 2010.

Nacionalna zadužbina za demokratiju je jedinstvena institucija. Nevladin karakter daje joj fleksibilnost koja joj omogućava rad u najtežim okolnostima, i brzo reagovanje u slučaju postojanja mogućnosti za političke promene.

 
<< Prva < Prethodna 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sledeća > Poslednja >>

Strana 210 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner