среда, 27. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Савремени свет

Хришћанска Европа је суицидна, варвари овог пута долазе с југа - Италија треба да бомбардује пловила

Едвард Лутвак   
среда, 02. септембар 2015.

Огромна већина миграната су муслимани. И муслиманске заједнице, као што се зна, опиру се интеграцији. Говорим уопште. На дуже, мораће се хришћанска Европа прилагођавати њиховим вредностима, а не обратно. Овај папа би добро урадио када би се мало преслишао из историје.

 
Преносимо

Да ли нам је потребна регионализација

Ненад Поповић, Владимир Илић   
понедељак, 13. децембар 2010.

Ненад Поповић: Потребна је децентрализација. Регионализација, на начин на који је предложена, по нама је федерализација. Владимир Илић: Постоји страх од сепаратизма. Регионализацију, међутим, видим као фактор интеграције друштва.

 
Економска политика

Ној у Србији

Бранко Павловић   
понедељак, 06. октобар 2008.
Да бисте намакли три милијарде долара од приватизације у 2009. години, морали бисте много вредног продати у невреме. У бесцење.
 
Коментар дана

Да ли ће косметски Срби платити највећу цену рушења споменика у Прешеву?

Звонко Михајловић   
недеља, 20. јануар 2013.

Да је Србија правна држава у којој се поштују Устав и Закони – у којој све институције и службе раде свој посао – до постављања споменика не би никада ни дошло.

 
Културна политика

Коме још треба Филхармонија?

Никола Танасић   
понедељак, 09. март 2009.

Друштву су за опстанак важнији државни универзитети, школе и гимназије, него Министарство просвете, битнија је Филхармонија од Министарства културе. Ако ова земља остане без Министарства културе, њена култура ће некако преживети. Ако остане без Филхармоније, спаса јој нема.

 
Политички живот

Ђинђић и Вучић - У сенци косовске истине

Марко Јакшић   
петак, 16. јун 2017.

 За разлику од Александра Вучића Зоран Ђинђић није имао никавог комплекса у односу на западне политичке лидере. Био им је заиста раван, нису му клецала слабачка колена, као што признаје Александар Вучић да се то њему десило током сусрета са Ангелом Меркел.

 
Коментар дана

Домољуби и бранитељи против вуковарске ћирилице

Војислав М. Станојчић   
петак, 25. јануар 2013.

Неки су захтевали да се поново попише становништво Вуковара, тврдећи како је наведени постотак Срба нетачан, други су негирали да се у Вуковару уопште говори српским језиком, већ да сви у анкетама изјављују да говоре хрватским.

 
Културна политика

Помодарство или обнова идеје социјализма

Лино Вељак   
субота, 28. фебруар 2009.

И тек је криза, тзв. финанцијска криза, која се на свјетском плану јасно очитовала ујесен 2008, реактуализирала питање љевице. Показало се да је посве слободно тржиште у својој бити аутодеструктивно, те тенденцијски води у катастрофу несагледивих размјера.

 
Политички живот

Да ли је могућа консолидација опозиције?

Маринко М. Вучинић   
уторак, 13. јун 2017.

Консолидација је најчешћа реч коју можемо чути када се говори о веома неповољном стању у нашој опозицији.

 
Преносимо

Не треба ми место потпредседника ДС!

Драган Ђилас   
недеља, 05. децембар 2010.

Не бавим се владом, осим кад у нечему сарађујемо. Ова влада је радила у тешким временима и било је тешко бити успешан министар и премијер. Само мислим да нико из владе не треба да излази са обећањима које неће моћи да спроведе.

 
Коментар дана

Распродаја Хрватске као цена уласка у ЕУ

Младен Ђорђевић   
четвртак, 24. јануар 2013.

Хрватска је до сада имала велику подршку партнера иу ЕУ, који су јој ради уласка опростили чак и етничко чишћење Срба у „Олуји“, али истовремено за завршавањем процеса њеног пријема,почели су да стижу и рачуни које треба платити, и то државном имовином, која је, попут Грчке, сада стављена на распродају. 

 
Културна политика

Слику Клинтонову љубим

Миодраг Зарковић   
понедељак, 09. март 2009.

Да ли је Влади Дивцу фалила длака с главе што је, уочи америчких избора 2000. године, првих у САД на којима је имао право гласа, јавно поручио да ће заокружити Џорџа Буша, јер Алу Гору не може да опрости што је био у администрацији која му је бомбардовала отаџбину?!

 
Савремени свет

Европска унија – од брисања граница до ограда, зидова и сабирних центара

Јасмина Вујић   
четвртак, 03. септембар 2015.

Нажалост, еврофанатични припадници владајућег режима раде оно што не пада на памет земљама чланицама ЕУ, а то је да угрожавају економску, социјалну, здравствену и сваку другу безбедност својих грађана, покушавајући да буду ”више Европљани од неких других”.

 
Преносимо

Лажа и паралажа

Мирјана Бобић-Мојсиловић   
недеља, 05. децембар 2010.

Свет је без сумње глобално село, са среским начелником у виду светског полицајца, који влада светом помоћу тајних дојава и квазипсихолошких профила политичара. Све остало је шоу-програм који треба да нас увери да је свет слободан, да демократија није само реч и томе слично.

 
Економска политика

Отворено писмо мојим пријатељима левичарима

Стивен Хоровиц   
понедељак, 06. октобар 2008.

Данашња криза је у огромној мери прожета државним мешањем у слободно тржиште, почев од ФЕД, ЦРА, преко ограничења градње до улоге Фани и Фреди у креирању вештачке потражње за ризичним кредитима.

 
Савремени свет

Сеоба народа као пројекат

Ненад Кецмановић   
среда, 02. септембар 2015.

Није ми, такође, било јасно ни шта је суперсила добила сличним операцијама у Ираку, Либији, Сирији, сем хаоса унутрашњих племенских сукоба који јој само отежавају извлачење нафте. Но, и то ми се разбистрило када је послије корака А извела и корак Б. 

 
Преносимо

ЗНД, ЕУ, БРИК и Пацифички регион као циљеви руске спољне политике

Александар Конузин   
уторак, 07. децембар 2010.

Ми се не можемо одрећи своје историје - она је једна, другу немамо, нити је можемо имати. Због тога, једино што је неопходно учинити јесте извући лекције из сопствене историје и ослањати се у даљем развоју на оно што је у њој било позитивно и трајно.

 
Економска политика

Развијени никад нису радили оно што саветују неразвијеним

Ха Џунг Чанг   
субота, 04. октобар 2008.

Осам година по завршетку братоубилачког рата са Северном Корејом, годишњи приход Јужне Кореје био је 82 долара по становнику. Просечни Корејац зарађивао је упола мање од просечног становника Гане (179 долара).

 
Коментар дана

Како српски медији брину о хомофобији и политичкој коректности Француза

Трифун Ристић   
четвртак, 17. јануар 2013.

На улице Париза изашло је тим поводом не „десетине хиљада“, већ много више – светски медији јављају да је на демонстрацијама било најмање 350 000 људи, што је процена полиције, док организатори тврде да их је било чак 800 000.

 
Културна политика

Шта све можеш у Србији кад си Дивац

Миодраг Зарковић   
петак, 27. фебруар 2009.

Одговор на дилему зашто је државни врх коначно решио да се свим средствима обрачуна са Ћурковићем и компанијом, можда би требало потражити у другачијем питању: зашто је државни врх хтео да склони Дивца из политике и врати га у сферу спорта?

 
<< Прва < Претходна 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 Следећа > Последња >>

Страна 213 од 436

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер