Početna strana > Rubrike
Rubrike
Prenosimo

Pred nama su novi ratovi

Vedrana Rudan   
ponedeljak, 19. mart 2012.

Skupi se tako moja porodica na nedeljnom ručku pa krene analizirati što će se dogoditi Srbima kad krenu, a krenuće, u EU. Mene i moju porodicu više brine koliko će dugo moja unučica kašljati ili imati proliv nego šta će se dogoditi Srbiji.

 
Ekonomska politika

Jedna nekonvencionalna analiza globalnog kolapsa

Valden Belo   
utorak, 12. maj 2009.

Umesto da obavljaju svoj primarni zadatak kreditiranja ne bi li olakšale proizvodnju, banke se drže svoje gotovine ili otkupljuju konkurente radi jačanja svoje finansijske baze. Bilo je samo pitanje vremena kada će realna ekonomija početi da pada.

 
Savremeni svet

Svoj među svojima ili kako je DŽemiljevu mržnja prema Rusiji bila ulaznica za politički vrh Ukrajine

Aleksandr Meljničuk   
ponedeljak, 26. decembar 2016.

Nekima, očigledno zbog slabe obaveštenosti, se čini da DŽemiljev može biti koristan Ukrajini zbog svoje mržnje prema Rusiji. Međutim, ovakav zaključak je daleko od istine. Pre svega zbog toga što se DŽemiljev ka ukrajinskom narodu, očigledno ne odnosi bolje nego ka ruskom

 
Prenosimo

Peticija predsedniku Republike – sloboda za Lasla Šaša

Dragoslav Pavkov   
petak, 27. jul 2012.

Laslo Šaš (69) iz Subotice pravosnažno je osuđen na novčanu kaznu zbog uvreda koje je u "Pismu čitaoca"  jednih novina na mađarskom jeziku uputio Laslu Torockaju, državljaninu Mađarske, vođi neofašističkog pokreta "64 županije".

 
Ekonomska politika

Povlačenje stranih investitora sa finansijskih tržišta Srbije

Ružica Mrdaković-Cvetković i Dragan Mihajlović   
ponedeljak, 11. maj 2009.

Strani investitori su početkom 2009. godine u prometu akcija učestvovali više u prodaji nego kupovini akcija. Ovo je jasan pokazatelj bega stranih investitota sa Beogradske berze.

 
Savremeni svet

Čudnovata demonstracija sile "Islamske države" u Palmiri

Đanandrea Gajani   
petak, 16. decembar 2016.

Uspeh Islamske države u Palmiri je važan na vojnom planu, jer pokazuje da ljudi el Bagdadija još uvek raspolažu sa dosta sredstava i ofanzivnim sposobnostima, ali u isto vreme ima i jednu visoku simboličku vrednost, jer briše jedini veliki poraz koji je do sada Islamska država doživela od strane Rusa

 
Prenosimo

Da li se prenošenjem nadležnosti od Vojvodine pravi država u državi

Kosta Čavoški   
nedelja, 27. novembar 2011.

Pitanje ustavnosti većeg broja odredaba Zakona o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine iznova vam pruža mogućnost da formulišete odgovarajuću ustavnu doktrinu koju bi primenjivali i u potonjim sličnim slučajevima, kojih će sigurno biti.

 
Ekonomska politika

Da li preti kolaps bankarskog sistema u Srbiji

Siniša Lalić   
ponedeljak, 11. maj 2009.

Biće iznenađujuće ako u narednom periodu ne bude kolapsa banaka, verovatno u svakoj zemlji u regionu. Srbija sigurno neće biti izuzetak od toga, jer je isti model ekonomije primenjivan u svim zemljama „Zapadnog Balkana“.

 
Savremeni svet

Kako se Rusija priprema za rat sa Evropom - da li je Krim bio početak ili samo generalna proba?

El Mundo   
petak, 16. decembar 2016.

Moskva je posmatrala i razumela – protestovaće protiv prisustva NATO-a blizu svojih granica, izbegavajući direktan sudar. Ali, u isto vreme je primetila da je svaka godina bolja nego ona ranija da se ojača svoja pozicija upotrebom sile. Pitanje je, da li je Krim bio prvi nastup ili samo generalna proba? 

 
Prenosimo

Ko su vahabije, kako su došli u Evropu i šta je pozadina njihovog delanja?

Milan Dinić, Andrej Dimitrijević   
subota, 12. novembar 2011.

Kako tvrdi naš poznati islamolog Darko Tanasković u knjizi Neoosmanizam, Turska na Balkanu vodi i sopstvenu versku politiku, preko Direktorata za verska pitanja koji uspostavlja tesnu saradnju s lokalnim islamskim zajednicam.

 
Kulturna politika

„Brand personality“ kao zamena za čoveka i naciju iliti – da li je „crveno boja ljubavi“?

Vasilije Milnović   
četvrtak, 24. jun 2010.

S obzirom na „najvažniju sporednu stvar“, pretpostavimo da će većina nas zdušno bodriti svoju zemlju, ne zato što je „crveno boja ljubavi“, nego što se to, po sebi, podrazumeva.

 
Politički život

Aleksandru Vučiću, zašto lažeš da na Kosovu nema Srba i srpske zemlje?

Organizatori „1 od 5 miliona“   
nedelja, 14. april 2019.

Aleksandre Vučiću, od tvojih epskih podviga i pobeda, spavanja na podu u briselskom hotelu, došli smo do toga da nam kažeš da nemamo ni metar srpske zemlje na Kosovu. Da nam kažeš da nema Srba na Kosovu. Zašto lažeš, Aleksandre Vučiću?

 
Komentar dana

Vidovdan i sarajevska „multi-kulti“ dešavanja

Duško Bošković   
petak, 27. jun 2014.

Najnoviji događaj je „Stoljeće miran nakon stoljeća ratova“ i to baš na drveni srpski praznik Vidovdan. Sarajlije i njegove goste će u čast stoljećamira zabavljati ni jedan drugi orkestar nego baš vojni. Divna simbolika za mirnodopsko stoljeće koje nam se ukazalo.

 
Kulturna politika

O vuvuzelama i džudžu magiji

Nikola Tanasić   
ponedeljak, 21. jun 2010.

Ako FSS ne želi da im Luković u sredu smečuje loptu u petercu protiv Australije, pod hitno, o svom trošku, treba da šalje u Afriku jednog belog (a po mogućstvu i jednog crnog) maga, sa katancem! Da „zaključa“ loš džudžu (i ruke srpske odbrane), a reprezentaciji otključa vrata završnice.

 
Politički život

Borba za dušu antirežimskih protesta, ili može li se Vučić rušiti bez Kosova

Nikola Tanasić   
subota, 13. april 2019.

Da li je, dakle, moguć antirežimski protest bez Kosova? Nije! Pitanje Kosmeta ne samo da predstavlja žižnu tačku svih nepočinstava, mahinacija, i zlodela aktuelnih vlasti, ne samo da stoji u temelju sistemskog gaženja ustavnih i zakonskih prava građana Srbije koje se zatim prenose na sve ostale domene politike, nego istovremeno predstavlja centralno političko pitanje Srbije i srpskog naroda

 
Komentar dana

Žan Klod Junker kao nova jabuka nemačko-britanskog razdora

Mladen Đorđević   
četvrtak, 19. jun 2014.

Ideja da građani EU preko direktno izabranih predstavnika imaju važan uticaj na izbor EK predstavljena je kao svojevrsna „demokratska evolucija EU“, ali praksa mnogo više opravdava stav da se u Briselu učvršćuje birokratsko čudovište čija konstrukcija postaje sve komplikovanija i glomaznija i sve dalja od običnog građanina.

 
Kulturna politika

Rat kao policijska akcija ili svetski mir u kosmopolitskoj državi

Vojin Rakić   
ponedeljak, 14. jun 2010.

Teorija pravednog rata, konstatuje se, izgleda da je suočena sa krizom svog pravdajućeg kapaciteta, te nije jasno da li to ukazuje na šansu za novi razvoj te teorije ili je pomenuta kriza znak njenog kraja.

 
Politički život

Levica ima izbor - ili "populizam" ili nebitnost

Zoran Ćirjaković   
nedelja, 07. april 2019.

Budućnost srpske levice je vezana za jedno pitanje, koje je, bojim se, samo naizgled jednostavno. Trebalo bi da ga sebi postavi svako ko veruje u solidarnost, društvenu jednakost i pravednu raspodelu, kome je srce na strani onih koji su na društvenom dnu ili malo iznad njega. Šta mi je glavni cilj – vrlo, „građansko“ Ja ili dobrobit poniženog naroda? Nažalost, ne može i jedno i drugo.

 

 
Komentar dana

Irak kao američka žrtva i marioneta

Vladimir Jevtić   
sreda, 18. jun 2014.

Američki predsednik Barak Obama razmatra vojnu intervenciju protiv džihadista dok oni zauzimaju grad za gradom. U Persijski zaliv već je upućen jedan američki nosač aviona. Ali to je američka igra od samog početka. Amerikanci strateški ne dozvoljavaju da Irak postane jedna mirna i celovita država jer bi tada brzo potpala pod uticaj Irana.

 
Ekonomska politika

Luka Beograd i druge priče

Branko Pavlović   
subota, 09. maj 2009.

Nelikvidnost je stigla i do farmaceutske industrije. Čitava grana je u problemu, ne samo ovaj ili onaj proizvođač, ovaj ili onaj veletrgovac. Kada u nekoj zemlji farmaciji preti bankrotstvo, to znači da nastupa scenario mogućeg 80% bankrotstva cele privrede.

 
<< Prva < Prethodna 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Sledeća > Poslednja >>

Strana 167 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner