Početna strana > Rubrike
Rubrike
Komentar dana

„Njihovi“ i „naši“

Trifun Ristić   
utorak, 01. april 2014.

Ne treba sumnjati da će i ovog puta država reagovati strogo, u skladu sa „evopskim“ načelima. Ipak, istini za volju, treba pomenuti jednu nedavnu presudu, koja može vratiti nadu da je ipak moguće ostvariti ravnotežu i da se granice dozvoljenog mogu postaviti svim učesnicima u javnom životu.

 
Kulturna politika

Vulkanski pepeo nije jedini razlog

Frenk Furedi   
sreda, 21. april 2010.

Erupcija vulkana na Islandu izaziva tehničke probleme, za koje bi odgovorni donosioci odluka trebalo da iznađu brza razumna rešenja. Umesto toga, Evropa je odlučila da problem pretvori u dramu.

 
Politički život

Aleksandar Martinović i Vladimir Orlić - visoki funkcioneri i poslanici SNS - nezakonito angažovani kao nastavnici u Visokoj medicinskoj školi u Ćupriji

BIRN   
sreda, 24. oktobar 2018.

Na listi nastavnika su narodni poslanici Aleksandar Martinović, Vladimir Orlić i Darko Laketić. Kao predavači su angažovani i Ivan Bošnjak, državni sekretar u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave, kao i Milorad Jerkan, direktor niškog Doma zdravlja i član SNS

 
Komentar dana

Nova ukrajinska vlast i "velika Hrvatska" na Balkanu

Slobodan Jovanović   
ponedeljak, 24. mart 2014.

Rusija je, dakle, stari neprijatelj zapadno-nacionalističkih ukrajinskih grupa koje su došle na vlast u Ukrajini. Te grupe su se borile na strani SS jedinica nacističke Nemačke u Drugom svetskom ratu, a nemački vojnici su slično dočekani kao u Hrvatskoj ili Sloveniji kada su dospeli u zapadnu Ukrajinu.

 
Kulturna politika

Nesalomiva životnost i optimizam

Mario Kalik   
utorak, 20. april 2010.

Kada biste s njim vodili neki ozbiljan, intelektualni razgovor, ništa se ne bi osećalo od onog pritiska koji neki društveni autoritet sa sobom nosi, koji je profesor nesumnjivo imao i na koga je uvek mogao da se pozove, u manje ili više eksplicitnom obliku.

 
Politički život

Srpske "ratne reparacije" ili kako je Zapad izdao Đinđića

Đorđe Stojković   
ponedeljak, 15. oktobar 2018.

Kako bi izgledale srpska ekonomija i srpska država da je premijer Đinđić ostao živ, to ne možemo da znamo, ali znamo jedno – Đinđića je izdao Zapad, jer ga je ostavio samog bez obećanih novčanih sredstava za pokretanje ekonomije.

 
Komentar dana

Ko će preuzeti posao?

Svetlana Nikolić   
četvrtak, 20. mart 2014.

Postoji jedno nepisano pravilo u svetu novokomponovanog biznisa, koji nikako nisu izumeli Srbi, a koje glasi "za prvi milion se ne pita". Izgleda da je najveći Šarićev greh to što prvi, naročito kasnije stečene milione, nije ostavljao negde drugde, u nekoj slobodoumnoj zemlji, Švajcarskoj, ili možda SAD! Tamo gde se milionima u zube ne gleda.

 
Kulturna politika

Ćutanje kapitalizma u kulturi

Manuel Fernandes Kuesta   
subota, 17. april 2010.

Samo imajući u vidu nivoe onog što je etički dozvoljeno može da se odredi stepen spremnosti jednog društva za konkretne promene. Studije tržišta i sociologija u službi vlasti, deluju kao termometar koji meri mogućnosti za društvenu involuciju ili evoluciju.

 
Politički život

Dogodine u NATO ili zašto je Beogradu danas Brisel mnogo bliži od Prizrena

Zoran Ćirjaković   
četvrtak, 11. oktobar 2018.

Sve što Slučajni Srbi danas nude je sopstvena autokolonijalna žudnja – „Dogodine u Nato-u“. Njihov Brisel je, ipak, Beogradu danas mnogo bliži nego Prizren. Ka Briselu odavde vode brojni politički putevi, ka Prizrenu nijedan. 

 
Komentar dana

Šarić – omiljeni državni (ne)prijatelj broj jedan

Nikola Malbaški   
sreda, 19. mart 2014.

U slučaju Šarića, pažnja sa ovih „nevažnih“ detalja o tome gde je bio i ko ga je skrivao odmah usmerava na budući proces i njegovu „saradnju sa državom“, odnosno na pitanje da li će i ko sve iz prethodne dve-tri vlade biti uhapšen i optužen zajedno sa njim.

 
Prenosimo

Nećemo u Evropu po svaku cenu

Milorad Dodik   
petak, 16. septembar 2011.

Valjda je proces pridruživanja na dobrovoljnoj bazi? Ili sam ja pogrešno razumeo da je Evropa zona slobode. Ne vidim, onda, zašto bi vršila bilo kakve pritiske i nekoga kažnjavala.

 
Ekonomska politika

Kobna oholost

DŽon Štosl   
četvrtak, 23. april 2009.

Svaki dinar koji vlada potroši ona mora da uzme od nekog drugog. Na koji način onda ona stvara ekonomski podsticaj? Prilično je pretenciozno verovati da je šačica državnih moćnika toliko pametna da zna kako najbolje treba da se potroše bilioni tuđih para.

 
Savremeni svet

Kako će Kina reagovati povodom presude u sporu o Južnom kineskom moru

Hari DŽ. Kazijanis   
utorak, 12. jul 2016.

Ista stara strategija se ne može više primeniti –mnogi kineski građani će zahtevati žestok odgovor projekciju moći da Peking neće dati više spoljašnjim silama da ga pritiskaju u onome što se jedino može opisati kao kineska sfera uticaja u Južno kineskom moru.

 
Prenosimo

Đurđevdanak, izborni sastanak

Dragoljub Žarković   
petak, 16. mart 2012.

Izbori su raspisani, kampanja je počela, verovatno su svi lideri, poput Borisa Tadića, dali nalog svojima da pobede, ali mi se čini da izbornog pobednika nećemo znati u noći između 6. i 7. maja. Tada će se obaviti prebrojavanje.

 
Ekonomska politika

Analiza predloga rebalansa budžeta za 2009. godinu

Dejan Miljković   
četvrtak, 23. april 2009.

Logički posmatrano rebalans budžeta ostavlja pristojan manevarski prostor Vladi. Međutim, ekonomski posmatrano predlog rebalansa budžeta nije me uverio da će doprineti sprečavanju daljeg pada ekonomske aktivnosti.

 
Savremeni svet

Neke pouke „bregzita“ - sve veći jaz između političke elite i birača

Stefan Đukić   
subota, 02. jul 2016.

S obzirom na to koliko je Evropska Unija sebe kaznila podižući sankcije ka Rusiji nije realno očekivati da će i ovdje pucati sebi u nogu dižući barijere ka Britaniji. Te milijarde koje UK troši na uvoz iz EU, zahvaljujući jedinstvenom tržištu bi rado preuzele Sjedinjene Države, Rusija, Kina, Kanada itd.

 
Prenosimo

Rusija smatrala Kosovo izgubljenim još 1999?!

Andrej Dimitrijević   
petak, 16. septembar 2011.

Rusi se i nisu mnogo oglašavali proteklih dana i meseci o tom pitanju, ali vera u istorijsku bliskost i vezu sa "bratskom Rusijom" u dobrom delu naše javnosti i dalje opstaje.

 
Ekonomska politika

Socijalizam za buržoaziju

Boris Kagarlicki   
četvrtak, 16. april 2009.
Danas konkurencija i tržište rada postoje za obične radnike, ali državna odbrana, protekcionizam i regulativa – za krupni kapital. Socijalizam je pred vratima, ali taj socijalizam je samo za kapitaliste.
 
Savremeni svet

Prvi korak ka vojnom uništenju baltičkih država

Leonid Nersisjan   
subota, 02. jul 2016.

Ipak, skupa sa jačanjem armija skandinavskih država, na fonu vrlo žestoke rusofobske kampanje, a takođe i sa uvećanjem broja NATO trupa na granici sa Rusijom, sama tendencija ne može a da ne zabrinjava.

 
Prenosimo

Srbija u očima američke ambasade

Ljiljana Smajlović   
petak, 09. septembar 2011.

Depeše koje su posredstvom Vikiliksa procurile iz američke ambasade u Beogradu nepresušan su izvor saznanja o američkoj politici prema Srbiji, ali možda još više o domaćoj, srpskoj političkoj sceni.

 
<< Prva < Prethodna 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Sledeća > Poslednja >>

Strana 170 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner