недеља, 24. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Преносимо
Преносимо
Преносимо

Цане и Мило уклонили све противнике

Ратко Кнежевић   
среда, 12. август 2009.

Бизнис модел „Станко - Цане Суботић” смишљен је у мозгу Јовице Станишића, унапријеђен и скоро доведен до савршенства у партнерству са Милом Ђукановићем. Смрт покојног премијера Ђинђића услиједила је јер није хтио бити дио те „подјеле плијена”.

 
Преносимо

(Зло)употреба државе

Бошко Мијатовић   
среда, 12. август 2009.

Све у све­му, ово је ту­жна епи­зо­да срп­ског пар­ла­мен­та­ри­зма, са упо­тре­бом др­жа­ве у лич­не свр­хе. Ка­да ми­ни­стра жу­ља по­сто­је­ће за­ко­но­дав­ство, он­да се до­но­се спе­ци­јал­ни за­ко­ни. А ни­је ва­жно то што др­жа­ва сла­бо функ­ци­о­ни­ше ка­да су у пи­та­њу пра­ва оста­лих гра­ђа­на. За­и­ста ту­жно.

 
Преносимо

Албански регион на југу Србије је увод у сукобе

Радослав Гаћиновић   
понедељак, 03. август 2009.

Очигледно је да се Албанци неће задовољити сецесијом КиМ од Србије, они ће у првој фази испољити активности у циљу стварања „великог Косова” од делова Македоније, Црне Горе и југоисточне Србије, а после тога би градили неки савез са Албанијом.

 
Преносимо

Нисмо уморни од Европе

Вук Јеремић   
четвртак, 30. јул 2009.

Ова влада није направила ниједан „фаул” према својим европским партнерима. Могуће је да смо били нешто успешнији у одбрани Косова него што су многи очекивали, али то свакако није разлог за хлађење односа. Србија ће наставити да води политику у којој су подједнако важне и европска будућност и Косово.

 
Преносимо

Тадићеви људи забранили да се видим с Бајденом

Томислав Николић   
понедељак, 27. јул 2009.

Из интервјуа амбасадора Мантера сазнао сам да је Бајден желео да се види са мном, али то нису дали Тадићеви људи. Прича о сусрету са Милом Ђукановићем и Станком Суботићем Цанетом је наручена из Београда јер ДС-у пада рејтинг.

 
Преносимо

Из икса у кеца

Драгољуб Жарковић   
понедељак, 27. јул 2009.
Наиме, одсуство гласа широке јавности отвара неслућене могућности за остваривање арбитарних воља два основна креатора јавног мњења - новинара и политичара. Једном победе једни, други пут други... фали само да се појаве на кладионичарском тикету.
 
Преносимо

Криза европске моралне валуте

Светлана Васовић-Мекина   
четвртак, 23. јул 2009.

Кад нека земља уђе у ЕУ најважније вредности су јој сопствени идентитет и целовитост њене територије. То на најбољи начин демонстрира, најрационалнија од свих чланица СФРЈ – Словенија. Главне жртве словеначке бескомпромисности су суседи - Хрвати.

 
Преносимо

Сигуран сам да ће и након овога у Подгорици засједати „ужи кабинет смрти”

Ратко Кнежевић   
уторак, 21. јул 2009.

Ђукановићу успијева оно што није до сада успјело ни једном политичару у Европи – истовремено је био предсједник Владе или државе и шеф картела који је управљао једним од највећих илегалних послова у послијератној Европи.

 
Преносимо

Лутка без једне ноге

Мирослав Лазански   
субота, 18. јул 2009.

У Џалалабаду у лето 1989. године обилазећи једну срушену школу дописник „Њујорк тајмса” Џон Барнс је из своје торбе извадио крпену лутку, дечју играчку, откинуо јој једну ногу и ставио је у крш од цигли и сломљених школских прозора. Погледао ме је заверенички, намигнуо и фотографисао то.

 
Преносимо

Сачувајмо бар део индустрије

Мирослав Новаковић   
среда, 15. јул 2009.

Прво, остатак индустрије је веома редукован, остао је без стручњака и потребно му је подмлађивање. Друго, због светске кризе, држава тешко може приватизовати бивше гиганте као што су „Прва петолетка”, „14.октобар”, ИМР, ФАП и други. Само ова два разлога су довољна да држава промени стратегију.

 
Преносимо

Држава да испита оптужбе Ратка Кнежевића

Станко Суботић   
среда, 12. август 2009.

Битни су прави наручиоци, учесницима у убиству Зорана Ђинђића. То су Александар Никитовић, Александар Тијанић, Раде Булатовић и Драган Јочић, уз прећутно одобравање данашњих власти, ваљда због веза које Тијанић има са Срђаном Шапером.

 
Преносимо

Улога никотина у српској политици

Слободан Иконић и Никола Врзић   
недеља, 09. август 2009.

Шта стоји иза јавних оптужби Ратка Кнежевића на рачун свог кума Мила Ђукановића и његовог пријатеља Станка Суботића Цанета? Одакле у причи о међународном шверцу цигарета Борис Тадић и Томислав Николић?

 
Преносимо

Сутон једне политичке концепције

Слободан Дивјак   
петак, 31. јул 2009.

Знаци самоотрежњења, које треба поздравити, наговештавају сутон концепције по којој је одустајање од Косова главни услов за вођење проевропске политике. Показало се да борба за Косово на дипломатски начин никако не значи повратак у Милошевићево доба.

 
Преносимо

Мешање карата

Владимир Тодорић   
среда, 29. јул 2009.

Свеједно је да ли ће исход гласања о закону о информисању бити позитиван, јер сигурно је да председник Тадић неће пропустити прилику да одбије да потпише крајње лош и непопуларан закон, врати га парламенту на двотрећинско гласање и тиме стекне велике поене код свих медија.

 
Преносимо

Социјалистима тема ЕУ, Милошевић је прошлост

Славица Ђукић-Дејановић   
понедељак, 27. јул 2009.

На Скупштини странке уопште се није анализирала прошлост већ задаци које треба испунити на путу ка ЕУ. Свака странка је имала своје успоне и падове, па и СПС. То значи да се делима већ дистанцирамо од оних садржаја из прошлости који су нам нанели штету.

 
Преносимо

Приштина ће бити приморана да преговара о статусу

Вук Јеремић   
субота, 25. јул 2009.

Верујем да ће бити могуће изоловати Приштину и да ће она из тог стања моћи да изађе само кроз постизање договора с Београдом. Боримо се за ситуацију у којој неће бити алтернативе преговорима. Тада ће све стране први пут имати мотив да се пронађе компромис.

 
Преносимо

Коме су потребни избори?

Батић Бачевић   
среда, 22. јул 2009.

Озбиљни политичари верују да ће избори бити расписани месец дана након што грађани почну да слободно путују Европом, а опет који месец пре него што држава не потроши зајмове и кредите које је узела како би преживела светску кризу. Али се још у Србији није родио видовњак који је погодио колико ће нека влада трајати.

 
Преносимо

Срби и антиамериканизам

Џордан Грин и Бранко Радун   
понедељак, 20. јул 2009.

Џордан Грин, квотербек београдских „Вукова”: Стигао сам када је паљена амбасада, сад не могу ни да замислим да одем негде другде. –  Бранко Радун: Антиамериканизам код нас није етнички, није исламског типа, већ је уперен против америчке политике, медија.

 
Преносимо

Срби очи у очи са будућношћу

Крис Керол   
субота, 18. јул 2009.

Изгледа да су се многи Срби помирили са новим границама и са изгледима на мању, питомију Србију прилагођену суседима. „Људи марширају и демонстрирају, али нико стварно не верује да ће нам вратити Косово“, каже Марија Алавања, млада жена коју сам срео у Београду.

 
Преносимо

Да се зна ко је власт

Бошко Мијатовић   
среда, 15. јул 2009.

Овакав концепт поделе послова између владе и парламента јасно доказује изнету тврдњу – да се минимализује улога законодавног тела, а да стварну власт преузима влада и проширује је далеко преко граница које су у духу Устава Србије, који, подсетимо се, предвиђа класичну поделу власти на три гране.

 
<< Прва < Претходна 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Следећа > Последња >>

Страна 50 од 61
СВИ ТЕКСТОВИ У РУБРИЦИ

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер