Početna strana > Rubrike
Rubrike
Kulturna politika

Pismo srpskoj javnosti

Zoran Čalija   
sreda, 13. februar 2008.

Izašao sam iz galerije ogorčen i tužan, a onda sam video kamen koji me je podsetio na ne tako davno kamenovan autobus srpske dece iz Orahovca.

 
Savremeni svet

Ukrajinska kriza iz ugla sukobljenih aktera ili Rusija na raskršću

Aleksandar Đokić   
petak, 27. jun 2014.

Unutarpolitička situacija je drugi faktor koji čini državne aktere. Snaga vladajuće partije ili koalicije, potencijali opozicije, spremnost javnog mnjenja za strategiju aktera je ono što čini ovaj faktor. U Rusiji je unutarpolitička situacija u ovom trenutku stabilna.

 
Prenosimo

Neću pečat na mom narodu

Milorad Dodik   
utorak, 27. april 2010.

Da smo mogli, mi bismo sprečili donošenje takve deklaracije. Nije nam ni dalje jasno zašto je Srbija to učinila i protivimo se tome. Ne možemo i nikada nećemo prihvatiti da se taj događaj kvalifikuje kao genocid.
 
Politički život

Ko je sledeći na redu

Marinko M. Vučinić   
sreda, 02. decembar 2015.

On očigledno ne deli njihov ideološki svetonazor zato i ne zaslužuje da bude u fokusu njihove ideološke pažnje a samim tim i nije pogodan da se oni angažuju kao što to inače rade kada su u pitanju ljudi koji su deo njihove ideološke i političke orijentacije.

 
Komentar dana

Ljudski životi, državni interesi i Boris Tadić

Janja Gaćeša   
četvrtak, 08. decembar 2011.
Kada su Srbi na barikadama, kosovsko-metohijski Srbi, svojoj državi bukvalno živote ponudili na tacni za borbu do kraja, za srpske državne interese, predsednik poziva da se one uklone.
 
Kulturna politika

Jašari - veličanje teroriste

Zoran Grbić   
sreda, 06. februar 2008.

Zbog toga mislim da ta izložba nije o Jašariju, nego je to izložba ljudske gluposti, performans teškog oboljenja morala, smisla, logike, pa i čovečnosti.

 
Savremeni svet

Zašto je jačanje kineskog biznisa u Evropi i na Balkanu važno za Srbiju?

Branko Žujović   
sreda, 25. jun 2014.

Izvesno zahlađenje odnosa između Pekinga i Londona nastupilo je maja 2012. godine, kada se Dejvid Kameron sastao sa Dalaj Lamom, uprkos protivljenju Kine. Ipak, nakon nešto više od godinu i po dana odnosi dve zemlje počeli su da se popravljaju.

 
Prenosimo

OHR cenzuriše istoriju

Miroslav Lazanski   
subota, 24. april 2010.

Svako čitanje istorije preko zločina pretpostavlja da se zločin identifikuje, svako prouči ponaosob, da se ispita njegov kontekst, njegovo izvršenje. To nije negacija zločina, ali jeste pokušaj sagledavanja potpune istine.

 
Politički život

Naprednjačke mecene ili 300.000 evra za Robija Vilijamsa

Marinko M. Vučinić   
utorak, 24. novembar 2015.

Ovakav nipodaštavajući odnos prema kulturi je deo ogoljene demagogije i politikanstva kojim se obilato koristi naprednjački režim, čiji je ideal sadržan u podsticanju i oblikovanju neke vrste starletokratije. 

 
Komentar dana

Hrvatske Čede i slovenački Srbin

Mladen Đorđević   
utorak, 06. decembar 2011.

Na žalost, iako se domaći mediji trude na nam dokažu da smo u Sloveniji i Hrvatskoj dobili dva nova-stara prijatelja, razloga za skepsu, posebno u slučaju Hrvatske ipak ima previše.

 
Politički život

Što je više kleveta i laži, vođa nam je miliji i draži, ili Srbija se destabilizovati neće

Vojislav M. Stanojčić   
utorak, 01. decembar 2015.

Nesalomljivi i neustrašivi premijer, međutim, ne otkazuje put, ne dopušta da ga tamo neke pučistkinje uplaše, već odlazi u Kinu, a Srbija sve vreme dok on tamo boravi strepi, ne zna šta sve može da je snađe u njegovom odsustvu.

 
Komentar dana

Šta Hilari Klinton zapravo želi od Rusije

Vladimir Jevtić   
petak, 09. decembar 2011.

Šef komiteta Državne dume za međunarodne poslove Konstantin Kosačov bio je daleko precizniji i otvoreniji. On je upozorio na oštru reakciju Rusije ako posle izjave Hilari Klinton uslede neka dejstva prema RF. Kosačov je ocenio da izjava Klintonove neće doprineti poboljšanju odnosa.

 
Kulturna politika

Ima li išta dobro kod muškaraca?

Roj F. Baumajster   
ponedeljak, 11. februar 2008.
Nije, dakle, reč o „ratu polova”: mislim da je jedna od nesrećnijih zaostavština feminizma ideja da su muškarci i žene u osnovi neprijatelji.
 
Savremeni svet

EU kao nova „Habzburška monarhija“

Bogdana Koljević   
petak, 04. jul 2014.

Zašto se, u savremenom diskursu o Mladoj Bosni, sistematski prećutkuje činjenica da je to, pre svega, bila borba za slobodu, jednakost i ravnopravnost tj. borba za najviše levičarske vrednosti?

 
Prenosimo

Grčka – evropska kriza loših hipoteka

Volfgang Minhau   
ponedeljak, 26. april 2010.

Tokom ove krize često sam se pitao šta bi bilo potrebno da evropske vođe prevaziđu ovu situaciju. Postoje mnogobrojni problemi koordinacije, kao i previše uobraženih ličnosti koje je potrebno konsultovati.

 
Politički život

Uvaženoj gospođi Mirjani Marković – to ipak nije bilo tako, već ovako

Nebojša Pavković   
utorak, 24. novembar 2015.

Ne znam kako ste Vi zamišljali, i očekivali da vojska tenkovima rastera narod koji izražava protest? Posebno, da li je u stanju da u onolikoj masi ljudi, locira i izdvoji ostrašćene partijske lidere i stranačke jastrebove, koji su prizivali rušilačke demonstracije.

 
Komentar dana

Uslovna kandidatura – bezuslovno ponižavanje

Slobodan Jovanović   
sreda, 07. decembar 2011.
Malo smo se šalili kao da poručuju iz Brisela, dok zvanični Beograd na kolenima preklinje zemlje članice Evropske unije da Srbija bude primljena u evropsku porodicu. Kao da će je tamo neko sačekati raširenih ruku.
 
Kulturna politika

Slave u Srba po Bori Ćosiću

Marinko M. Vučinić   
subota, 02. februar 2008.
 U oktobarsko-novembarskom broju Helsinške povelje u 2007. godini, časopisu Helsinškog odbora za ljudska prava, pisac Bora Ćosić poduhvatio se da u jednom berlinskom listu nemačkim čitaocima objasni kako stoji stvar sa tim slavama u Srba.
 
Savremeni svet

Jordan bi mogao postati sledeća meta "Islamske države Iraka i Levanta"

Stratfor   
ponedeljak, 30. jun 2014.

Pokušaji militantne grupe da se proširi na Jordan slede regionalnu geopolitičku logiku. Nakon što se probila u Irak i pošto već kontroliše značajne delove sirijske teritorije, džihadistička grupa može pokušati da se probije u Hašemitsku kraljevinu iz dva pravca.

 
Prenosimo

Neočekivani preokret Tomislava Nikolića

Željko Pantelić   
četvrtak, 22. april 2010.

Otopljavanje odnosa Nikolića sa EU čini se realnijim kada se u obzir uzme da Tadić i DS sada gube privilegovan položaj koji su pre predsedničkih izbora 2008. godine uživali među srpskim pristalicama i zastupnicima Zapada.

 
<< Prva < Prethodna 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 Sledeća > Poslednja >>

Strana 256 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner