Коментар дана | |||
Данке, канцелару Шолц! |
субота, 11. јун 2022. | |
Да ће немачки канцелар Шолц приликом посете Београду бити ултимативан и груб, било је јасно и пре него што је слетео на аеродром "НиколаТесла". Све информације које су пристизале из немачких медија и од њихових званичника јасно су указивале на садржај и тон порука са којима Шолц стиже у своју прву посету Србији. Али да ће у тој мери, са становишта интереса које заступа, бити контрапродуктиван и, не замерите на изразу, прилично глуп, није било лако поверовати. Чак и сада, када је то већ скорашња прошлост, остаје нека врста неверице да је тако нешто ипак пошло за руком канцелару највеће и најмоћније европске државе. А пошло му је.
Сам редослед посета на балканској мини турнеји био је довољан да изазове револт код огромног броја грађана наше земље. Јер, посетити најпре сецесионистичку Приштину и лажног премијера лажне државе, а тек потом Београд, израз је озбиљног и, свакако, свесно израженог непоштовања Србије. Уз то, порука која је из Приштине одаслата, а која се своди на то да нема уласка у ЕУ без узајамног признања, додатно је грубо и недипломатски потцртала већ познати став Немачке, једног од водећих спонзора албанског сецесионизма, а не тако давно и тероризма на Косову и Метохији. Канцелар се, изгледа, добро потрудио да нас на брзу руку подсети на сва скорашња непочинства његове државе према нашем народу. И успео је. Посета Београду обележена је притиском на нашу земљу да се придружи санкцијама Русији и поновљеном, а пар сати раније у Приштини први пут од једног европског званичника тако високог ранга изреченом тврдњом да без узајамног признања нема уласка Србије у Европску унију.
За оне који раније нису разумели, или су одбијали да то прихвате, улазак Србије у ЕУ је, сада и званично, немогућ без признања косовске независности од стране српских власти. Из тога јасно произилази да је свако ко је за Србију у ЕУ, истовремено и присталица и подржавалац независног Косова, а да свако ко ради на приступању Србије Европској унији директно ради на сецесији наше јужне покрајине, чиме крши Устав Србије и чини кривично дело Угрожавање територијалне целине за које је прописана казна затвора у трајању од 3 до 15 година. Све у свему, за два сата боравка у Београду канцелар Шолц је урадио више против подршке европским интеграцијама у Србији него сви домаћи противници Европске уније заједно за последњих 20 година. Сада свако коме је стало до Србије зна да је неопходно што пре затворити причу о приступању Европској унији, као и кључне разлоге због којих то треба учинити. Ако ни због чега другог, треба захвалити канцелару Шолцу на отрежњењу које нам је донео. Он нам је, боље него ико други, помогао да сагледамо ствари у свој њиховој очигледности и сачувамо себе од нас самих, наших фантазија, лутања и заблуда. (НСПМ) |