Početna strana > Debate
Debate
Kosovo i Metohija

2012 – godina srpskog (pametnog?) popuštanja

Mario Brudar   
subota, 09. februar 2013.

Kosovska politika srpskih vlasti krenuće sasvim izvesno nekim putem u 2013. godini. Kuda će taj put odvesti, niko ozbiljan, u ovom trenutku, ne može da zna. Ali, za svaku uspešnu politiku bilo je neophodno korenito promeniti odnos prema Srbima na Kosovu i Metohiji.

 
Crkva i politika

O obnovi pravoslavnih svetinja na Kosmetu ili u odbranu vladike Artemija

Milan V. Mićunović   
četvrtak, 04. mart 2010.

Kako knjižiti milostinju u manastiru Crna reka nesrećnim i sirotim Srbima, kada im se daje koliko se može. U koju knjigu to upisati, kada je Hrist rekao da milostinju valja činiti tako da jedna ruka ne zna kada druga daje.

 
Kuda ide Srbija

Sazrevanje političke samosvesti

Dragan Mitrović   
sreda, 14. mart 2012.

Ako je sistem vrednosti jednog društva neutemeljen, onda je vrlo lako podmetati rog za sveću, naročito kada su promoteri multikulturalizma i tolerancije subjekti bez autohtonog kulturnog identiteta, uz to često na pozicijama državnih funkcionera ili službenika.

 
Crkva i politika

Popu pop, bobu bob!

Aleksandar B. Đikić   
utorak, 23. februar 2010.

Prle i Tihi kreću u akciju, David uzima praćku, ustaje raja kô iz zemlje trava, rađa se sajber pokret otpora! Razni domaći i inostrani sajtovi pravoslavnog usmerenja postaju jedina mesta na kojima se može saopštiti nešto što odudara od orkestrirane kampanje.

 
Kosovo i Metohija

Simptomi izdaje, ili ćutnjom protiv barikada

Marko Koprivica   
utorak, 29. januar 2013.

"Srpska" vlast i mediji pokazuju licemerno i izdajničko lice, postavljajući prema Srbima sa Kosmeta svoje političke ograde i medijske barikade koje treba da ih bespovratno učine zarobljenicima kosovskih bandita.

 

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Srbi i Hrvati: Uvijek smo se voljeli i poštivali, ali ipak više mrzili

Stefan Dragičević   
sreda, 04. maj 2011.

Moderna pozicija Hrvata i Hrvatske bazira se na ekstremnom nacionalizmu koji se ispoljava na „domovinskom ratu“ koji je označio Srbe kao agresore, a tamošnje srpsko stanovništvo u ondašnjoj RSK kao separatiste.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srebrenički marketing

Zoran Grbić   
nedelja, 12. jul 2015.

Pored svega ovoga, pojavilo se i odlično marketinško propagandno rešenje, u vidu ,,Cvijeta Srebrenice''. Zvanično, dizajnirale su ga članice udruženja ,,Gračaničko keranje'' 2011. godine. Žene Gračanice su tako heklale i heklale, i jednog dana isheklale cvet koji je postao simbol borbe protiv ,,genocida i masovnog stradanja ljudi''.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

REKOM - Opravdane sumnje u iskrene namere i pitanje činjenica

Vladimir Nedeljković   
sreda, 27. april 2011.

U izjavama potpisnika koji ne pripadaju srpskom narodu pominju se zločini, logori, tortura, kao vid lične patnje, dok kod predstavnika srpskih medija, intelektualaca i umetnika takve izjave ciljaju na objektivnost.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Bosna protiv Srbije, Međunarodni sud pravde i Srebrenica

Dejan Mirović   
četvrtak, 02. jul 2015.

Nakon 5 oktobra, SRJ odustaje od kontinuiteta sa SFRJ,podnosi novi zahtev za članstvo u UN i jednostrano povlači tužbu protiv BiH Ovaj gest dobre volje je pratilo i uspostavanje diplomatskih odnosa (i serija izvinjenja najviših državnih fukcionera iz Beograda). SRJ podnosi i Incijativu da MSP ex officio preispita svoju jurisdikciju.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Skrivanje zločina kao novi zločin

Petar V. Šerović   
utorak, 26. april 2011.

Svedoci smo da je strategiju organizovanog zaborava, kojom je Brozova Jugoslavija u ime „bratstva i jedinstva“ onemogućavala utvrđivanje istine o genocidu u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, zamenila strategija potpunog negiranja.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Nacrt statuta REKOM-a iz ugla Ustava RS i njenih krivičnopravnih propisa

Branislav Ristivojević   
subota, 21. maj 2011.

Poslednji put su ovakve stvari postojale posle Drugog svetskog rata, kada su tzv. narodni sudovi „sudili“ ljudima za saradnju sa okupatorom. „Sudilo“ se u uzavreloj atmosferi koju bi činila masa ljudi-žrtava zločina okupatora.

 
Kosovo i Metohija

Kosovska vertikala

Nikola Tanasić   
nedelja, 17. februar 2013.

Slično tome, pitanje Kosova pogotovo nije pitanje „ustavnog i pravnog poretka Srbije“, a da ne govorimo o onoj besmislenoj mantri o „očuvanju principa međunarodnog prava“ u koju su toliki naši sunarodnici slepo verovali sve do tragikomičnog fijaska pred Međunarodnim sudom u Hagu.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Kako je sudija Antoneti oborio "udruženi zločinački poduhvat"

Marina Raguš   
nedelja, 08. maj 2011.

Za neke ovakav ishod, s obzirom na dosadašnji rad Tribunala, nije bio neočekivan. Ono što je poprilično iznenadilo jeste izdvojeno mišljenje predsedavajućeg sudije, Antonetija na 73 strane.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Referendum u RS i poruke Volfganga Petriča

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 16. jul 2015.

I, kao treće, prema slovu Dejtonskog sporazuma rok trajanja trojice inostranih sudija bio je ograničen na deset godina, što znači da je sastav Ustavnog suda bez stranaca trebalo da izabere parlamentarna skupština BiH još prije čitavu deceniju.

 
Kuda ide Srbija

Između evroentuzijasta i evroskeptika

Ilija Rapaić   
nedelja, 04. mart 2012.

Iako je politika "Evropa nema alternativu" besmislica, ona nikako ne znači da su tradicionalisti u pravu. Između evroentuzijasta i evroskeptika postoje i evrorealisti. Postoji treća Srbija. Ona nije mala, naprotiv, ona je velika.

 
Crkva i politika

Kardinal Stepinac ostaje heroj u Hrvatskoj

Den Boš   
utorak, 23. februar 2010.

Kardinal Levada je istakao da Stepinac, mada mučenik zbog toga što je bio u zatvoru, nikada nije bio u prilici da nosi odličja svog kardinalstva. „On je živeo na mestu gde se nalazio... žrtvujući svoj život za istinu i jedinstvo Crkve u Hrvatskoj."

 
Kosovo i Metohija

Otimačina, pljačka i teror - kratki istorijat kosovskog problema

Rade S. N. Rajić   
utorak, 22. januar 2013.

Treći talas njihovog naseljavanja, nasilja i terora usledio je uz podršku musolinijeve fašističke Italije na planu albanizacije Kosova i Metohije i stvaranja Velike Albanije. Tada je pobijeno preko 10.000, i proterano oko 100.000 Srba.

 
Crkva i politika

Artemija napadaju jer je najveći čovek među pravoslavnima

Otac Antonije   
ponedeljak, 22. februar 2010.

Crkva traje mnogo duže nego država i ona ima svoje kanone za sve ove stvari koje mi sada imamo pred sobom. Oni koji se sada pozivaju na to da rade po kanonu grubo ga ruše i ovde se radi o uzurpaciji eparhije od strane Sinoda.

 
Kosovo i Metohija

Dačić-Vučićeve vratolomije i kosovska anestezija

Miloš Milojević   
sreda, 09. januar 2013.

Nesumnjivo da evrounijazam srpske političke elite ima uporište u činjenici da bez EU ne bismo mogli da isplaćujemo plate i penzije, da parafraziramo Vučićev vapaj pred Skupštinom.

 
Crkva i politika

Lice i naličje hajke na vladiku Artemija

Grigorije Vojvodić   
četvrtak, 18. februar 2010.

Bez obzira na to ko je kome tu mračan, vladika Artemije se našao na putu mnogima, od sitnih srpskih liferanata, tajkunčića i političara pa sve do velikih “bosova” narko-mafije, među kojima su i članovi bivše administracije Bila Klintona i EU.

 
<< Prva < Prethodna 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sledeća > Poslednja >>

Strana 62 od 127

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner