Početna strana > Rubrike
Rubrike
Ekonomska politika

Ekonomski oporavak – šta je to?

Milan Purić   
nedelja, 10. januar 2010.

Urušavanje svetskog poretka ide brže nego što su njegovi dojučerašnji predvodnici očekivali. Da li je upumpavanje takoreći neograničene sume novca u privredu i zaduživanje budućih generacija put ka ekonomskom oporavku?

 
Savremeni svet

Da li je Donald Tramp zarobljenik „Partije rata“?

Patrik Bjukenen   
subota, 21. april 2018.

Kada je Kongres ovlastio ratne činove Sjedinjenih Država protiv Sirije, njenog vazduhoplovstva ili političkog vođstva? Kada je Kongres ovlastio ubistvo predsednika Sirije čija nas država nije ni napala?

 
Prenosimo

Od Karića do Miškovića - svaka vlast ima svog tajkuna za hapšenje

Vladan Dinić   
četvrtak, 13. decembar 2012.

Kako je moguće da novina, dan pre, objavi – ko će i u koliko sati da bude uhapšen?! I, kakva je to istraga? Kad novine pišu optužnice, hapse i presuđuju? Biznis i politika su na ovim našim prostorima, nekako – u saglasnosti.

 
Ekonomska politika

Privatizacija javnih preduzeća u Srbiji

Dragan Marković   
utorak, 05. januar 2010.

Većina javnih preduzeća u Srbiji su početkom 1990. godine bili veoma respektabilni sistemi, dok su danas uglavnom veliki gubitaši koji posluju sa zastarelom opremom, viškom zaposlenih i sa cenama koje ne pokrivaju ni troškove poslovanja.

 
Savremeni svet

Američki udari po Siriji i posledice po Rusiju

Leonid Nersisjan   
petak, 20. april 2018.

Očekivano, posle niza izjava rukovodstava SAD-a, Velike Britanije i Francuske, dogodio se raketni udar po sirijskim ciljevima. Kako se i očekivalo, ovaj noćni napad nije nosio neke realne vojne zadatke – ciljevi su bili nepouzdani, a njihovo osoblje blagovremeno evakuisano.

 
Prenosimo

Šta je bila „Oluja“

Aleksandar Sekulović   
petak, 30. novembar 2012.

Glavni politički cilj srpske strane bio je takozvano „definitivno rešavanje srpskog nacionalnog pitanja“, odnosno ujedinjenje svih Srba sa prostora bivše Jugoslavije, njihovo odvajanje od drugih naroda i uspostavljanje etnički čiste Velike Srbije sa granicom na liniji Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica. 

 
Ekonomska politika

Nastanak ruskih oligarha

Rajko Bukvić   
subota, 02. januar 2010.

Založno-kreditne aukcije imale su, svakako, katastrofalne posledice za Rusiju. Država se u jednom mahu lišila značajnog dela preduzeća koja su punila budžet, što se pokazalo kao kobno vrlo brzo – nakon nepune tri godine državni finansijski sistem je krahirao.

 
Savremeni svet

Svi rizici napada na Siriju

Đanandrea Gajani   
četvrtak, 12. april 2018.

 Mimo visokoparnih izjava, Amerikanci i Anglo-Francuzi nisu u stanju da sebi dozvole veće gubitke u jednoj munjevitoj akciji protiv Sirije, koja raspolaže sa efikasnom protivvazdušnom odbranom koju su osavremenili Rusi, kao što je pokazano u februaru obaranjem jednog izraelskog F-16. Osim toga, Moskva je postavila moćnu PVO u Latakiji sa sistemima S-400

 

 
Prenosimo

Nacionalni bol Slobodana Antonića

E-novine   
petak, 02. novembar 2012.

Na tribini „Srbija i Srbi 100 godina posle Kumanova“, koju su prošle nedelje u Novom Sadu organizovali desničarski pokret „Svetozar Miletić“ i Nova Srpska Fašistička Misao, među govornicima se pojavio sa suncem u kosi, mladi i nadahnuti Slobodan Antonić, da prisutnima prenese nacionalni bol koji ga žulja u grudima.

 
Ekonomska politika

„Odmrzavanje“ Prelaznog trgovinskog sporazuma

Dejan Mirović   
ponedeljak, 28. decembar 2009.

Novi protekcionizam se gradi pomoću necarinskih barijera. Tu mogućnost imaju bogati. Siromašnim zemljama, kao što je Srbija, ostaju carine, kao „poslednja linija“ odbrane domaće proizvodnje. Međutim, nametanjem ovakvog sporazuma i ta zaštita se ukida.

 
Politički život

Bojkot u zamci neprincipijelnosti i kompromisa

Marinko Vučinić   
utorak, 03. mart 2020.

 Odluka Saveza za Srbiju o bojkotu predstojećih parlamentarnih i lokalnih izbora predstavljala je veliki izazov i iskušenje, kako za ovaj politički Savez tako i za Naprednjački režim

 

 
Komentar dana

Cipras je bio u pravu - revolucionarnog naboja nije bilo

Branko Pavlović   
ponedeljak, 21. septembar 2015.

Kod nas postoji u jednom delu javnog mnjenja neraspoloženje prema Ciprasu, koje inače misli o MMF i neoliberalnom konceptu sve najgore ( s punim pravom) i istovremeno preterivanje u pogledu opasnosti da se danas nalazimo u veoma sličnoj poziciji kao tridesetih godina prošlog veka.

 
Kulturna politika

Informatičko doba i savršeni zločin

Slobodan Jovanović   
četvrtak, 07. april 2011.

Kada se sada na ovaj način “kupi“ javnost zapadnih zemalja onda se pristupa konkretnim koracima radi zaštite famoznih “ljudskih prava“. Ovo dovoljno govori o tome da je zalaganje za zaštitu ljudskih prava odraz licemerja zapadnih lidera.

 
Politički život

Da li će "Vrhovnik" konačno da pozove Ruse - ali stvarno

Cvijetin Milivojević   
subota, 29. februar 2020.

Ostalo je samo da Vrhovnik zvanično zatraži ono što nam Moskva, godinama, besomučno i zvanično (!) nudi: da je pozove da se direktno uključi u pregovore o Kosovu!

 
Komentar dana

Premijer na Pravnom fakultetu, ili postoje li granice servilnosti i podaništva

Marinko M. Vučinić   
utorak, 06. oktobar 2015.

Zar ne postoje granice servilnosti i podaništva uprave Pravnog fakulteta i njegovog dekana, koji je spreman da pred jednim političarom, koji je oličenje političke nedoslednosti i konvertitstva, učestvuje u ovoj politikantskoj predstavi, koja temeljno degradira ugled i tradiciju Pravnog fakulteta u Beogradu.

 
Kulturna politika

U Srbiji sloboda misli i javne reči je u opasnosti!

Amicus Iuris   
nedelja, 03. april 2011.

„Atlantida“ je tokom osam godina svoga postojanja obogatila znanje i proširila horizonte svojih mnogobrojnih slušaoca. Emisija je izoštravala njihove kritičke sposobnosti.

 
Politički život

„Multi-level“ sistem dobijanja izbora u Srbiji - nova, „napredna“ verzija

Milanko Šekler   
petak, 28. februar 2020.

U tom slučaju, kada se nekadašnji aktivista u prikupljanju “kapilarnih glasova”, razočara i odustane od toga, njegov čitav lanac “kapilarnih glasova” se raspada, i praktično je te ljude više “nemoguće” motivisati da glasaju za nekog drugog “aktivistu SNS-a” jer će reći da su to jednom uradili zbog svog “prijatelja, kolegu, komšiju”, i da ga je SNS prevario i da to neće više da rade! Zato što su "prošli kapilarni glasovi potrošeni", sistem SNS prevare, traga ove godine za novim kapilarnim" glasovima!

 
Komentar dana

Vučićeva poseta Vašingtonu u prevodu na srpski

Danilo Tvrdišić   
subota, 19. septembar 2015.

Prevedeno na srpski ta poruka bi značila: kolonijalni upravnik Aleksandar Vučić je ostvario domaći zadatak bolje od očekivanog i realizovao nadprosečne rezultate po interese transnacionalnih zelenaša i zapadnih nalogodavaca.

 
Kulturna politika

Afrika - između "živog peska" i "crne rupe"

Zoran Ćirjaković   
petak, 01. april 2011.

Siva ekonomija postoji svuda, ali samo je u Podsharskoj Africi "ekonomija u senci" veća od formalnog sektora koji tamo praktično predstavlja senku neformalne ekonomnije. U zapadnim medijima afrički ratovi i tragedije uvek ostaju u senci evropskih.

 
Politički život

Đukanović zna da ne može zaokružiti državnost dok ne stvori svoju „pravoslavnu crkvu“ – a režim u Beogradu saučestvuje u tome

Đorđe Vukadinović   
sreda, 19. februar 2020.

Čak i da nije reč o identitetskim, osetljivim pitanjima, da nije reč o stvarima vere i najintimnijih ljudskih uverenja, da je reč o zakonu o sakupljanju leptira, filateliji i sakupljanju poštanskih maraka – kada imate desetine hiljada, zapravo, stotine hiljada ljudi na ulicama, kada vam se praktično trećina stanovništva na ulici aktivno buni protiv tog zakona – pa to mora biti dovoljan razlog da takav zakon povučete i preispitate

 
<< Prva < Prethodna 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Sledeća > Poslednja >>

Strana 145 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner