недеља, 20. април 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Дебате
Истина и помирење на ex-YU просторима

Случај Трифковић – исламисти контролишу слободу говора у Канади?

Боба Боројевић   
петак, 11. март 2011.

У случају "Трифковић" недвослисмено је да је босанско-муслимански лоби утицао на одлуке имиграционе власти Канаде. Тако су власти Канаде дозволиле једној етничкој групи да утиче на њихове политичке одлуке.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Марко и Латинка и Срби ван Србије

Ненад Кецмановић   
четвртак, 18. јун 2015.

Да ли је Латинка Перовић можда хтјела да каже да отпор том насиљу, без резултата у Хрватској, није вриједио толиког страдања и разарања? Али по истој логици и Латинкина партизанија би испала промашај с обзиром на толике српске жртве за заједничку државу која је пропала.

 
Куда иде Србија

Да ли је распад Југославије нешто најбоље што нам се десило у протеклих 69 година?

Милан Динић   
петак, 03. фебруар 2012.

Према мишљењу економиста, да је Југославија опстала, Србија би била под још већим економским притиском Словеније и Хрватске, а једина конкуренција би им долазила од компанија из света, а не из Србије.

 
Црква и политика

А личило је на достојанствене промене у СПЦ

Ана Радмиловић   
понедељак, 15. фебруар 2010.

Да ће Артемије проћи слично као српски лидери на Косову који су препознати као лопови који у име „одбране српства“ раде свакојаке непојамне марифетлуке, требало је да буде јасно још од случаја Црна Река.

 
Косово и Метохија

Православно гробље као "паралелна институција"

Александар Б. Ђикић   
недеља, 04. новембар 2012.

Ко може да поверује нашим евро-промотерима и промотеркама када нам објашњавају то што окупатори кажу да се морају укинути „паралелне“ институције на Косову, мислећи на једине легалне  институције?Да они тако не мисле, него мисле „само на неке“ - све српске институције?
 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Права и потребе избеглих и прогнаних Срба из Хрватске

Миодраг Линта   
уторак, 01. март 2011.

Медији нису много заинтересовани за ову тему. Не знамо да ли је то у корелацији са ставом Владе Републике Србије која сматра да ово што ми радимо није добро јер не доприноси јачању поверења међу народима.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Католички папа у муслиманском Сарајеву

Ненад Кецмановић   
среда, 10. јун 2015.

Уосталом, на крају се испоставило да је посета и званично државно-пасторална, а ја бих нескромно претпоставио да је ипак више пасторално-државна. Централни догађај одиграо се на крцатом стадиону "Кошево", који су, чини ми се, попунили све сами католици, што из БиХ, што из Хрватске.

 
Куда иде Србија

Српско посрнуће

Илија Рапајић   
недеља, 29. јануар 2012.

Милошевић је својим недемократским владањем отворио врата светским моћницима да се умешају у унутрашња питања. Није могао или није хтео да схвати и прихвати да је власт политичара у глобалном свету орочена и променљива и да је то привилегија резервисана само за власнике транснационалног капитала.

 
Црква и политика

Крајње време за сусрет са папом

Патријарх Иринеј   
четвртак, 28. јануар 2010.

Та деоба између истока и запада траје вековима. Можда је време дошло да о том проблему приступимо на најозбиљнији начин. А како се може приступити ако нема разговора. Tај догађај и сусрет је неопходан да би почели да се решавају проблеми.

 
Косово и Метохија

Ако је Србија озбиљна држава...

Живадин Јовановић   
среда, 10. октобар 2012.

Ако председник Републике има ваљане разлоге да одбије сусрет, руковање и разговор са Тачијем, онда то могу бити само важни политички, никако протоколарни разлози. Претпостављам да је иза таквог става оцена да би сусрет са Тачијем нанео штету Србији, њеним интересима.

 
Црква и политика

Патријарх српски или патријарх Србије?

Велибор Џомић   
уторак, 16. фебруар 2010.

Парадокс је да патријарха Иринеја верској толеранцији уче они који су и те како нетолератни прво према Српској цркви, а потом и према свакој традиционалној цркви и верској заједници која се не уклапа у њихов идеолошки калуп.

 
Косово и Метохија

Под хитно донети закон о суштинској аутономији КиМ

Зоран Красић   
четвртак, 08. новембар 2012.

Суштинска аутономија и широка самоуправа нема никакве везе са етничком припадношћу становништва. Косово и Метохија морају да се чувају и врате у уставноправни положај Србије, јер ако тога нема не постоји српски народ.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Хаша Омеровић – једно другачије лице Сребренице

Слободан Дурмановић   
уторак, 01. март 2011.

Након што су јој отац и брат сахрањени у Поточарима, она је одлучила да мужа сахрани у Тузли, пошто се уверила у разне манипулације жртвама и њиховим породицама од стране оних који су обећавали да ће их заштитити, а не препустити судбини.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

БиХ, Србија и Насер Орић

Слободан Дурмановић   
понедељак, 15. јун 2015.

Даље, за разлику од Ганића и Дивјака, у случају Насера Орића постоје најмање два инсајдерска сведочења добро позната јавности. Једно је сведочење Ибрана Мустафића из његове књиге “Планирани хаос” које је потом поновио у више наврата у изјавама медијима.

 
Куда иде Србија

Ако се деца не разумеју, научите их мађарски!?

Горан Гаврић   
петак, 27. јануар 2012.

Учење језика у школама је вероватно дефинисано неким од закона или правилника о школству, али на основу чега ГУС сматра да суботички Срби морају да уче мађарски, стварно ми није јасно.

 
Црква и политика

Недоумице једног православног Србина

Дамир Мариновић   
недеља, 31. јануар 2010.
Наравно да се од патријарха очекује више флексибилности и дипломатског такта и вештине него од владике, али наравно не по сваку цену и не науштрб истине и правде. Због тога на том путу тражења мере, умерености и обазривости истина не сме да заврши као колатерална штета.
 
Косово и Метохија

Патриотски(ји) инсајдер

Александар Б. Ђикић   
понедељак, 29. октобар 2012.

Шта коначно рећи о правном насиљу над приватном имовином Срба коју су Шиптари 1999. узурпирали и сербез је користе безмало деценију и по. А ради се о хиљадама стамбених и привредних објеката, десетинама хиљада хектара ораница и шума... Је ли то европски стандард или правно насиље?

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Очајнички аутогол сребреничког лобија у Канади

Стефан Каргановић   
недеља, 27. фебруар 2011.

Канада није једина западна земља где се сребренички лоби  бори да сачува пропагандне позиције. У Швајцарској се води процес против опскурног кантоналног листа „La Nation“ за одмазду само зато што је објавио благо скептичну критику званично наметнуте сребреничке приче.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Вучићево "историјско помирење" Срба и Бошњака - (не)могућа мисија

Слободан Дурмановић   
уторак, 02. јун 2015.

Док Вучић говори о “бубицама“ које су га прошле - ваљда мислећи на свој радикалски период у коме се залагао за “Велику Србију” - бошњачки политичари, почев од Изетбеговића, очигледно не мисле да су они имали било какве “бубице“, већ да су њихови политички циљеви одувек били исправни.

 
Куда иде Србија

Живећи геноцид

Горан Гаврић   
среда, 18. јануар 2012.

Странке владају свиме, странке су ставиле све ресурсе под своју контролу, између осталог и радна места. Од страначких војника је јако тешко доћи до било каквог радног места у државној управи, која је у Србији најбољи послодавац.

 
<< Прва < Претходна 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Следећа > Последња >>

Страна 65 од 128

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер