недеља, 21. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Преносимо

Београд–Брисел–Њујорк

Милан Милошевић   
четвртак, 16. септембар 2010.

После усвајања компромисне резолуције о Косову Београд чека вести из Брисела, док се уочава очекивани пораст напетости на домаћој политичкој сцени, мада изгледа да се влада осећа мање непријатно него у јуну, под оним хладним тушем саветодавног мишљења Међународног суда правде.

 
Економска политика

Треба ли приватизовати државне монополе?

Небојша Катић   
среда, 09. април 2008.

Једна од кључних предности државног монопола и јесте у томе што се његове злоупотребе могу сузбити лакше него злоупотребе недодирљивих, приватних монопола.

 
Савремени свет

Новинари-обавештајци и смрт слободног новинарства

Ђорђе Милошевић   
среда, 25. фебруар 2015.

Разговарајући са немачким новинаром о томе шта је постала наша професија у информационом рату, дошла сам до истог закључка као и он: бавити се новинарством више нема смисла- каже разочарано руска новинарка Галина Сапожњикова која је узимала интервју.

 
Преносимо

Пушење или здравље

Мирјана Бобић-Мојсиловић   
недеља, 12. септембар 2010.

Тешко да би се у Европи могла пронаћи земља у којој су на јавној сцени, као код нас, и све моћнији, они који раде против интереса своје земље, убеђујући нас како је рад против интереса Србије у ствари у њеном најбољем интересу.

 
Економска политика

Решавање привредних проблема или предизборни маркетинг

Младен Ђорђевић   
среда, 09. април 2008.
Поред неодговорне државе, суморну слику социјалних односа у Србији допуњавају и разједињени и посвађани синдикати, као и послодавци, који се често нимало не разликују од гробара “Магнохрома”, индијске браће Митал.
 
Савремени свет

О хипокризији салонског либерализма

Владимир Ноцић   
субота, 21. фебруар 2015.

Стога, желим да поставим питање: Убиства у Паризу су трагична, АЛИ зар није и пуцњава у Данској? Зар то није довољно сочан залогај за ове критичаре? Да нису незадовољни помањкањем сензационализма?

 
Културна политика

Легенда о младом слабом српском човеку

Игор Ивановић   
понедељак, 17. новембар 2008.

И тако ће генерација одрасла на црвеном шалу и црвеним марамама, која је стасавала на Прлету и Тихом, своје средње животно доба дочекати на сасвим супротним моралним позицијама од оних које су јој некад програмирали комесари у образовном систему.

 
Политички живот

Србија међу шљивама, шпијунима и поглављима

Александар Михаиловић   
понедељак, 12. септембар 2016.

 Шта може бити тајна уништене економије без великих производних компанија, можда начин прављења бурека, ћевапчића, ајвара, кулена, пеглане кобасице, дуван чварака, домаће и вина са тартуфима или оклагије и даске, можда су неко ново тајно оружје?

 
Коментар дана

Треба ли поновити изборе у Новом Саду?

Сава Милин   
четвртак, 30. август 2012.

Радикали чини се стоје као резерва демократама, а у Новом Саду као да испливава прљавштина коју ни Дунав не може опрати. Чињеница је да највећи број грађана није задовољан радом градских власти, о чему сведочи и преполовљена подршка ДС-у.

 
Културна политика

Политолингвистика и распад Југославије

Владислав Б. Сотировић   
петак, 14. новембар 2008.

Симптоматично је из политолингвистичког угла посматрања да је политичкој пропасти бивше Југославије претходила језичка дезинтеграција најговоренијег језика, а који је и симболички представљао културно јединство четири нације.

 
Културна политика

Пораз геј лобија

Слободан Антонић   
четвртак, 20. новембар 2008.

Грађани Аризоне, Калифорније и Флориде 4. новембра изгласали уставни амандман по коме не може бити легалних бракова између хомосексуалаца.

 
Политички живот

Пресудни избори у Демократској странци

Маринко М. Вучинић   
среда, 14. септембар 2016.

Спровођење непосредних избора у ДС је велики историјски и изазов за ову политичку организацију и они морају да означе нову страницу у њеном  политичком развоју и  деловању.  

 
Коментар дана

Шта Блиц (ни)је видео у Батајници?

Трифун Ристић   
уторак, 04. септембар 2012.

Блиц нема обавезу да симпатише Русе и да заступа њихове интересе, али је просто невероватно потпуно прећуткивање присуства групе „Стрижи“ на Батајници.

 
Културна политика

Зона истине, љубави и слободе (1)

Дејан Петровић   
понедељак, 17. новембар 2008.

Овогодишње, четврто по реду издање малог али све запаженијег београдског филмског фестивала „Слободна зона“, под слоганом „Помери границе“, наставило је тамо где се прошле године завршило.

 
Политички живот

Апел - не убијајмо ДСС непринципијeлним подржавањем напредњачке власти

Група оснивача и највиших функционера Демократске странке Србије   
понедељак, 12. септембар 2016.

Највећу опасност по нашу странку данас представља нејасна порука коју шаљемо својим гласачима и грађанима Србије. Суштина наше политичке платформе јесте критика актуелне власти због издаје националних интереса. У том смислу, прављење локалних коалиција са протагонистима такве политике нашу критику чини неискреном

 
Преносимо

Нема пречица на путу ка ЕУ

Стивен Вордсворт   
субота, 11. септембар 2010.

За добијање чланства у ЕУ није само потребно да га земља затражи. То је процес на који држава-подносилац кандидатуре има велики утицај. Он сада у великој мери зависи, као што је то увек био случај, од способности потенцијалних чланица да покажу да могу да испуне основне стандарде демократије.

 
Економска политика

Концесије у Србији

Ружица Мрдаковић-Цветковић   
понедељак, 07. април 2008.

Изградња аутопута Хоргош–Пожега је неопходност и потреба Србије и да је концесија добар вид обезбеђења средстава, али је остао споран начин реализације концесионог поступка, избор најповољнијег понуђача, начин расподеле концесионе добити и ускраћивање прихода АП Војводини.

 
Савремени свет

Валтер Штајнмајер – иако су грађани скептични, Немачка нема избора и мора да се ангажује у Украјини

Милан Динић   
среда, 11. фебруар 2015.

Док су британски и амерички медији ово оценили као покушај Путина да подели Запад, део аналитичара сматра да су битну улогу у организовању таквог састанка играли пре свега Немци.

 
Преносимо

Већ дуго западни приступ Балкану се састоји од манипулација и уцена

Ајвор Робертс   
петак, 10. септембар 2010.

"Чињенично стање на терену је другачије. Север Косова је фактички и даље део Србије - окренут је Београду, а не Приштини. Било би разумно да међународна заједница призна чињенично стање на терену.

 
Економска политика

Куда иду српске свиње

Душан Тубић   
среда, 02. април 2008.

Можемо да се питамо још и ко је крив за лошу „селекцију“ и генетику у сточарству? Да ли је и за то крив сељак, или пак лоша, слаба, никаква политика министарства пољопривреде?

 
<< Прва < Претходна 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 Следећа > Последња >>

Страна 225 од 432

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер