среда, 27. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Политички живот

Никада вас неће примити у ЕУ, али НАТО-у сте итекако потребни

Јелена Гускова   
понедељак, 31. јул 2017.

Ваша власт има кратак рок, који је поставио Вашингтон. Она врло брзо треба да реши то питање, да би после тога одмах прешла на питање приближавању Нато. Они вас никад неће примити у састав ЕУ, али у НАТО сте потребни. Због тога власт не зна шта да ради

 
Културна политика

Пирати са Кариба мењају локацију

Никола Танасић   
субота, 18. април 2009.

Зашто се не снимају филмови о сомалијским пиратима? Не би били ништа мање узбудљиви од „Пирата са Кариба“, будући да ове данашње гусаре по мору вијају фрегате и носачи авиона, хеликоптери, радари и сателити, па се они опет провлаче и дрско отимају брод за бродом.

 
Политички живот

Позив на дијалог или позив у помоћ

Бранислав Ристивојевић   
петак, 28. јул 2017.

Од своје бахатости и ароганције није успео да схвати да се на такве састанке увек иде у друштву преводиоца, шефа кабинета, саветника, помоћника и сличних јер једино тако моћници не могу да ти уруче претњу, уцену, изнуду или ултиматум. 

 
Коментар дана

Признање Косова нема алтернативу

Војислав М. Станојчић   
уторак, 19. фебруар 2013.

Иако су и оне веома обесхрабрујуће, и овде се  оставља могућност за неку врсту утехе грађанима Србије, јер се ова иступања накнадно обично обележавају као лично мишљење  појединца, а никако као став организације у којој ради.

 
Културна политика

„Београдски фантом“ убива „Турнеју“

Миодраг Зарковић   
уторак, 14. април 2009.

У Србији је прилично раширено веровање да је Титов режим био својеврсна друштвено-политичка лепотица с грешком. То инфантилно уверење, као и многе друге аутодеструктивне појаве, укоренило се у многим деловима друштва, али највише у културној "елити".

 
Политички живот

"Унутрашњи монолог" - или како Александар Вучић замишља дијалог о Косову

Никола Танасић   
среда, 26. јул 2017.

Дакле, о чему ће се водити „унутрашњи дијалог“? Никако о државној политици према Космету! Напротив, тај дијалог треба да буде нека врста „колективне психотерапије“, у којој се од Срба у Србији – као ономад од Срба у Црној Гори – захтева да „преломе мозак“ како би могли да постану „реални“, како бисмо (бриселске) „договоре почели да гледамо као победе“, и како бисмо се, пре свега и надасве – „одрекли митова“

 
Коментар дана

Шта значи укидање тзв. паралелних институција на Космету?

Звонко Михајловић   
субота, 16. фебруар 2013.

Зар људи на власти мисле да чланство Србије у ЕУ може Србији да реши све проблеме!? Не, већ напротив. Зар људи на власти мисле да ће се цепање Србије завршити само са КиМ!? Следе Војводина, Рашка област, Пчињски округ.  

 
Културна политика

Социјалне технологије и реализација принципа идеологије

Зоран Милошевић   
понедељак, 06. април 2009.
Социјална технологија идејног утицаја на људе, у први план избацује идеолога, који је у обавези да буде убедљив човек, да влада широким степеном знања, а посебно оним из области социјалне психологије.
 
Политички живот

Признање Косова као логичан следећи потез ове лажно националне и лажно проруске власти

Ања Филмонова   
среда, 19. јул 2017.

Српски председник Александар Вучић отвара унутрашњи дијалог о Косову и Метохији из неког "рационалног" принципа, принципа чију основу чини неопходност да се "призна реалност ситуације на терену".

 
Коментар дана

Вучић, Тадић или Јовановић?

Младен Ђорђевић   
петак, 15. фебруар 2013.

Вучић је био довољно искрен да наговести могућност да га Србија опет не добије, или да добије отпочињање преговора без датума, а да ће вероватно Немачка имати нове услове, али ипак наводи да „ни у том случају Србија не би одступила са европског пута“.

 
Савремени свет

Јордан – Мажино линија против Исламске државе

Елизабета Бурба   
петак, 09. октобар 2015.

Према открићима сајта Foxtrot Alpha, током летења, Израелци су такође снабдевали и јорданске летелице. На различитим блискоисточним сајтовима, појавила се непотврђена вест о заједничкој израелско-јорданској команди која би руководила ваздушном кампањом против Исламске државе из једне базе на северу Јордана.

 
Економска политика

Класна борба у Вашингтону

Славој Жижек   
петак, 17. октобар 2008.

На ироничан начин национализација банковног система је добра ствар ако би се спасао – капитализам! Социјализам је лош, али у случају да стабилизује и спаси капитализам, тада је добар.

 
Савремени свет

"Да ли бар знате шта сте учинили на Блиском истоку"

Ђорђе Милошевић   
четвртак, 01. октобар 2015.

Многи аналитичари на Западу сматрају да је Путин бацио најодлучнији изазов лидерској улози Америке, да је отворено рекао да политика коју спроводе САД  води у катастрофу. Натерао је америчког председника Обаму да се брани што овај није чинио баш успешно.

 
Преносимо

Немоћни апсолутиста

Батић Бачевић   
петак, 21. јануар 2011.

Култ председника Србије добио је такве размере да су се и његови креатори забринули – на чувеној скупштини ДС је делегатима у шали у реченици о великом успеху српских спортиста објашњавано да за то нису заслужни ни странка, ни председник Тадић.

 
Економска политика

Сартид је продат боље

Ненад Поповић   
петак, 17. октобар 2008.

Фијат је, као и сви инвеститори, добродошао. Међутим, Фијат није дошао да приватизује Заставу, да постане стратешки партнер или реализује greenfield инвестицију. Фијат је дошао јер су грађани Србије платили цену тог доласка.

 
Савремени свет

Не може се више трпети овакво стање ствари у свету - говор на седници Генералне скупштине УН

Владимир Путин   
среда, 30. септембар 2015.

Русија је спремна за рад на даљем развоју УН са свим партнерима на основу широког консензуса, али покушаје да се уздрма ауторитет и легитимност УН сматрамо крајње опасним. То може да доведе до рушења целе архитектуре међународних односа

 
Преносимо

Променимо Устав

Воја Жанетић   
недеља, 16. јануар 2011.

После краће, апсолутно спонтане и ничим изазване медијске расправе, те после неколико политичких потеза повучених у предизборне, предреферендумске или неке треће сврхе, појављује се потреба за озбиљнијим разматрањем промена које се на Уставу Србије морају извести у догледно време.

 
Економска политика

Спасавање банака које пропадају

Фредерик Лордон   
четвртак, 16. октобар 2008.

Треба имати свест детета или развијен смисао за чудесно, па узети за озбиљно ратоборни став америчких власти суочених са стечајем пословне банке Леман брадерс, став који се после два дана показао као гест чистог очајања.

 
Савремени свет

Москва повећава улог на сиријском фронту

Ромео-Никола Поповић   
недеља, 27. септембар 2015.

Јасно је да Вашингтону у неку руку одговара активно учешће Русије у рату у Сирији, али само уколико ће Руси да троше своје ресурсе без конкретних резултата на терену. Много је извесније да ћемо гледати неку врсту директног прикривеног рата у Сирији.

 
Преносимо

Нисам оптимиста у погледу преговора Београда и Приштине

Александар Конузин   
среда, 19. јануар 2011.

Русија није признала самопроглашену независност Косова и то не намерава да учини. Решење косовског проблема треба наћи политичким методама, у складу са нормама међународног права, а на основу Резолуције 1244.

 
<< Прва < Претходна 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Следећа > Последња >>

Страна 209 од 436

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер