Početna strana > Debate
Debate
Crkva i politika

Vidovdanska beseda

Slobodan Antonić   
utorak, 28. jun 2011.

Naše države rade protiv nas. One su, nažalost, sve manje države, a sve više obične vazalne teritorije. To je jedan projekat, mnogo širi od naših zemalja, to je jedan opasan projekat, globalnih razmera, koji hoće da uguši narode, koji hoće da smrvi i u zemlju ukopa sve vrednosti hrišćanske civilizacije.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srpska hoće da ode iz BiH, ali to neće da kaže

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 26. januar 2017.
Šta je prirodnije nego da jedan narod na osnovu prava na samoopredjeljenje do otcijepljenja želi da formira svoju državu? Pogotovo kada taj narod naseljava preko 80 posto jedne federalne jedinice, kada efektivno kontroliše jasno razgraničenu teritoriju, kada ima svoju vojsku i policiju, svoj parlament, predsjednika, vladu, sudstvo, te grb, himnu, zastavu, i pisanu istoriju?
 
Kuda ide Srbija

Hranjenje autošovinizma, ili nismo valjda baš toliko rđavi

Miloš Milojević   
sreda, 05. jun 2013.

Ako je istraga izvršena traljavo, ili je sud bio korumpiran ili nekompetentan to se podjednako tiče svih građana ali za takve teške optužbe treba izneti i čvrste dokaze. Ako je slučaj nedovoljno ispitan za to mogu biti odgovorni pojedini pripadnici istražnih organa a ne kako navode pojedini komentatori na sajtu B92 duboko bolesno srpsko društvo.

 
Crkva i politika

Papina poseta Hrvatskoj i njena suština

Petar Anđelković   
sreda, 08. jun 2011.

Postavlja se pitanje, da li je hipodrom sveto tlo? Zašto bi neko vršio misu na hipodromu, a ne u hramu, naročito kad postoje hramovi? Da li po istom načelu može da se služi misa i po plažama, javnim kućama ili deponijama? Koja je onda svrha hramova?

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Ustavni sud BiH i američke sankcije Dodiku - Zajedništvo u nepravu

Milan Blagojević   
petak, 20. januar 2017.

Suprotno Ustavu BiH, oni su rekli da je protivno Ustavu ako se u pomenutom zakonu kaže da je 9. januar Dan Republike. Kada se toj sili neprava odupre stanovništvo na referendumu, onda nije problem u zloupotrebi ustavnosud(ij)ske nadležnosti, već je "problem" u stanovništvu

 
Kuda ide Srbija

Srbija, EU, Rusija - između flerta i "strateškog partnerstva"

Vladimir Jevtić   
subota, 25. maj 2013.

Mora se definisati stepen saradnje koji neće uključivati devizu da EU nema alternativu, jer vidimo da ona ima alternativu – u pitanju je zasnivanje čvršćih odnosa sa Rusijom u svim aspektima.

 
Srbija i Crna Gora

Lekcije

Dragana Matović   
sreda, 08. oktobar 2008.
Kampanjski pokušaj da se podsetim svih srpsko-crnogorskih izdaja i sukoba takav je da se ne bih javno brukala navodeći ih. Tek, između onih lekcija koje su mi utuvili u glavu bilo je dosta i onog gradiva koje bi mi sada možda koristilo.
 
Kosovo i Metohija

Priznati il` ne priznati, da smo priznali?

Aleksandar B. Đikić   
ponedeljak, 15. decembar 2014.

Ponavljanjem fraze da „nikada nećemo priznati Kosovo“, a istovremeno iz petnih žila se truditi da Kosovo dobije što više državnih atributa, postajemo u međunarodnim odnosima veoma smešni.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Zašto je Srebrenica genocid, a 8000 streljanih Argentinaca žrtve drugog reda?

Stefan Karganović   
ponedeljak, 23. april 2012.

Međunarodni krivični sud u Hagu (ICC) nesumnjivo je nadležan ukoliko bi argentinski pravosudni organi propustili da izvrše svoju dužnost da se pozabave ovim pitanjem.

 
Srbija i Crna Gora

Priznajte Kosovo!

Želidrag Nikčević   
sreda, 08. oktobar 2008.

Evo, povodom Kosova i Metohije, baš zgodne prilike da Crna Gora opet isprednjači u regionu, i to bez nekog specijalnog napora. Treba samo da povuče potez koji se logično uklapa u njenu noviju kameleonsku karijeru.

 
Srbija i Crna Gora

Kosovski ciklus Mila Đukanovića

Vera Didanović   
četvrtak, 16. oktobar 2008.

Zašto je crnogorska vlast donela odluku o priznanju nezavisnosti Kosova, znajući da će ona poremetiti odnose sa Srbijom, ali i dodatno produbiti podele u tek nedavno osamostaljenoj državi.

 
Kosovo i Metohija

Referendumom na Lazarevu kletvu

Aleksandar B. Đikić   
utorak, 06. januar 2015.

U parlamentu Srbije ne da postoji dvotrećinska, već postoji trotrećinska većina za njegovo usvajanje, i brisanje Kosova i Metohije iz Ustava, samo da Gazda namigne. Ostaje još da se sve to verifikuje našim rukama i olovkama. Potpuno sam siguran da će rezultati eventualnog referenduma biti takvi da omoguće ono što Nemačka i vlast u Srbiji hoće.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Nikolić i istina o Srebrenici

Stefan Karganović   
sreda, 06. jun 2012.

Zauzimanje bilo kakvog stava po pitanju Srebrenice uopšte nije u delokrugu odgovornosti Evropske unije ili njenih organa. Briga o „prekrajanju istorije“ bila bi pohvalna da se radi o iskrenoj posvećenosti utvrđivanju činjenica.

 
Srbija i Crna Gora

Hrvatizmi

Velibor DŽomić   
sreda, 08. oktobar 2008.

Skoro sve reklame na firmama, kafićima, buticima i sličnim radnjama ispisane su na hrvatskoj latinici. Preko radio-stanica se uglavnom emituje „glazba“ hrvatskih „glazbenika“. I novi crnogorski muzički festivali se organizuju po uzoru na one u Hrvatskoj.

 
Kosovo i Metohija

"Teška reč" Aleksandra Jablanovića i disciplinovanje Tačijevih Srba

Aleksandar B. Đikić   
ponedeljak, 26. januar 2015.

Da je bio sa svojim narodom u Đakovici, saznao bi i da su u kamenovanom autobusu bile majke Đakovice, ali one čija deca nisu  mogla biti sahranjena u svom gradu, već su im kosti rasute svuda uokolo. Ne bi morao da se na televiziji znoji, i pravda da u Leposaviću gde je on bio tinejdžer nije bilo ratnih dejstava.

 
Crkva i politika

Hoće li mitropolit Amfilohije prihvatiti ponudu Mila Đukanovića

Veljko Đurić Mišina   
utorak, 24. maj 2011.

Da Srbi nisu savladali pojedine istorijske lekcije, može da potvrdi i paralela sa ustaškom politikom prema Srpskoj pravoslavnoj crkvom u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj i suptilnoj politici Mila Đukanovića: samo su metode različite.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Dan Republike Srpske - Incko, NATO i drugi "čuvari mira i zakona"

Slobodan Durmanović   
utorak, 17. januar 2017.

Srbima će trebati još strpljenja, hrabrosti, mudrosti i obazrivosti: na "evropskom putu BiH" i Inckova kancelarija(OHR) polako ide u prošlost, ali nije baš svejedno da li će Incko - kad dođe vreme da ode - samo ugasiti svetlo iza sebe, ili će, uz malu pomoć sarajevskih "prijatelja", ostaviti i neku veću varnicu koja bi mogla još više da raspali političke i/ili međunacionalne sukobe u BiH. 

 
Kuda ide Srbija

"Dan mladosti" protiv Monsanta

Zoran Grbić   
sreda, 22. maj 2013.

Nakon svih loših vesti o GMO, naučnici iz nekoliko svetskih laboratorija su nas ovog proleća obradovali i vešću da će uskoro biti u stanju da proizvedu veštačke kobasice i hamburger. Znači, za par godina imaćemo roštiljade sa veštačkim, laboratorijskim mesom iz epruvete.

 
Crkva i politika

Novinarski ili doktorski falsifikat dr Zorana Petrovića Piroćanca?

Zoran Đurović   
četvrtak, 09. jun 2011.

Nedopustivo je pak da se Papi podmetne izjava: „Trebalo bi da bombardujete Srbe”, jer ona ne postoji. To nema veze sa novinarskim kodeksom, a još manje sa naučnim. Nema navođenja izvora (iz prostog razloga što ne postoji).

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Za vlast u Sarajevu rukovodstvo RS „opasnije od islamskog teorizma“

Nenad Kecmanović   
petak, 13. januar 2017.

Za razliku od Dodikove pozivnica na Trampovu predsjedničku inauguraciju, koja je za mnoge sporna, Izetbegović je nesporno nije dobio. Da li će i poslije 20. januara rukovodstvo Srpske biti opasnije od islamskog teorizma? 

 
<< Prva < Prethodna 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sledeća > Poslednja >>

Strana 48 od 127

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner