Početna strana > Debate
Debate
Crkva i politika

O navodnoj "autonomiji" Crkve u Crnoj Gori

Velibor DŽomić   
subota, 24. septembar 2011.

Slobodno mogu da tvrdim da mnogi od ”zabrinutih kritičara” pojma nemaju o sadržini tih ugovora, ali im to ne smeta da se bave tim pitanjem u Crnoj Gori koje se ne može i ne sme rešiti bez znanja i odobrenja Srpskog Patrijarha, Sinoda i Sabora.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Dejtonski "poučak" za Kolindu i ostale

Slavko Mitrović   
četvrtak, 23. februar 2017.

Hrvatska predsjednica gospođa Kolinda Grabar-Kitarović skoro je ustvrdila da je RS falsifikat!? Veli nam Kolinda: "Realno gledajući RS se ponaša kao zasebni identitet u BiH i skoro kao samostalna država. Mislim da ih treba polako vratiti na zemlju.  

 
Kuda ide Srbija

Hranjenje autošovinizma, ili nismo valjda baš toliko rđavi

Miloš Milojević   
sreda, 05. jun 2013.

Ako je istraga izvršena traljavo, ili je sud bio korumpiran ili nekompetentan to se podjednako tiče svih građana ali za takve teške optužbe treba izneti i čvrste dokaze. Ako je slučaj nedovoljno ispitan za to mogu biti odgovorni pojedini pripadnici istražnih organa a ne kako navode pojedini komentatori na sajtu B92 duboko bolesno srpsko društvo.

 
Crkva i politika

Odgovor episkopu bačkom Irineju

Mladen Švarc   
subota, 09. jul 2011.

Nisam se odlučio na cepidlačke i besplodne rasprave o temama o kojima, po prirodi stvari, ne mislimo isto, niti se možemo međusobno uspešno uveravati. Svaki narod ima svoju samosvest, svoje narodne osećaje i svoju nacionalnu volju.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Revizija presude u slučaju "Bosna protiv Srbije" - epilog Vučićeve kooperativnosti

Dejan Mirović   
utorak, 21. februar 2017.
Međutim, postupanje MSP u  slučaju Bosna protiv Srbije pokazuje da je sve moguće kada je Srbija u pitanju i da je ona za sudije tog suda sui generis . Neprofesionalna odbrana Srbije u sporu sa Bosnom nakon 2000. godine takođe ukazuje da je moguć nepovoljan  razvoj događaja.
 
Kuda ide Srbija

Srbija, EU, Rusija - između flerta i "strateškog partnerstva"

Vladimir Jevtić   
subota, 25. maj 2013.

Mora se definisati stepen saradnje koji neće uključivati devizu da EU nema alternativu, jer vidimo da ona ima alternativu – u pitanju je zasnivanje čvršćih odnosa sa Rusijom u svim aspektima.

 
Srbija i Crna Gora

Lekcije

Dragana Matović   
sreda, 08. oktobar 2008.
Kampanjski pokušaj da se podsetim svih srpsko-crnogorskih izdaja i sukoba takav je da se ne bih javno brukala navodeći ih. Tek, između onih lekcija koje su mi utuvili u glavu bilo je dosta i onog gradiva koje bi mi sada možda koristilo.
 
Kosovo i Metohija

Univerzitet u Prištini, saučesnik (i)li žrtva briselske veleizdaje?

Danica Vujović   
subota, 28. februar 2015.

Kod preostalih Srba na KiM, kao i kod onih koji su odatle proterani, toga nema. Nema nikakvog pokušaja inicijative koju bi neko prihvatio. Kao da su se pomirili sa sudbinom ili bolje reći kao da im je svejedno. To liči na osobu koja je mnogo prepatila, koja je do smrti pretučena, pa se pomirila sa bilo kakvim ishodom, makar on bio i smrtni.

 
Crkva i politika

Bojan u crkvi ili smišljeno ćutanje „Ateista“

Miroje Jovanović   
četvrtak, 07. mart 2013.

O sekularizmu i pravoj meri odnosa države sa verskim zajednicama, nemaju samo oni koji ne veruju pravo da govore. Svojim „nejavljanjem“ povodom kanonske posete dr Pajtić Bojana crkvi u Srbobranu, ja udruženje građana „Ateisti Srbije“ od danas krstim sa „selektivni sekularisti“.

 
Srbija i Crna Gora

Priznajte Kosovo!

Želidrag Nikčević   
sreda, 08. oktobar 2008.

Evo, povodom Kosova i Metohije, baš zgodne prilike da Crna Gora opet isprednjači u regionu, i to bez nekog specijalnog napora. Treba samo da povuče potez koji se logično uklapa u njenu noviju kameleonsku karijeru.

 
Srbija i Crna Gora

Kosovski ciklus Mila Đukanovića

Vera Didanović   
četvrtak, 16. oktobar 2008.

Zašto je crnogorska vlast donela odluku o priznanju nezavisnosti Kosova, znajući da će ona poremetiti odnose sa Srbijom, ali i dodatno produbiti podele u tek nedavno osamostaljenoj državi.

 
Kosovo i Metohija

Zašto se od Srbije traži da prizna Kosovo - uporedni primeri Kipra i Bangladeša

Dejan Mirović   
ponedeljak, 23. mart 2015.

Zašto zapadne države iz nedelje u nedelju tako grozničavo pritiskaju Srbiju, iako se zvanični Beograd potpisivanjem Briselskog sporazuma faktički odrekao od Rezolucije SB UN 1244, a u domaćem javnom informativnom diskursu radi sve da bi se zaboravilo pitanje KiM.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Nikolić i istina o Srebrenici

Stefan Karganović   
sreda, 06. jun 2012.

Zauzimanje bilo kakvog stava po pitanju Srebrenice uopšte nije u delokrugu odgovornosti Evropske unije ili njenih organa. Briga o „prekrajanju istorije“ bila bi pohvalna da se radi o iskrenoj posvećenosti utvrđivanju činjenica.

 
Srbija i Crna Gora

Hrvatizmi

Velibor DŽomić   
sreda, 08. oktobar 2008.

Skoro sve reklame na firmama, kafićima, buticima i sličnim radnjama ispisane su na hrvatskoj latinici. Preko radio-stanica se uglavnom emituje „glazba“ hrvatskih „glazbenika“. I novi crnogorski muzički festivali se organizuju po uzoru na one u Hrvatskoj.

 
Kosovo i Metohija

Albanski martovski pogrom nad Srbima – povodi, suština i posledice

Đorđe Jevtić   
ponedeljak, 16. mart 2015.

Te informacije su kod albanskih demonstranata ispred mosta na Ibru i u centru Prištine izazvale histeričnu želju za osvetom i kažnjavanjem Srba -  onih na severu zbog utapanja albanskih dečaka, onih na jugu zbog blokade jedne od najvažnijih saobraćajnica koja je odsekla pola Kosova i Metohije.

 
Crkva i politika

Osvrt na nedavnu posetu pape rimskog Zagrebu

Episkop bački Irinej   
subota, 09. jul 2011.

Mi pak koji pripadamo pravoslavnim narodima Balkana, ne ljubimo samo svoje otadžbine nego i sav Balkan, svoju širu - romejsku - otadžbinu, svesni da je ona podarila Evropi njena dva civilizacijska temelja, jelinstvo i hrišćanstvo.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Mala svađa u porodici ili zašto Nezim Halilović Muderis fetvom preti Izetbegoviću

Nenad Kecmanović   
utorak, 14. februar 2017.

Svojim impresivnim gabaritom u bijelom mermeru u novom centru Sarajeva, Muderisova džamija Kralj Fahd baca u duboku sjenu vijekovima najveću - Begovu džamiju na Baščaršiji i simbolički označava trijumf militantnog vehabizma nad umjerenim bosanskim islamom.

 
Kuda ide Srbija

"Dan mladosti" protiv Monsanta

Zoran Grbić   
sreda, 22. maj 2013.

Nakon svih loših vesti o GMO, naučnici iz nekoliko svetskih laboratorija su nas ovog proleća obradovali i vešću da će uskoro biti u stanju da proizvedu veštačke kobasice i hamburger. Znači, za par godina imaćemo roštiljade sa veštačkim, laboratorijskim mesom iz epruvete.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Zašto je Srebrenica genocid, a 8000 streljanih Argentinaca žrtve drugog reda?

Stefan Karganović   
ponedeljak, 23. april 2012.

Međunarodni krivični sud u Hagu (ICC) nesumnjivo je nadležan ukoliko bi argentinski pravosudni organi propustili da izvrše svoju dužnost da se pozabave ovim pitanjem.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srpska hoće da ode iz BiH, ali to neće da kaže

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 26. januar 2017.
Šta je prirodnije nego da jedan narod na osnovu prava na samoopredjeljenje do otcijepljenja želi da formira svoju državu? Pogotovo kada taj narod naseljava preko 80 posto jedne federalne jedinice, kada efektivno kontroliše jasno razgraničenu teritoriju, kada ima svoju vojsku i policiju, svoj parlament, predsjednika, vladu, sudstvo, te grb, himnu, zastavu, i pisanu istoriju?
 
<< Prva < Prethodna 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sledeća > Poslednja >>

Strana 48 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner