Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Izvorna i projektovana „Druga Srbija“

Slobodan Antonić   
četvrtak, 11. mart 2010.

Osnivači „Druge Srbije“ bili su uglavnom ugledni univerzitetski profesori, pristojni i staloženi ljudi. Danas, neki od njenih najistaknutijih predstavnika prosto se takmiče u vulgarnostima, uvredama i seksualno-verbalnom egzibicionizmu.

 
Savremeni svet

Odelo – poklon ili mito

Fernando Peinado Alkaraz   
sreda, 13. maj 2009.

Primiti neki poklon od nekih prijatelja, može da znači kraj političke karijere. U Španiji je u toku sudski proces zbog navodne korpucije predsednika pokrajine Valensija, jer je prema optužbi više puta uzeo odela a da ih nije platio.

 
Politički život

Srbija u trouglu sa EU i Turskom

Radoman Jović   
utorak, 09. mart 2010.

Angažovanje srspske diplomatije u trouglu sa BiH i Turskom, koja je, zna se, među prvima priznala nezavisnost Kosova, postaje sve izraženije, čak dotle da se izjava o davanju agremana novom ambasadoru BiH saopštava u Ankari.

 
Politički život

Rezolucija o Srebrenici: U naše ime?!

Stefan Karganović   
ponedeljak, 08. mart 2010.

Pošto je moralna ucena građana Srbije – da je rezolucija jedini način da speru ljagu genocida počinjenog u njihovo ime – glavni ako ne jedini argument njenih predlagača, ponavljanje osnovnih činjenica u vezi sa Srebrenicom uvek je dobrodošlo.

 
Politički život

Anarhija ol over Baš-čaršija

Mladen Đorđević   
četvrtak, 04. mart 2010.

Možda suđenje šestorki anarhista, u situaciji kada u Srbiji ponovo divlja kriminal, i jeste izliv političke represije i znak straha režima od bilo kakvih socijalnih nemira, pa makar ih vodio i Ratibor Trivunac.

 
Politički život

Bunjevci neće „putovnicu“

Dušan Kovačev   
četvrtak, 04. mart 2010.

„Prinudna uprava“ nad Bunjevcima nastupila je u jeku verbalnih napada hrvatskih nacionalista u Vojvodini na one koji ne dele osećaj pripadnosti hrvatskom narodu. U najosetljivije vreme bunjevačkim nacionalnim ustanovama oduzeta je samostalnost.

 
Politički život

Slučaj Ganić ili najzad jedan koristan posao za gospodina Vukčevića

Stefan Karganović   
sreda, 03. mart 2010.

Nismo ubeđeni da će Vladimir Vukčević imati kičmu da se odupre iskušenju da u slučaju Ejupa Ganića prihvati nekakav kompromis. Zato ga moramo bez prestanka držati na oku i u punoj meri kontrolisati njegov rad.

 
Politički život

Više sreće nego pameti

Miodrag Zarković   
utorak, 02. mart 2010.

Goran Miletić zanimljiv je prvenstveno po tome koliko mu je stalo da služi državi o kojoj,nikada nije rekao/napisao nijednu lepu reč. Smetala su mu i vekovna obeležja Srba, pa i ona koja naša nacija deli sa stotinama drugih naroda, kao što je hrišćanstvo.

 
Politički život

Zloupotreba poverene moći

Dragan Mitrović   
petak, 05. mart 2010.

Bolje je da družina bude mala, ali odabrana. Bitno je da se delegirana društvena moć bude ojačana monopolom i atmosferom nekažnjivosti. Nekažnjivost se obezbeđuje formiranjem sprege unutar koruptivne piramide u kojoj oni gore neće sankcionisati one dole.

 
Politički život

Mala rezolucija među prijateljima

Tadija Nešković   
subota, 27. februar 2010.

Poslednji intervju Borisa Tadića možda nagoveštava da je on odustao čak i od te čudnovate, naknadne podrške srpskog naroda, te da ga, čini se, sada zadovoljava i aktuelna podrška nevladinog sektora.

 
Savremeni svet

Cev mira nema

Anton Ključkin   
četvrtak, 14. maj 2009.

U Pragu, u okviru samita „Južni koridor – novi put svile“, potpisana je deklaracija koja se tiče izgradnje gasovoda „Nabuko“, koji će pomoći da se ostvare isporuke goriva iz kaspijskog regiona za Evropu, zaobilazeći Rusiju. Međutim, Brisel neće imati prilike da u iskusi zadovoljstvo zbog dobro okončanog posla.

 
Politički život

Kad sveci marširaju

Đorđe Vukadinović   
nedelja, 20. april 2003.

Dakle, nasuprot zvaničnoj verziji i njenoj jeretičkoj alternativi, rekao bih da je Đinđić postao žrtva nesrećnog spoja prilika (post)miloševićevske Srbije i vlastitog političkog temperamenta.

 
Savremeni svet

Etnički separatizam i kriza evropske državnosti

Jurij Aleksejevič Balašov   
utorak, 12. maj 2009.

Belgija i Španija su pokušale da konflikte regulišu pomoću povišenja statusnih položaja manjina i decentralizacijom sistema upravljanja. Pod takvim uslovima, raspad država Zapadne Evrope po etničkim principu i destabilizacija EU izgledaju realni.

 
Savremeni svet

Kušner, Total i Burma

petak, 08. maj 2009.

Napravljen u tri dana ispitivanja, a da u njemu nema konsultacija sa opozicionarima vojnom režimu niti bilo koje druge od brojnih asocijacija za demokratiju i poštovanje ljudskih prava u Burmi, Kušnerov izveštaj pokušao je da opravda prisustvo francuske firme u toj zemlji.

 
Savremeni svet

Avganistanska feministička revolucija

Naomi Volf   
petak, 08. maj 2009.

Okružene ruljom pobesnelih muškaraca koji su ih nazivali “kurvama” i drugim epitetima, žene su marširale tri kilometra pod pljuskom uvreda, da bi odgovornima predale peticiju protiv novousvojenog zakona, kojim bi se ženama nametnuo čitav niz ograničenja. 

 
Savremeni svet

Ekonomska pometnja i lov na Cigane

Nikolas Kulis   
četvrtak, 07. maj 2009.

Stručnjaci za romska pitanja govore o sve agresivnijem okruženju prema Ciganima u Mađarskoj i drugim zemljama u Centralnoj i Istočnoj Evropi, čiji lideri koriste stare stereotipe o Ciganima kao o sitnim delikventima i parazitima socijalnog sistema.

 
Savremeni svet

Odnosi Rusije i država Srednje Azije

Dragomir Anđelković   
sreda, 29. april 2009.

Do sada nastala i učvršćena simbioza ruske kulture i štita sa naftom i gasom Srednje Azije, predstavljaće jedno od utemeljenja ruske moći u 21. veku! Nafta donosi novac, a naftovod politički uticaj, i možemo biti sigurni da će u budućnosti Rusija dominirati regionom.

 
Savremeni svet

Britanija se pretvara u državu mekog totalitarizma

Hal DŽ. P. Kolbič   
ponedeljak, 27. april 2009.
Ne postoje koncentracioni logori, niti gulazi, ali tu je misaona policija sa dosad neviđenom moći da diktira načine razmišljanja i isteruje jeresi na čistac, dok za otpor slede ozbiljne kazne. Izgleda da se Britanija pretvara u prvu modernu toralitarnu državu.
 
Savremeni svet

Degolistička Francuska ima svog kandidata

Mila Alečković-Nikolić   
subota, 18. april 2009.

Čim je Dominik de Vilpen identifikovan kao autentični degolista, administracija DŽordža Buša izvadila je iz šešira dugo pripremanog Minhauzena koji je stasavao uz Frenka Viznera starijeg – Nikolu Nađ Boča Sarkozija.

 
Savremeni svet

Amerika nije hrišćanska nacija

Majkl Lind   
utorak, 21. april 2009.
Američka republika, za razliku od američkog stanovništva, nije post-hrišćanska, jer nikada nije ni bila hrišćanska. Prema Obaminim rečima: «Mi sebe smatramo nacijom građana koje povezuju ideali i skup vrednosti.» A na tome treba da zahvalimo bogovima. Svoj dvadesetorici.
 
<< Prva < Prethodna 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 Sledeća > Poslednja >>

Strana 396 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner