уторак, 26. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Културна политика

Европејци против Европљана, или, о крађи једног топонима

Никола Танасић   
среда, 22. октобар 2008.

„Нема алтернативе“ је типичан поклич обичног екстремизма и радикализма, који „ни са ким не преговара“ и „не узима заробљенике“ на „путу за бољу будућност“. Чак и ако се Европа схвати у свом најширем смислу, тешко да је она нужно судбина српског народа.

 
Политички живот

Зашто сам поднела оставку – Свако ко овој власти помаже на било који начин, саучесник је у злочину над Србијом

Санда Рашковић Ивић   
субота, 01. октобар 2016.

Уверена сам да ДСС треба у критици власти и режима да следи принцип нулте толеранције. Ако будемо иступали само на одређене теме претварамо се у “конструктивну опозицију” и сводимо себе на кандидата за позицију сателита СНС.

 
Коментар дана

Врућа аутономашка јесен

Александар Костић   
понедељак, 13. август 2012.

Сучена са координисаном акцијом споља и изнутра, нова влада Србије ће зато, поред осталих, у свом мандату имати још један веома тежак задатак - одазвати се на захтеве за аутономијом, који су ипак превише гласни и превише трају да би били игнорисани, а не угрозити даљи опстанак земље и не ризиковати  њено даље распарчавање.

 
Културна политика

Не тражи се знање, већ папир

Миклош Биро   
четвртак, 16. октобар 2008.

У Хрватској, закон уопште не дозвољава постојање приватних универзитета. Устав и Закон о високом образовању у Србији предвиђају потпуну равноправност приватних и државних универзитета. Но, велико је питање да ли та равноправност постоји у пракси.

 
Политички живот

Продаја вере за вечеру?!

Славиша Ристић   
петак, 30. септембар 2016.

 Као Србин са Косова и Метохије, потпредседник ДСС и као члан  посланичког клуба ДСС, са Ђорђем Вукадиновићем сам изванредно сарађивао и надам се да ћемо ту сарадњу наставити и убудуће. Насупрот томе, са Урошем Јанковићем и њему сличнима који због мрвица локалне власти продају веру за вечеру немам и не желим да имам никакве ни личне ни политичке везе. 

 
Коментар дана

О неуспеху наших олимпијаца, или зашто Дивац треба да поднесе оставку

Слободан Јовановић   
уторак, 07. август 2012.

Због оваквих резултата и понашања појединих спортиста председник Олимпијског комитета Србије Владе Дивац би заиста требало да поднесе оставку. Толико о учешћу наших нада и најбољих представника нације на ОИ у Лондону 2012.

 
Културна политика

Стари и нови критичари неолиберализма

Лорна Штрбац   
среда, 15. октобар 2008.
Не треба да нас чуди радост интелектуалаца која је се појавила са тријумфом Запада над Истоком. Оно што нас чуди је њихова претпоставка да се ради о коначном разрешењу светских економских, политичких и културних напетости.
 
Политички живот

ДСС не сме да буде у власти са онима који руше уставни и правни поредак Републике Србије

Ненад Којић   
четвртак, 22. септембар 2016.

 Александар Вучић и Српска напредна странка су потписали издајнички Бриселски споразум којим се практично држава одрекла своје јужне српске покрајине, па се онда поставља питање: зашто коалиција са издајницима? Током последњих општинских и парламентарних избора на суров и драстичан начин, управо највише на Косову и Метохији, Српска напредна странка је покрала изборе а највише Патриотски блок који су чиниле ДВЕРИ и ДСС. 

 
Преносимо

Шта год да Србија уради, Русија ће је подржати

Александар Конузин   
четвртак, 02. септембар 2010.

Руска Федерација не покушава да намеће Србији било какву тактику деловања. Наш ставје познат. Ми подржавамо напоре српске стране у вези са заштитом суверенитета и територијалног интегритета земље. А Срби треба сами да одреде како ће то радити.

 
Економска политика

Београдска лакировка

Небојша Катић   
недеља, 31. август 2008.
Кредити које је Србија узела нису рационално коришћени како то теорија сугерише. Да јесу, све би пуцало од привредне активности, запосленост би бујала, а не би опадала из године у годину.
 
Економска политика

Санстефанска енергија

Димитрије Боаров   
петак, 04. јануар 2008.

Позвати Србију да баш поводом прославе Санстефанске Бугарске са Русијом потпише било какав уговор баш у Софији делује у дипломатском смислу као неочекивани гест бахатости једне велике светске силе.

 
Савремени свет

Зашто крем старе Европе хрли у Азију?

Бранко Жујовић   
субота, 21. март 2015.

Током заседања објављено је и да ће кинеска спољна политика ове године бити усредсређена на развој економског појаса дуж Пута свиле. Према речима кинеског министра спољних послова, до сада је преко педесет држава изразило жељу да се укључи у овај формат сарадње.

 
Преносимо

Како је српски врх донео одлуку да УН предложи резолуцију о Косову

Никола Томић   
недеља, 05. септембар 2010.

Према незваничним сазнањима, на Андрићевом венцу тренутно преовлађује мишљење да је подношење резолуције без сагласности с Бриселом било грешка, која сада мора да се исправи. Ипак, у причу се ушло „до гуше“.

 
Економска политика

Историја и перспективе БРИК-а

Милан Пурић   
среда, 20. август 2008.

Реч је о, сада већ политичком договору Бразила, Русије, Индије и Кине, о њиховом зајдничком политичко-економском наступу у међународним односима. БРИК је добио назив по почетним словима земаља ове нове асоцијације.

 
Савремени свет

Подржали смо наше - Крим је неизоставни део руске историје, књижевности и културе

Владимир Путин   
понедељак, 16. март 2015.

А ми смо деловали у интересу руског народа и државе. Мењати то за паре, мењати људе за некакву корист, мењати људе за могућност некаквих уговора и банкарских трансфера – то је апсолутно недопустиво. Ако дозволимо себи да делујемо према таквој логици, изгубићемо све. Изгубићемо целу земљу.

 
Преносимо

Печат на патриотизам

Вера Дидановић   
четвртак, 02. септембар 2010.

Сва је прилика да ће занимљива расправа на десници добити нове наставке – можда чак и пре изласка овог броја "Времена" из штампе. У уторак, када је лист припреман, није било познато да ли су остварени наговештаји промене Резолуције о Косову коју је Србија поднела УН.

 
Економска политика

ГАЗПРОМЊЕФТ... и српско „њет“

Душан Ковачев   
недеља, 31. август 2008.

Ипак, упркос свему, господари Србије још нису успели да распродају све што су нам преци стекли. Телеком, РТБ Бор, ЈАТ, НИС, ЕПС и још по неки реликт „друштвене својине“, по оцени домаћих економиста, могу да се распродају.

 
Савремени свет

Европска унија, онаква какву је познајемо данас, не може преживети ову годину

Бранко Павловић   
четвртак, 19. март 2015.

Да је ЕУ, са преко 800 милиона становника иоле стабилна, не би имало никаквог значаја да ли 450 хиљада Исланђана жели, или не жели да им се прикључе.

 
Културна политика

Национално писмо

Никола Танасић   
среда, 08. октобар 2008.

Сама чињеница да се у Хрватској ћирилица не може поткрасти ни у бенигној „ћириличној“ песми, а да српским грађанистима, осим можда у понеком појединачном случају тешке кризе идентитета, ни у лудилу не може поткрасти нека ћирилична публикација, показује да ту ипак нешто „није у реду“.

 
Политички живот

Вучићев „понос“ или нормализација статуса колоније

Слободан Антонић   
четвртак, 22. септембар 2016.

Очигледно да је ранија управа у Србији – која изгледа није умела да уприличи геј параду, а и отезала је са предајом Севера Косова – морала да „плати цену“. Тако смо добили, по мерилима Вашингтона и Брисела, много успешнију управу. 

 
<< Прва < Претходна 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 Следећа > Последња >>

Страна 232 од 436

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер