Početna strana > Rubrike
Rubrike
Komentar dana

Samo muk i čemer, ili "tužni skupe, glasaj za nas"

Bogdan Živković   
subota, 16. novembar 2013.

Pošto poraz nije poraz dok nije „do nogu“, vlast je posle bruke koju je doživela na lokalnim izborima na Kosovu 3. Novembra, bojkotom na koji je reagovala razbijanjem glasačkih kutija, rešila da ide „do kraja“ šaljući predsednika vlade da dovrši posao, a usput najavljujući da će sa njim u Kosovsku Mitrovicu putovati i lično PPV.

 
Kulturna politika

Bratz lutka – sponzoruša u rukama svake dobre devojčice

Jovana Papan   
subota, 23. decembar 2006.

Bratz lutke nisu samo kratkotrajno čudo i svoju neverovatnu popularnost duguju mnogo fundamentalnijim razlozima. Zbog toga će i za ove novogodišnje i božićne praznike, gotovo svaka devojčica očekivati ispod jelke bar jednu Bratz lutku.

 
Savremeni svet

Saudijska Arabija i njene slabosti

Aleksandar Radović   
nedelja, 22. maj 2016.

Teorijski gledano, naftna kriza bi mogla da posluži kao prilika za promenu ekonomskog modela u Saudijskoj Arabiji, izlazak iz prokletstva rente i započinjanje bavljenja pravim privređivanjem, onim koje donosi stvarnu dodatu vrednost. Međutim, to je neuporedivo lakše napisati nego ostvariti u praksi.

 
Prenosimo

Zašto Boris Tadić nije srbijanski Vili Brant

Dnevni avaz   
sreda, 13. jul 2011.
Tadić je, kako ispravno analiziraju vodeći bh.mediji - u sasvim površnoj i netačnoj konstataciji da se u Srebrenici dogodio samo "strašan zločin", nigdje ne spominjući genocid, opet produbio nerazumjevanje, pa i nepovjerenje; umjesto da je obrnuto.
 
Ekonomska politika

Ulazimo u najveću depresiju i ona će biti svetska

DŽerald Selente   
petak, 06. mart 2009.

Za 2009. predskazujem totalni kolaps privrede - videćemo propast trgovinskog sektora na malo, zatim propast komercijalnih nekretnina... Doživećemo najveću depresiju ikada, mnogo težu od one 1930-ih godina.

 
Savremeni svet

Ustanak evropskih naroda – prava demokratija ili novi kolonijalizam

Bogdana Koljević   
nedelja, 15. maj 2016.

Selbstbestimmung des Volksla fidélité à l'événementcontradicio in adjectoTako su prve decenije 21. veka – sa rasplamsavanjem ekonomske, političke i društvene krize i postepene, ali sistemske promene globalnih diskursa – u teorijskom, ali i sasvim praktičnom smislu, donele porast evrorealizma i evroskepticizma.

 
Prenosimo

Tadić u poseti Radmanoviću

Nenad Kecmanović   
utorak, 12. jul 2011.

Da „ohladi Dodikove secesionistiške ambicije“ Tadić, takođe, ne može, prije svega za to što takve namjere u rukovodstvu RS i ne postoje. Postoje jedino kao esadeovsko-esdepeovska konstrukcija koja predsjednika Srpske treba svijetu lažno da predstavi kao rušitelja Dejtona i BiH.

 
Ekonomska politika

Decenijska kriza

Branko Pavlović   
sreda, 04. mart 2009.

Veliki broj građana Srbije uopšte nema svest o tome da je sadašnje stanje nerealno dobro i da u narednih dvadesetak godina boljeg neće ni biti. Naravno, ovo danas je loše, ali je mnogo bolje od druge polovine ove godine i neuporedivo bolje od sledeće i narednih godina.

 
Savremeni svet

O geopolitici Evrosonga, ili "Krimski rat” na Evroviziji 2016.

Goran Nikolić   
ponedeljak, 16. maj 2016.

Naravno, nije sve u geopolitici i tzv. blokovima; dešava se da i “drugi” pobede, odnosno da pobedi kvalitet pesme. Na tako davno, 2010. prvo mesto otišlo je Nemačkoj, odnosno Leni, za pesmu “Satellite” koja je uz pesmu Abe “Waterloo” verovatno najveći hit u istoriji Evrosonga.

 
Prenosimo

Ja sam advokat Srbije

Jelko Kacin   
ponedeljak, 11. jul 2011.

Srbija polako, ponekad bolno, ali sigurno napušta onu paradigmu unutar koje je svaka propaganda bila osuđena na neuspeh. Devetnaestovekovni snovi o nacionalnoj državi nisu odgovor na moderne izazove.

 
Ekonomska politika

Da li se Amerika probudila

Milan Purić   
ponedeljak, 09. mart 2009.

Obične građane Amerike spoljna politika interesuje samo ukoliko se tiče njihovog životnog standarda. Moraće neko da im objasni da je prošlo vreme kad je dolar poduprt oružjem umesto zlatom bio sredstvo kojim su iz svih regiona sveta dovlačili sirovine kojima su gradili svoje snove.

 
Politički život

Moskva je izvukla pouke iz negativnih posledica ruskog ćutanja u vreme potpisivanja Briselskog sporazuma - novi separatni sporazum sa kosovskim Albancima bi bio opštenacionalna i državna katastrofa

Viktor Kolbanovski   
četvrtak, 02. avgust 2018.

Kao kvalitetni rasplet u datoj situaciji deluje povratak regulisanja kosovskog pitanja pod okrilje SB UN. Takvo rešenje isključuje stanje ”zamrznutog konflikta” i može da obezbedi dugoročno rešenje kosovskog problema kroz pregovore zainteresovanih strana na osnovu stavova rezolucije 1244 SB UN

 
Komentar dana

Igre oko Južnog toka, ili ko je gazda u kući?

Mladen Đorđević   
subota, 09. novembar 2013.

Ministarska toliko insistira na rekonstrukciji “Srbijagasa”, i eliminisanju “Jugorosgasa” kao posrednika u kupoprodaji tog energenta, da bi u Srbiji otvorila prostor za distribuciju gasa firmama iz EU, odnosno da bi umesto Jugorosgasa kao posrednike uvela i zapadne kompanije.

 
Kulturna politika

Bolonja: Štancovanje radne snage

Lino Veljak   
utorak, 08. decembar 2009.

Jedinstvo poučavanja i istraživanja se nadomješta slijedom brzopoteznih kurseva na temelju kojih se u roku od tri godine tržištu radne snage izručuje sve veća količina priučenih, ali fleksibilnih polustručnjaka za različita područja djelatnosti.

 
Politički život

Maske su pale – obustavite beskrupulozne napade na SPC, Vladiku Teodosija i Eparhiju Raško-prizrensku

Potpisnici Petrovdanskog proglasa državnim vlastima Srbije   
četvrtak, 02. avgust 2018.

Medijski progon Srpske pravoslavne crkve, njenog arhijereja g. Teodosija i Eparhije Raško-prizrenske pokrenut je samo zbog njihovog protivljenja ideji podele Kosova između Srbije i buduće Velike Albanije.

 
Komentar dana

Čipovi, avioni, kamioni, milioni...

Smiljana Vidić   
petak, 15. novembar 2013.

Upućeni kažu da su za proizvodnju čipova potrebne decenije usavršavanja prateće infrastrukture. EI Niš je još 1962. počela sa proizvodnjom poluprovodničkih komponenti, da bi krajem osamdesetih imala solidnu tehnologiju za pravljenje čipova ali sankcije i katastrofalna ekonomska politika učinili su svoje.

 
Kulturna politika

„Evropeizacija“ i „kolonizacija“ srpske književnosti

Slobodan Vladušić   
nedelja, 06. decembar 2009.

Ukoliko se srpska književnost svede na preuzimanje tuđih stereotipa o narodu kome pripada, pa i o sebi samoj, ona će suštinski sebe isključiti iz korpusa tekstova koji nazivamo evropska književnost.

 
Politički život

Referendum o "pravno obavezujućem sporazumu sa Kosovom" bio bi protivzakonit - ne može se postavljati pitanje koje je suprotno Ustavu

Branko Pavlović   
utorak, 31. jul 2018.

Ako bi bio raspisan nezakoniti referendum, izvan postupka za promenu Ustava, ne samo da se na takav referendum ne sme izaći, nego se protiv toga mora boriti svim raspoloživim sredstvima. A sva su dozvoljena

 
Komentar dana

Naš prijatelj Erdogan

Trifun Ristić   
subota, 26. oktobar 2013.

Ovako brutalan udarac prijatelja iz Ankare nije, izgleda, bio očekivan u zvaničnom Beogradu, čak ni među domaćim političarima naviknutim na neprestane šamare i ćuške, tako da su prve reakcije bile nemušte izjave da takve reči ne doprinose napretku dobrosusedskih odnosa.

 
Kulturna politika

Anatomija Fejsa (II)

Zoran Grbić   
subota, 05. decembar 2009.

Fejsbuk je mesto gde ljudi uglavnom prenose tuđe ideje i ocenjuju ono što je već izmišljeno. Čitava ta ogromna softverska mašinerija radi cilju što efikasnijeg uništavanja slobodnog vremena i udaljavanju čoveka od onoga što je realni svet,  sa datom iluzijom povezanosti.

 
<< Prva < Prethodna 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Sledeća > Poslednja >>

Strana 183 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner