петак, 29. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Кајл Скот: Многи у Србији верују да је мржња према САД добар посао - подсећам вас да Србија није основана у време Милошевића, Срби нису увек били злочинци, али нису увек били ни жртве
Хроника

Кајл Скот: Многи у Србији верују да је мржња према САД добар посао - подсећам вас да Србија није основана у време Милошевића, Срби нису увек били злочинци, али нису увек били ни жртве

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 05. септембар 2019.

 Амбасадор Сједињених Америчких Држава (САД) у Србији Кајл Скот изјавио је данас да многи у Србији верују да је мржња према Америци добар посао, јер се свакога дана бомбардују најгрознијим лажима о његовој земљи, као и о другим земљама Запада и о Европској унији.

Скот је то рекао у Београду, на Дигиталном самиту, представљајући своје искуство на друштвеној мрежи „Твитер“.

Амбасадор је навео да је на друштвеним мрежама, пре свега на „Твитеру“, где је активан две године, покушао да као представник САД говори о проблемима у обичном животу, али и о политици, и да тако нагласи оно што „традиционални медији“ изостављају, као и да кроз повратну информацију види шта људи мисле.

Скот је рекао да његов посао није да га сви воле, већ да представља САД у Србији и да порука његове земље може да се чује, али је истакао да то није увек ни лако, ни пријатно.

„Многи у Србији верују да је мржња према Америци добар посао. У Србији се свакодневно бомбрадују најгрознијим лажима које се односе на Америку, на западне земље и ЕУ. То не чини услугу интелигенцији српског народа, а због тога се ми суочавамо с разним изазовима, како бисмо пренели поруку“, казао је Скот.

Амерички амбасадор је на неколико примера, говорећи иронично, показао с каквим се све порукама, односно увредама, суочавао након својих објава на „Твитеру“.

Навео је да је добијао разне „савете“ о томе где да настави каријеру, шта треба да ради или да једе.

Скот је на „видео биму“ приказао своје објаве на „Твитеру“ и поруке као одговоре на њих.

Тако је, пошто је објавио фотографију на којој се види како добровољно даје крв, нечија порука-одговор гласила: „Једи бре г…, узмите му 20 литара крви“.

Казао је да су му, поред осталог, псовали мајку, поручивали да „оде кући и умре“, доцртавали бркове на његовој фотографији.

„За ово време колико сам на ‘Твитеру’, моја кожа је постала тврђа од коже седла“, казао је Скот и захвалио „хејтерима“ што су га вређали, поновивши да је његов посао да се чује став САД, али да схвата да су у Србији још свежа сећања на 1990-те године.

Подсетио је да однос САД и Србије није почео деведесетих, да Србија није основана у време Слободана Милошевића, и да треба подсетити Србе на то да две земље имају дугу заједничку историју, истичући да „Срби нису увек били злочинци, а нису увек били ни жртве“.

Скот је на крају излагања најавио и видео „Ви сте свет“, о важности Србије и дела њених грађана, који се емитује већ неколико месеци у Србији, а чији је циљ да се унапреди однос САД и Србије.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер