Početna strana > Debate
Debate
Kosovo i Metohija

Kosovo kao srpsko, evropsko i svetsko pitanje

Boško Obradović   
petak, 06. jun 2008.

Kosovo su izgubili srpski evrounijati!Ovo je jedan od najvažnijih zaključaka koji bi srpski narod trebalo da izvuče iz najnovije istorijske lekcije.

 
Kosovo i Metohija

Srbija je tamo gde je i bila

Baškim Muča   
sreda, 04. jun 2008.

U poređenju sa izborima od pre godinu dana, situacija se iskomplikovala kada je reč o aritmetici glasova u Parlamentu, jer je povećan broj jednačina i nepoznatih u unutarparlamentarnom sistemu koji uslovljavaju postizanje većine.

 
Kosovo i Metohija

Kosovo - novi "zamrznuti konflikt"

Brajan Vajtmor   
utorak, 03. jun 2008.

Do haosa oko prenosa ovlašćenja sa Unmika na Euleks je došlo zbog toga što Beograd pokušava da učvrsti kontrolu nad severnim Kosovom, srpskom enklavom u zemlji u kojoj veliku većinu stanovništva čine Albanci. Kosovske vlasti praktično nemaju kontrolu nad severnim delom zemlje.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

BiH između Izraela i Palestine: Fatah za Njujork, Hamas za RS

Saša Bižić   
utorak, 23. avgust 2011.

SDA i HSP jesu napukle po šavovima, dok je SDP nervozan od čekanja da strani faktor nadolazeću paralizu sistema na nivou BiH «presječe» oktroisanim ustavom. Međutim, pretumbavanja u izlogu ne znače pometnju u «platformaškom» magacinu.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Budućnost Republike Srpske u makazama SAD i EU

Nenad Kecmanović   
utorak, 23. avgust 2011.

Već prve reakcije pokazale su da Amerikanci ne odustaju od uhodane sheme, prema kojoj neprestano tvrde da žele da izađu bosanskog blata i prozivaju Brisel da preuzme svoju odgovornost za BiH.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

BiH „razapeta“ između Kosova i EU – iste mete, isto odstojanje

Slobodan Durmanović   
ponedeljak, 15. avgust 2011.

Glavni kamen spoticanja između Banjaluke i Sarajeva ostaje u oprečnim konceptima uređenja BiH. Razlike su ogoljene u polemici koju je započeo predsednik RS unoseći u politički govor odrednicu “državna zajednica” za BiH.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Fetiši i fantazije u Bosni

Gordon N. Bardoš   
ponedeljak, 15. avgust 2011.

Veliki deo naše politike prema Bosni bio zasnovan na isfantaziranoj verziji onoga što je ta država zapravo bila. Fantazmagorično je bilo uverenje da je pre ratova iz devedesetih godina BiH bila neka vrsta srećnog, tolerantnog, multietničkog i multikulturnog balkanskog Diznilenda.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Farukove (hipo)teze

Nenad Kecmanović   
utorak, 09. avgust 2011.

Treći problem, po Faruku, predstavlja to što “navedene opasne teze aplauzima dočekuju nacionalistički krugovi kod Srba i Hrvata”. Nacionalizam kod Srba i Hrvata u BiH prolazi kroz sve društvene slojeve i predstavlja zajednički imenitelj svih političkih opcija.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Srbi u FBiH - manje i od nacionalne manjine

Slaviša Mihajlović   
utorak, 02. avgust 2011.

Nezainteresovanost i nedosljednost međunarodne zajednice za probleme Srba u Federaciji, pretenciozna i unitaristička politika centara moći u Sarajevu vrlo brzo može dovesti do potpunog nestanka Srba sa prostora Federacije BiH

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Kada SDP prihvati Dejton biće formirana vlast u BiH

Milorad Dodik   
petak, 29. jul 2011.
BiH nema vladu i neće je imati. Ona može da ima ministarsko vijeće i nije jedina zemlja koja ga ima. Da bi bilo očuvano upravo partnerstvo na nivou BiH, onda je potrebno da bude regulisan način na koji će njeni dijelovi biti predstavljeni. 
 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Čija je Bosna i Hercegovina

Emil Vlajki   
ponedeljak, 05. septembar 2011.
Na kraju, izgleda da se više ne postavlja pitanje: čija je BiH, već čija će biti. Ako Hrvati i Srbi ne prevaziđu svoje međusobne strahove i ne prestanu optuživati jedni druge Bosna i Hercegovina će u dogledno vrijeme biti bošnjačko-turska.
 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Cerić-Zukorlićevo zidanje „Bošnjakistana“

Slobodan Durmanović   
četvrtak, 01. septembar 2011.

Kako izveštaja još nema, iz odlomaka koje su javnosti čitali zvaničnici IZ u BiH nije bilo teško razaznati da je tu pre reč o markiranju neprijatelja kojima želi da se okruži vođstvo te zajednice oličeno u reisu Ceriću i muftiji Zukorliću.

 
Kosovo i Metohija

Posledice nedefinisanog odnosa EULEX-a i UNMIK-a na Kosmetu

Saša Gajić   
ponedeljak, 02. jun 2008.

Na snazi je još uvek Rezolucija 1244 UN, a u Savetu bezbednosti postoji jasan stav da ona ne može biti menjana bez prethodnog dogovora. Na kraju, tu je i misija EULEX, koja bez nove rezolucije UN ne može biti funkcionalna.

 
Kosovo i Metohija

Američko "širenje demokratije" uz pomoć kriminalaca i terorista

Slađan Nikolić   
sreda, 28. maj 2008.

Prema tome, CIA je omogućila i još uvek omogućava velikoalbanskim ekstremistima i teroristima da sami kroz trgovinu narkoticima finansiraju svoj projekat „Velike Albanije“, koji u velikoj meri korespondira sa interesima SAD na prostoru Balkana.

 
Kosovo i Metohija

UNMIK, go home!

Augustin Palokaj   
utorak, 27. maj 2008.

Evo zašto UNMIK treba da ode sa Kosova - Kosovo je proglasilo nezavisnost i nju je priznala većina zemalja članica EU i NATO-a. U saglasnosti sa zemljama koje su priznale nezavisnost Kosova, sami Kosovari prihvatili su da njihova nezavisnost ne bude potpuna, već nadzirana.

 
Kosovo i Metohija

Opasnost od "meke podele"

Sari Kičmari   
utorak, 27. maj 2008.

Inače, "meku podelu" je, kao ideju, u početku kao oštriju varijantu, izneo ministar u vladi Srbije, Slobodan Samardžić. Takva podela imala bi za posledicu uspostavljanje potpuno drugačijeg administrativnog sistema, potpuno drugačiju kulturu vlasti.

 
Kosovo i Metohija

U Makedoniji će izbiti opšti balkanski rat

Petar Iskenderov   
utorak, 20. maj 2008.

Politički spektakl, koji će poslužiti kao pokriće za podelu Makedonije, izvešće dve vodeće partije makedonskih Albanaca – Demokratska partija Albanaca (DPA) i opozicioni Demokratski savez za integraciju (DSI).

 
Kosovo i Metohija

Želimo da Srbija uđe u EU i NATO

Hašim Tači   
ponedeljak, 19. maj 2008.

Imamo stabilne institucije, veću sigurnost i više mogućnosti za ekonomski razvoj. Proglašenje nezavisnosti je otvorilo nove perspektive. Doneli smo veoma moderan Ustav za Kosovo, a međuetnička tolerencija je sve veća. 

 
Kosovo i Metohija

Kosovo na putu ka ujedinjenju sa etničkom Albanijom

Mehdi Huseni   
četvrtak, 08. maj 2008.

Ako međunarodna zajednica i navedene kolonističke države ne uzmu u obzir ostvarenje istorijskog i legitimnog prava Albanaca sa njihove teritorije, onda, Albanci imaju pravo da zatraže pridruživanje Etničkoj Albaniji.

 
Kosovo i Metohija

“Savez za Novo Kosovo" finansira se novcem islamskih terorista

Slađan Nikolić   
sreda, 07. maj 2008.

O delovanju Al Kaide i drugih terorističkih organizacija sa islamskim predznakom na Kosovu i Metohiji u proteklom periodu dosta se pisalo. Uglavnom su to bile analize i tekstovi koji su otkrivali „igrače nižeg i srednjeg ranga“.

 
<< Prva < Prethodna 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Sledeća > Poslednja >>

Strana 111 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner