среда, 27. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Стејт департмент: САД подржавају суверенитет и територијални интегритет БиХ, чије је поштовање зацртано Дејтонским мировним споразумом
Хроника

Стејт департмент: САД подржавају суверенитет и територијални интегритет БиХ, чије је поштовање зацртано Дејтонским мировним споразумом

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 16. април 2021.

 САРАЈЕВО - Сједињене Америчке Државе су саопштиле да подржавају суверенитет и територијални интегритет Босне и Хецеговине, чије је поштовање зацртано Дејтонским мировним споразумом, објавио је Глас Америке. Како се наводи, то је поручено из америчког Стејт Департмента у писаном одговору на питање „Гласа Америке” да прокоментарише медијске извештаје о наводном „нон пејперу” у коме се предлаже прекрајање граница на Балкану, између осталог и у БиХ.

Портпарол Стејт Департмента навео је да „САД дубоко цене своје дуготрајно партнерство са Босном и Херцеговином и да остају посвећене заједничком циљу демократске, инклузивне и просперитетне БиХ на путу ка пуној евроатлантској интеграцији”.

Још су истакли да САД снажно подржавају пут ка чланству у Европској унији свих заинтересованих држава на Западном Балкану.

„Верујемо да је будућност Западног Балкана несумњиво у Европској унији. Процес проширење промовише дугорочан мир, стабилност и просперитет широм региона”, закључује се у одговору Стејт Департмента „Гласу Америке”, преноси Бета.

Словеначки портал „Нецензурисано” објавио је садржај неслужбеног дипломатског документа који је премијер Словеније Јанез Јанша упутио у Брисел, у коме су изнете идеје за поделу Босне и Херцеговине, припајање Републике Српске Србији и уједињење Косова са Албанијом.

Према том документу, кантони са хрватском већином у БиХ били би припојени Хрватској, док би остатак са бошњачком већином остао независна држава БиХ.

(Политика)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер