среда, 15. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Синдикати Телекома траже дијалог о продаји компаније
Хроника

Синдикати Телекома траже дијалог о продаји компаније

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 31. март 2010.

БЕОГРАД – Репрезентативни синдикати Телекома Србије затражили су почетак дијалога са Владом Србије о најављеној продаји 40 одсто акција те компаније.

Синдикат Телекома Србије и Јединствени синдикат Телекома Србије су у отвореном писму председнику Србије Борису Тадићу и премијеру Мирку Цветковићу оценили да до сада није дат ни један одржив аргумент за продају капитала те компаније.

Све указује да је одлуку о продаји 40 одсто акција Телекома држава донела на пречац и без чврстих економских разлога, као и да једини разлог за продају може бити новац који би се добио од продаје, сматрају синдикати.

То је новац, оценили су, који би могао да се добије из добити Телекома Србије у наредних четири до шест година, ако компанија остане у већинском државном власништву, због чега синдикат не види разлог за продају.

Синдикалци су затражили и да се цена акција Телекома које ће добити грађани, бивши и садашњи запослени веже за цену акција државног пакета.

У отвореном писму председнику Србије и премијеру синдикати су упозорили да ће уколико не буде започет дијалог, бити принуђени да заштите интересе запослених и кроз протесте.

Писмо је објављено и на сајтовима синдиката www.sindikat-telekoma.rs и www.jedinstveni-sindikat.org.rs.

Влада Србије одлучила је да прода половину од 80 одсто акција које поседује у Телекому Србије и најавила да ће око 10. априла објавити тендер за избор саветника у том поступку.

Преостали 20 одсто акција у Телекому поседује грчка компанија ОТЕ, у којој је Дојче телеком власник 30 одсто капитала.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер