петак, 08. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Санда Рашковић Ивић: Влада Србије у Бриселу даје све низашта, дијалог служи успостављању пуне независности Косова
Хроника

Санда Рашковић Ивић: Влада Србије у Бриселу даје све низашта, дијалог служи успостављању пуне независности Косова

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 24. јун 2015.

Дијалог Београда и Приштине у Бриселу није ништа друго до договор делегације Србије, предвођене председником Владе Александром Вучићем и делегације самопроглашене Републике Косова, о даљим заједничким корацима на успостављању потпуне косовске независности.

Учествујући у овом просецу, и склапајући неуставне и за државу дугорочно погубне споразуме Влада Србије саучествује у територијалној дезинтеграцији Србије, наивно очекујући испуњење обећања Европске уније да ће, за узврат, отворити прва преговарачка поглавља о приступању Србије ЕУ.

Изјаве дате после састанка којима се, на истоветан начин као и приликом потписивања Бриселског споразума у априлу 2013. године, бриселској представи приписује карактер епске психо-драме и истиче јуначка одбрана српских интереса током „озбиљних, тешких и мучних“ преговора, имају за циљ да од српске јавности сакрију једноставну истину: предају се Косово и Метохија и Срби који на њему живе, зарад лажне наде о уласку у ЕУ. Српска делегација у Бриселу, уместо режирања представе којом српски народ опет жели да преведе жедног преко воде, морала се придржавати Устава и закона Србије који јасно кажу да су Косово и Метохија и српска имовина неотуђиви део државе Србије.

Они који државу данас воде, опијени влашћу и материјалном добити, застрашени уценама, трговци делом територије Србије и сопственог народа, чули су поновљену јасну поруку Немачке: дајте све ни за шта! Ову поруку им је пренео немачки амбасадор Хајнц Вилхелм изјавом да је „могуће да ће Србија у периоду од наредних 15 година ући у Европску унију“. Тек завршена рунда тзв. политичког дијалога у Бриселу корак је у правцу потпуног испуњења тог захтева од стране Владе Србије.

(ДСС-НСПМ)  

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер