субота, 19. октобар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Политика АД понудилa на продају удео од 50 одсто у капиталу привредног друштва Политика новине и магазини
Хроника

Политика АД понудилa на продају удео од 50 одсто у капиталу привредног друштва Политика новине и магазини

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 19. октобар 2024.

Акционарско друштво за новинско-издавачку и графичку делатност Политика понудило је на продају удео од 50 одсто у капиталу привредног друштва Политика новине и магазини.

У огласу који је објавила Политика АД наводи се да је процењена вредност 100 одсто капитала компаније Политика новине и магазин“ 2.217.669.000 динара, а процењена вредност удела од 50 одсто 1.108.834.000 динара.

Политика АД напомиње да достављене понуде не смеју износити мање од 50 одсто од процењене вредности.

Право учешћа при куповини имају сва правна и физичка лица која су заинтересована и која откупе продајну документацију у складу са огласом и уплате депозит у износу од пет одсто од процењене вредности предмета продаје најкасније у року од 10 дана од дана објаве огласа и чија понуда стигне друштву најкасније у року од 15 дана од дана објаве огласа у дневном листу „Политика“.

Политика АД основана је 1998. године као акционарско друштво у власништву и под контролом државе. Та компанија је била једини издавач Политике, пре него што је WАЗ Медиа Гроуп купио 50 одсто удела 2001. године, подсећа РТС.

Република Србија данас је директни акционар са 18,5 одсто удела у компанији, али контролише 85 одсто преко различитих државних институција и јавних предузећа, као што су Републички фонд за пензијско и инвалидско осигурање (који држи 29,4 одсто удела у Политика АД), Акционарски фонд који послује у оквиру Министарства финансија (10 одсто) и Републички фонд за здравствено осигурање (10 одсто).

Преосталих 15 одсто је у власништву НЛБ банке (1,2 одсто), АИК банке (0,8 одсто) и више од 6.400 различитих појединаца који сваки поседују мање од 0,7 одсто.

(Политика, Фонет)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер