Početna strana > Hronika > "Otadžbina": Vučić je došao na vlast u Srbiji uz pomoć Zapada obećavajući im da će priznati Kosovo, sve što je mirisalo na državu Srbiju na KiM on je ugasio
Hronika

"Otadžbina": Vučić je došao na vlast u Srbiji uz pomoć Zapada obećavajući im da će priznati Kosovo, sve što je mirisalo na državu Srbiju na KiM on je ugasio

PDF Štampa El. pošta
utorak, 26. decembar 2017.

 Javna je tajna da je Aleksandar Vučić došao na vlast u Srbiji uz pomoć Zapada obećavajući im da će priznati Kosovo tako što će mu dati sve atribute jedne države. U ovih šest godina on se tako i ponašao. Sve što je mirisalo na državu Srbiju u njenoj južnoj pokrajini Aleksandar Vučić je ugasio. Ipak, time nije zadovoljio svoje mentore. Oni od njega zahtevaju, kao od svakog vazala, da politički zaoštri odnose sa Rusijom čime bi sprečili povratak Rusije na Balkan.

Tokom svoje posete Rusiji, odgovarajući na pitanja ruskih medija, predsednik Republike Srbije je izneo niz neistina od kojih su dve uočljive:

Prva, da su se za vreme njegove vladavine Srbi vratili na Kosovo i Metohiju. Istina je sasvim drugačija, jer ne samo da se Srbi nisu vratili nego čak i oni koji su ostali masovno odlaze. I dok su ranije Srbi odlazili iz etnički mešovitih sredina danas se Srbi sele sa Kosova i Metohije i onde gde su homogeni, a to je sever južne srpske pokrajine. To je sasvim razumljivo, jer najveći deo Srba ne želi da živi u monstrum državi nastaloj na njihovoj nesreći. Predsednik Srbije je postavio klasičnu granicu između KiM i centralne Srbije, srpske institucije kao što su policija i sudstvo predao je Prištini, tako da su pre mesec dana srpske sudije pred Hašimom Tačijem položile zakletvu. Iz ruskog ugla to bi isto bilo kao kada bi sudije iz Donjecka i Luganska položile zakltvu pred Dimitrijem Jarošom, a Ruska Federacija postavila klasičnu granicu prema Luganskoj i Donjeckoj narodnoj republici koju bi kontrolisali carinici i policija iz Kijeva.

Druga je, da je bezbednost Srba poboljšana od kako je na vlast u Srbiji došao on - Aleksandar Vučić, što nije tačno. Doduše, danas Srbi manje stradaju od terorističke OVK ali su zato izloženi jezivom nasilju koje vrše Vučićeve mafijaško-kriminalne horde, naročito na severu Kosova i Metohije. Interesanto je, da je Srbima za to vreme zapaljeno više od 120 vozila, izvršen veliki broj oružanih napada na kuće i pojedince, pa do ubistava troje Srba. Nijedan od izvršilaca nije otkriven. Iz tog razloga je Narodni pokret Srba sa Kosova i Metohije „Otadžbina“ preko svog poslanika u Skupštini Srbije pokrenuo inicijativu koju je potpisalo više od 50 poslanika da se formira anketni odbor koji bi utvrdio ko vrši nasilje na severu Kosova i Metohije. Na meti napada su pre svega Srbi koji se snažno zalažu protiv stvaranja još jedne albanske države na Balkanu, zbog čega i KFOR, i EULEKS, i kosovska policija zatvaraju oči jer im ide u prilog da se Aleksandar Vučić obračunava sa srpskim patriotama. Narodni pokret Srba sa Kosova i Metohije „Otadžbina“ podseća građane Srbije da je 3. novebra posle neuspešnih lokalnih separatističkih izbora, a koje je Vučić snažno podržavao, on isti zatražio od NATO pakta da uđe na Kosovo i Metohiju i da sa svojim bezbedonosnim snagama „disciplinuje“ Srbe. Iz ovog proističe da mu nije omogućeno da „disciplinuje“ srpske rodoljube legalnim ali jeste kriminalno-mafijaškim formacijama.

U Srbiji je danas uobičajena pojava da je veliki broj nekadašnjih srpskih nacionalista legao pod skute autoritarnom režimu Aleksandra Vučića. Iz tog razloga zatvaraju oči pred izdajom koja se odvija na Kosovu i Metohiji želeći da naglašenim rusofilstvom to kompenzuju. Prisutno je i divljenje ruskom predsedniku Vladimiru Vladimiroviču Putinu pokušavajući da se preko njega abolira nacionalna izdaja. Posle nesmotrenog prijema separatističke „Srpske liste“ i njenog predsednika Gorana Rakića u ruskoj Dumi od strane činovnika „Jedinstvene Rusije“ Sergeja Železnjaka svi provladini mediji u Srbiji objavili su da Vladimir Vladimirovič Putin stoji iza podrške koju „Srpska lista“ daje ratnom zločincu Ramušu Haradinju za izbor predsednika separatističke vlade u Prištini. Visoki funkcioner Jedinstvene Rusije gospodin Neverov morao je takvo pisnje da demantuje nazivajući ga nekorektnim.

Ono što može Srbe na Kosovu i Metohiji da obraduje jeste izjava predsednika Ruske Federacije izneta na konferenciji za štampu sa Aleksandrom Vučićem u Kremlju gde se on nada da će sporazum između Beograda i Prištine biti u skladu sa Rezolucijom 1244. Od onog koga su Srbi sa Kosova i Metohije proglasili za počasnog građanina drugo nije ni moglo da se očekuje.

Kosovska Mitrovica

25.12.2017. godine

Informativna služba  Narodnog pokreta Srba sa Kosova i Metohije  „Otadžbina“

(NSPM)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner