среда, 15. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Николај Патрушев: Русија има довољно разлога да сумња да лабораторије под контролом САД у различитим земљама широм света раде на биолошком оружју
Хроника

Николај Патрушев: Русија има довољно разлога да сумња да лабораторије под контролом САД у различитим земљама широм света раде на биолошком оружју

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 08. април 2021.

 Русија има довољно разлога да сумња да лабораторије под контролом САД у различитим земљама широм света раде на биолошком оружју, изјавио је данас је секретар Савета безбедности Николај Патрушев.

Патрушев је у интервјуу дневном листу Комерсант указао на то да се све више биолошких лабораторија под контролом САД појављује широм света, углавном у близини руске и кинеске границе, преноси Тасс.

Рекао је и да ове лабораторије из неког разлога веома личе на Форт Детрик у Мериленду, где су Американци деценијама спроводили биолошка истраживања за војне потребе.

Упитан да ли покушава да каже да Сједињене Државе развијају биолошко оружје, Патрушев је одговорио: „Имамо солидне разлоге да сумњамо да је то заиста тако“.

„Уверавају нас да су то истраживачки центри где Американци помажу локалним научницима да пронађу нове начине борбе против опасних болести. Истина, власти држава где се налазе ти објекти немају праву слику о томе шта се у њима догађа“, рекао је Патрушев.

Такође је указао да се у областима где постоје такве лабораторије појављују болести нетипичне за те регионе.

Патрушев је рекао и да САД не журе да униште хемијско оружје и да су продужили рокове за његову ликвидацију до 2023. године, а при томе оптужују Русију која такво оружје нема.

„Америка је првобитно имала мање хемијског оружја од Русије, за трећину, али ми га више немамо, а код њих ено га у складиштима. Они га уништавају лагано и продужили су рокове до 2023. Организацију за забрану хемијског оружја таква ситуација не брине, сувишна питања Вашингтону не упућују“, рекао је он.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер