среда, 17. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Михаил Подољак: „Кина и Индија имају низак интелектуални потенцијал, а њихови лидери нису довољно паметни за дугорочно планирање. Индија не разуме шта је савремени свет, иако има програм истраживања Месеца“
Хроника

Михаил Подољак: „Кина и Индија имају низак интелектуални потенцијал, а њихови лидери нису довољно паметни за дугорочно планирање. Индија не разуме шта је савремени свет, иако има програм истраживања Месеца“

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 15. септембар 2023.

Лидери две нације нису довољно паметни за дугорочно планирање, тврди Михаил Подољак. Људи који воде Индију и Кину немају способност да предвиде дугорочне последице њихове политике, тврди главни саветник украјинског председника Владимира Зеленског.

Михаил Подољак је у интервјуу за украјинске медије у уторак указао на оно што је назвао „проблем савременог света“, издвајајући Индију и Кину.

„Проблем ових земаља је што не анализирају последице сопствених потеза. Ове земље, нажалост, имају низак интелектуални потенцијал“, изјавио је он.

Подољак је сугерисао да, иако Индија има програм истраживања Месеца, то „не значи да ова нација разуме шта је савремени свет“.

Омаловажавајуће примедбе су биле у контексту одбијања Пекинга и Њу Делхија да подржи Кијев у сукобу са Москвом. Подољак се жалио да Индија, Кина и Турска „профитирају“ од рата одржавајући трговину са Русијом.

„Технички, то је у њиховим националним интересима“, признао је он, пре него што је изнео своје виђење онога што би Кини користило на дужи рок.

„Кина би требало да буде заинтересована да Русија нестане, јер је то архаична нација која увлачи Кину у непотребне сукобе“, тврди он.

„Било би им сада у интересу да се што даље дистанцирају од Русије, узму све ресурсе које она имају и узму део руске територије под своју законску контролу. У ствари, они ће то учинити“, додао је он.

После интервјуа, портпаролка кинеског министарства спољних послова позвала је Подојака да појасни своје примедбе, на питање о њима током брифинга за медије у среду.

Подољак има евиденцију напада на нације, организације и јавне личности за које се сматра да не подржавају Кијев у довољној мери.

Међу његовим последњим метама био је и папа Фрања, кога је означио као „инструмент руске пропаганде“ који „наставља да своди утицај католицизма у реч на нулу“. Папа је охрабрио руске католике да негују историјско наслеђе своје нације.

Украјински званичник је недавно ударио и на Елона Маска, за кога је Подољак тврдио да је „омогућио зло“ одбијајући захтев Кијева да користи свој комуникациони систем Старлинк за нападе дроновима на руску Црномоску флоту.

(Восток)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер