Početna strana > Hronika > Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Bode Glimt (2:0) u Beogradu i izborili ulazak u Ligu šampiona

sreda, 28. avgust 2024.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu šampiona. Crveno-beli su pobedili Bode Glimt na svom terenu u revanš susretu plej-ofa sa 2:0, a ukupni rezultat je 3:2 za srpski tim.

Zvezda je pobedom nad Bode Glimtom sa 2:0 izborila plasman u reformisanu Ligu šampiona. Osmi put zaredom će crveno-beli igrati neko evropsko takmičenje i drugi put uzastopno elitno nadmetanje Starog kontinenta. Pored toga, Zvezda je s Vladanom Milojevićem treći put uspešno realizovala plej-of kvalifikacija za najjače takmičenje u Evropi.

Zvezda je u revanš susret ušla s jednim golom zaostatka nad norveškim šampionom, ali je uprkos tome uspela da pobedi rezultatom koji joj je omogućio da se nadmeće s najboljim timovima. Ofanzivna igra i odlična organizacija na terenu doneli su Milojevićevim izabranicima bolju početnu poziciju, Bode Glimt se nije snašao, odnosno nije imao odgovora na presing domaćih igrača.

U prvom poluvremenu gosti iz Norveške nisu uspeli da naprave nijednu šansu, još u ranoj fazi su ih napadači Zvezde ometali, a vezni i defanzivni igrači su bili odlično pozicionirani. Uvek na lopti i uvek su pravili pravovremene reakcije. Zvezda je apsolutno dominirala u prvih 45 minuta igre, konrolisala je svaki deo terena, a pritom je stvarala prilike koje su remetile gostujući tim.

Izuzetno motivisani i koncentrisani fudbaleri Zvezde su zatvarali prostor gostima, nisu dozvoljavali prodore na bokovima, a uspevali su i da poremete kratku pas igru po kojoj je poznat Bode Glimt.

Bode je često bio bez ideje, jer igrači norveškog šampiona nisu pronašli pravi odgovor na visoki presing Zvezdinih igrača. Napad gostujućeg tima je bio izvan ritma.

U 24. minutu igre, sudija Davide Masa je dosudio penal za Zvezdu. Ševold je napravio prekršaj nad Milsonom, pokušao je da mu oduzme loptu, ali ga je udario u nogu. Dva minuta kasnije Bruno Duarte je bio precizan, poslao je loptu u malu mrežu u golmanovu desnu stranu.

Zvezda je napravila čak 27 akcija u prvom poluvremenu, a Bode samo sedam, što najbolje govori o odnosu snaga na terenu.

U drugom poluvremenu Bode je počeo ofanzivno, organizovano i s kratkim dodavanjima je pravio probleme odbrani Zvezde, koja istini za volju nije ustuknula pred rivalima. Sinhronizovano je pratila napade protivnika. Primećivao se užitak kod trenera Kjetila Knutsena dok je gledao svoje igrače kako dominiraju na terenu putem pas igre.

Ipak, iznenadni gol, drugi za Zvezdu postigao je kapiten Uroš Spajić u 59. minutu, posle kornera Elšnika sa desne strane. Spajić je bio najviši u skoku i pogodio je glavom loptu koja je zatresla mrežu Bodea.

Milojević nije samo spremio ekipu na napad i igra Zvezde nije bila jednosmerna, u drugom poluvremenu, posebno u finišu meča se videla angažovanost domaćih fudbalera u odbrani. Udvajanja na krilnim pozicijama, preuzimanja na centru i sjajno zatvaranje između linija odlikovali su crveno-bele u važnim trenucima utakmice.

Jednostavno, Bode na ovom meču nije pokazao kvalitet za Ligu šampiona, Zvezda je u potpunosti bila bolji rival i iskoristila je sve prilike koje je kreirala.

Stadion Zvezde - "Rajko Mitić" bio je popunjen gotovo do poslednjeg mesta, a crveno-beli su imali gromoglasnu podršku navijača koji su pratili sve akcije oba tima.

Zvezda će u reformisanoj Ligi šampiona odigrati osam mečeva, po četiri na domaćem terenu i u gostima.

Žreb za Ligu šampiona zakazan je za 29. avgust od 18.00 časova, a grupna faza trajaće od 17. septembra do 29. januara sledeće godine.