четвртак, 29. август 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Фудбалери Црвене звезде победили Боде Глимт (2:0) у Београду и изборили улазак у Лигу шампиона

среда, 28. август 2024.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у Лигу шампиона. Црвено-бели су победили Боде Глимт на свом терену у реванш сусрету плеј-офа са 2:0, а укупни резултат је 3:2 за српски тим.

Звезда је победом над Боде Глимтом са 2:0 изборила пласман у реформисану Лигу шампиона. Осми пут заредом ће црвено-бели играти неко европско такмичење и други пут узастопно елитно надметање Старог континента. Поред тога, Звезда је с Владаном Милојевићем трећи пут успешно реализовала плеј-оф квалификација за најјаче такмичење у Европи.

Звезда је у реванш сусрет ушла с једним голом заостатка над норвешким шампионом, али је упркос томе успела да победи резултатом који јој је омогућио да се надмеће с најбољим тимовима. Офанзивна игра и одлична организација на терену донели су Милојевићевим изабраницима бољу почетну позицију, Боде Глимт се није снашао, односно није имао одговора на пресинг домаћих играча.

У првом полувремену гости из Норвешке нису успели да направе ниједну шансу, још у раној фази су их нападачи Звезде ометали, а везни и дефанзивни играчи су били одлично позиционирани. Увек на лопти и увек су правили правовремене реакције. Звезда је апсолутно доминирала у првих 45 минута игре, конролисала је сваки део терена, а притом је стварала прилике које су реметиле гостујући тим.

Изузетно мотивисани и концентрисани фудбалери Звезде су затварали простор гостима, нису дозвољавали продоре на боковима, а успевали су и да поремете кратку пас игру по којој је познат Боде Глимт.

Боде је често био без идеје, јер играчи норвешког шампиона нису пронашли прави одговор на високи пресинг Звездиних играча. Напад гостујућег тима је био изван ритма.

У 24. минуту игре, судија Давиде Маса је досудио пенал за Звезду. Шеволд је направио прекршај над Милсоном, покушао је да му одузме лопту, али га је ударио у ногу. Два минута касније Бруно Дуарте је био прецизан, послао је лопту у малу мрежу у голманову десну страну.

Звезда је направила чак 27 акција у првом полувремену, а Боде само седам, што најбоље говори о односу снага на терену.

У другом полувремену Боде је почео офанзивно, организовано и с кратким додавањима је правио проблеме одбрани Звезде, која истини за вољу није устукнула пред ривалима. Синхронизовано је пратила нападе противника. Примећивао се ужитак код тренера Кјетила Кнутсена док је гледао своје играче како доминирају на терену путем пас игре.

Ипак, изненадни гол, други за Звезду постигао је капитен Урош Спајић у 59. минуту, после корнера Елшника са десне стране. Спајић је био највиши у скоку и погодио је главом лопту која је затресла мрежу Бодеа.

Милојевић није само спремио екипу на напад и игра Звезде није била једносмерна, у другом полувремену, посебно у финишу меча се видела ангажованост домаћих фудбалера у одбрани. Удвајања на крилним позицијама, преузимања на центру и сјајно затварање између линија одликовали су црвено-беле у важним тренуцима утакмице.

Једноставно, Боде на овом мечу није показао квалитет за Лигу шампиона, Звезда је у потпуности била бољи ривал и искористила је све прилике које је креирала.

Стадион Звезде - "Рајко Митић" био је попуњен готово до последњег места, а црвено-бели су имали громогласну подршку навијача који су пратили све акције оба тима.

Звезда ће у реформисаној Лиги шампиона одиграти осам мечева, по четири на домаћем терену и у гостима.

Жреб за Лигу шампиона заказан је за 29. август од 18.00 часова, а групна фаза трајаће од 17. септембра до 29. јануара следеће године.