понедељак, 13. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Душан Вујовић: Са ММФ разговараћемо о 12 јавних предузећа - Телекому, Железницама, ЕПС-у, Пошти, Путевима Србије, Србијаводама…
Хроника

Душан Вујовић: Са ММФ разговараћемо о 12 јавних предузећа - Телекому, Железницама, ЕПС-у, Пошти, Путевима Србије, Србијаводама…

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 06. новембар 2014.

Министар финансија Душан Вујовић изјавио је да Србија са ММФ разговара о програму који први пут укључује 12 јавних предузећа. Одређени критеријуми који ће морати да се прате, а један од њих је и смањење плата.

"Да не набрајам све по реду, али то су Телеком, Железнице, ЕМС, ЕПС, Поште, Путеви Србије, Србијаводе", изјавио је Вујовић гостујући на РТС-у.

Он је рекао да за свако од ових предузећа постоје разна решења и да Србија мора да гледа најбоља искуства у свету.

"За нека је решење приватизација или делимична приватизација, а Телеком је кандидат за то. За неке је питање само правна и управљачка реорганизација. За нека је решење давање у концесију. Уместо што се мучимо са тим, објединити Коридоре и Путеве Србије у једну концесију и зарадити на томе и имати фантастичне услуге које ће бити свима од користи", прецизирао је министар.

Вујовић је рекао да су процене да Телекому треба стратешки парнтер или продаја и да ће Влада сигурно тражити саветника за ту продају пошто ћемо, како је рекао, "без продаје тешко из сопствених средстава да одржавамо ту технолошку трку која је врло оштра у свету".

"Мислим да можемо да добијемо добар приход од приватизације Телекома", рекао је министар.

Говорећи о ЕПС-у, он је рекао да ЕПС не би требало да се приватизује по деловима, већ да привуче страну докапитализацију.

"Да ЕПС искористи ресурсе које има, да искористи чињеницу да има огромне резерве угља које нећемо моћи да користимо у пуном износу када постанемо чланови ЕУ и да се сада то користи да би се производила струја и извозом струје финансирале те инвестиције"; навео је он.

(Вечерње новости) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер