понедељак, 18. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Питања у Скупштини: Ђорђе Вукадиновић - Коме је у Влади Србије пало на памет да ангажује Блера, човека који је нашој држави и народу нанео толико зла?
Хроника

Питања у Скупштини: Ђорђе Вукадиновић - Коме је у Влади Србије пало на памет да ангажује Блера, човека који је нашој држави и народу нанео толико зла?

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 06. децембар 2018.

 Посланици у Скупштини Србије данас су највише питања поставили о ангажовању фирме бившег британског премијера Тонија Блера за саветовање Владе и председника Србије, о потпредседнику Владе Расиму Љајићу и о једном од лидера Савеза за Србију Драгану Ђиласу.

Ђорђе Вукадиновић из посланичке групе Покрет за спас Србије-Нова Србија, питао је премијерку Србије Ану Брнабић о ангажовању консултантске куће бившег британског премијера из времена бомбардовања СР Југославије Тонија Блера.

Он је казао да је Блеров Институт за глобалне промене дао оглас да тражи два саветника у Београду ради ангажовања са Владом и председником Србије, те тражио одговор "коме је пало на памет да ангажује човека који је Србији нанео зло".

"Нема оправдања ни разума да Влада Србије или било који функционер Србије ангажује Блера и његову кућу на било чему у вези са Србијом с обзиром на злогласну улогу коју је имао за време бомбардовања СРЈ 1999. године. Он је био један од најистакнутијих који су се залагали за брутално бомбардовања СРЈ и лично се хвалио како је он наговорио (тадашњег председника САД Била) Клинтона да уђе у НАТО операцију, а залагао се и за копнену интервенцију", рекао је Вукадиновић.

Он је питао и да ли је тачно да Уједињени Арапски Емирати плаћају Блера за саветовање Владе Србије и која је природа тог ангажмана.

Посланик Српске напредне странке Александар Марковић потом је питао која је власт ослободила "шиптарске терористе" после 2000. године и да ли је то опција коју подржава Вукадиновић.

Он је потом говорио о нападу на активисткињу СНС из Лучана, наводећи да је напад био мотивисан политички и тражио од МУП-а да надје починиоце и налагодавце.

"Нападнута је жена од 64 године док је делила страначки материјал. Нападач, док је тукао, говорио је да ће побити све Вучићевце”, казао је Марковић и оценио да је "јасно да је говор мржње који спроводи опозиција уродио плодом".

Он је тражио од опозиције да престане да шири мржњу и атмосферу линча и прогона.

"Јел треба неко да погине у Србији да бисте ви дошли на власт. Јел то идеја и циљ да би (Драган) Ђилас дошао на власт. Ево ја вам кажем да нећемо то дозволити", рекао је Марковић.

Он је навео и да је Ђилас "нервозан" јер му је пропао пословни план и није успео заједно са Драганом Шолаком да купи телевизију О2 и телевизију Прва.

Током постављања питања дошло је поново до вербалног окршаја радикала и посланика странке Расима Љајића - Социјалдемократске партије Србије.

Ћирић: "Коперникус" не вреди 200 милиона евра

Шеф посланичке групе Демократске странке Горан Ћирић поново је тражио одговор на питање на који су начин донети одлука и критеријуми за утврђивање цене о куповини "Коперникуса" од 200 милиона евра, с обзиром да максимална вредност "Коперникуса" није изнад 60 милиона евра.

Он је питао и када ће бити достављене информације о завршним рачунима предузећа "Београд на води", с обзиром да је Србија 32 одсто сувласник предузећа.

Колика је добит предузећа у последње четири године и да ли је пребачен иједан динар у буџет Србије из пословања тог предузећа, питао је Ћирић.

Посланик Двери Иван Костић питао је зашто нема реакције на понашање црногорских власти и на њихове "антисрпске потезе".

Питао је и да ли ће Министарство спољних послова истрајати да не препусти црногорским властима Бранку Милић, која се налази у амбасади Србије у Подгорици.

Бранка Милић, српска држављанка, оптужена је за покушај терористичког напада на дан одржавања парламентарних избора у Црној Гори у октобру 2016. године, заједно са два руска и више српских држављана, као и с делом руководства црногорског опозиционог савеза Демократски фронт.

Видети још:

Институт Тонија Блера: Нашли смо кандидате за два виша саветника Владе Србије, та два радна места не финансира Влада Србије

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер