недеља, 30. јун 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Бранимир Којић: Списак из Базе података за заштиту идентитета на којем је 87 лица која су жива, а уписана међу жртве злочина у Сребреници, нова потврда да је прича о геноциду вилика лаж
Хроника

Бранимир Којић: Списак из Базе података за заштиту идентитета на којем је 87 лица која су жива, а уписана међу жртве злочина у Сребреници, нова потврда да је прича о геноциду вилика лаж

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 28. мај 2024.

 ИСТОЧНО САРАЈЕВО – Списак из Базе података за заштиту идентитета (ЦИПС) на којем је 87 лица која су жива, а уписана међу жртве злочина у Сребреници јула 1995. године нова је потврда да је прича о наводном геноциду вилика лаж, рекао је председник Скупштине Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Бранимир Којић.

Којић је у изјави за Срну навео да сви који данас живе у Сребреници, али и они који су ту раније били, познају Јусуфа Смајловића, чије је име уписано у Меморијалном центру Поточари иако је жив.

„Јусуф је радио у општини у Сребреница, као возач. Најчешће је возио начелника. Возио је и мене више пута, као радника општине”, рекао је Којић.

Он је навео да Смајловић, након објављивања списка из ЦИПС-а, тврди да са тим нема везе и да је „реч о другом човеку”.

„Која је вероватноћа да постоји још један човек са истим именом и презименом, истим именом оца и истим датумом рођења?! Вероватно да је Смајловић већ добио инструкције шта треба да каже. Можда му је и Насер Орић или његови људи, сугерисао да се огради од тога”, рекао је Којић, јавља Танјуг.

ојић је навео да је то само један од доказа да је Меморијални центар Поточари „ништа друго, него фабрика лажи”.

„То је амбасада свих оних амбасада које мрзе Републику Српску”, рекао је Којић.

Он је подсетио на стручна истраживања и оцене да се у Сребреници није десио геноцид.

„Гласање о резолуцији потврђује наше тезе да је то само фарса и манипулација”, рекао је Којић.

Он је уверен да би се до сада подигла велика побуна да списак из ЦИПС-а није тачан.

„Директор Меморијалног центра Поточари Емир Суљагић први би се побунио и доказивали би нам да нисмо управу”, рекао је Којић и додао да је ово победа истине над лажима.

Постоји списак 87 лица, чија су имена уклесана на спомен-плочама у Меморијалном центру Поточари, евидентирана су у новој бази ЦИПС-а.

Председник Владе Републике Српске Радован Вишковић недавно је рекао да је намера да ускоро буде издата брошура са именима свих који су наведени као жртве, а били су живи на дан отварања Меморијалног центра у Поточарима.

(Политика)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер