понедељак, 18. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Амбасадор Норвешке у Београду: Желели бисмо да српски народ промени мишљење о НАТО
Хроника

Амбасадор Норвешке у Београду: Желели бисмо да српски народ промени мишљење о НАТО

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 09. новембар 2018.

 Амбасадор Норвешке у Србији Арне Санес Бјорнстад изјавио је вечерас да жели да се у Србији на НАТО гледа другачије, јер НАТО није само војни савез, већ скуп вредности попут демократије и људских права.

- Желели бисмо да променимо јавно мњење и мишљење српског народа о томе. Желимо да помогнемо тако што ћемо радити и на стабилности и миру - рекао је амбасадор Норвешке на пријему поводом завршетка 6. Београдске НАТО недеље.

Бјорнстад је навео да је за њега изазов да се у Беогаду организују чешће такви скупови.

- Одржавање скупа показало је да је НАТО важна организација - рекао је он и додао да је евроатлантска заједница ту да пригрли проблеме и да помогне.

- Ако у Београду можемо да имамо Fashion week два пута годишње, тако можемо и ово - рекао је Бјорнстад и понудио партнерство Јелени Милић чији је Центар за евроатлантске студије организовао скуп.

Потпредседник Скупштине Србије Владимир Маринковић оценио је да су панели на 6.Београдској НАТО школи били јако значајни за политику и будућност Србије. Према његовим речима, била је то прилика да се расправља о кључним питањима везаним за Србију, геополитичку позицију, регион и позиционирање Србије на глобалном нивоу. Маринковић је оценио да су бројни стручњаци и представници међународних институција доласком на скуп показали да поштују Србију и да желе да допринесу њеним променама и модернизацији.

Србија жели да се мења, потребне су нам промене, немамо више времена за губљење. Оваке скупове и људе морамо као држава да искористимо на добробит земље и грађана и да идемо даље ка остваривању нашег стратешког циља - чланства у ЕУ, даље у ЕУ интеграције и остваривање највиших цивилизацијских циљева

- Србија жели да се мења, потребне су нам промене, немамо више времена за губљење. Оваке скупове и људе морамо као држава да искористимо на добробит земље и грађана и да идемо даље ка остваривању нашег стратешког циља - чланства у ЕУ, даље у ЕУ интеграције и остваривање највиших цивилизацијских циљева - рекао је он.

Маринковић је оценио да би на следећем скупу требало да буде више учесника из политичког живота и Владе, који ће у сарадњи са људима који се баве политиком трансатлантских интеграција, безбедносним изазовима, оставарити највећи бенефит за Србију.

Председница Центра за евроатланске студије Јелена Милић захвалила је свима који су подржали и помогли оџавање скупа, који је почео као мали тренинг пројекат за полазнике из омладинских огранака политичких странака Србије. Оценила је да је пријем у Народној скуштини јако добар знак можда и више за Србију него за Центар, као организатора и 6. Београдску НАТО недељу.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер