Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Obama na uranku

Stefan Dragičević   
petak, 08. april 2011.

Uvjeren sam da mnoge stvari Obama nije želio tako da se odvijaju, međutim jasno je da on kao vrhovni lider nije odlučivao o vitalnim stvarima svoje spoljne politike. Glavne konce cijele priče povlačili su kao i uvijek Pentagon i Stejt department.

 
Savremeni svet

Rat u Libiji i scenario za Treći svetski rat

Pol Kreg Roberts   
četvrtak, 07. april 2011.

Američka težnja ka svetskoj hegemoniji vodi svet prema Trećem svetskom ratu. Cezar Obama je uvukao SAD u rat sa Libijom, a da čak nije ni tražio odobrenje Kongresa. Rastuća oholost Vašingtona može dovesti do fatalne greške.

 
Savremeni svet

Napad na Libiju kao početak nečeg mnogo većeg (II)

Nebojša Vasović   
petak, 08. april 2011.

Ova današnja globalizacija, svakako, uspešnija od pokušaja globalizacije sa početka dvadesetog veka, iz vremena Britanske Imperije. Treba se podsetiti da su posle tadašnjeg, neuspešnog, pokušaja globalizacije izbila dva svetska rata.

 
Savremeni svet

Libijski kraj tandema

Natalija Makjejeva   
petak, 08. april 2011.

Eksperti podržavaju po ovom pitanju ruskog premijera, a u poziciji Medvedeva zapažaju početak tendencija koje ne mogu, a da ne izazovu zabrinutost. “Danas mi vidimo objedinjavanje zapadne civilizacije, civilizacije zapadnog sveta, koja dovodi u pitanje princip suverene nacionalne državnosti”, smatra  Korovin.

 
Savremeni svet

Hoće li se NATO avantura u Libiji povoljno okončati po Alijansu?

Vladimir Jevtić   
ponedeljak, 18. april 2011.

Ukoliko Gadafi ipak bude opstao na vlasti, nakon rata koji će sasvim moguće postati dugotrajan i iscrpljujući za obe strane, on će gotovo nesumnjivo promeniti politiku prema mnogim zemljama

 
Savremeni svet

Moćno oružje kao garant mira zemljama „trećeg sveta“

Vladimir Jevtić   
utorak, 05. april 2011.

Zemlje trećeg sveta se oslanjaju na savremeno rusko naoružanje koje bi im omogućilo odgovarajući faktor odvraćanja kao preventivu protiv eventualnih američkih vojnih intervencija, koje će biti sve teže izvodive s obzirom da su borbene efektive SAD.

 
Savremeni svet

Diktatori naučili lekcije iz Gadafijevog slučaja

Pol Pilar   
ponedeljak, 04. april 2011.

Severna Koreja je iz intervencije u Libiji izvukla sledeći nauk: ne smarajte se pravljenjem dila sa Zapadom o odustajanju od svog nuklearnog programa. Odvraćanje je važnije.

 
Politički život

Trojac sa kormilarom

Aleksandar Dikić   
utorak, 03. jul 2012.

Premijersko mesto može biti klopka za ambicioznog Ivicu, jer njena kratkotrajnost, koja bi mogla da bude programirana još na početku, na primer, Vučićevom apstinencijom u vlasti, najviše bi štetila upravo onima koji su prvi potrčali za sirom u Nikolićevoj mišolovci.

 
Politički život

Šta posle „igre bez granica“

Radoman Jović   
petak, 29. jun 2012.

Uveren sam, bez dvotrećinske ili makar dovolujno komotne parlamentarne većine, koja bi makar nagovestila bazično političko jedinstvo duboko „raspolućene jabuke Srbije“, nijedna vlada neće imati potencijal da zemlju izvlači iz duboke ekonomske, socijalne i moralne krize.

 
Politički život

Srpski izborni ring – loša praksa vs. dobra norma

Slobodan P. Orlović   
petak, 29. jun 2012.

Čak i u samom izveštaju o ukupnim rezultatima izbora ima nepravilnosti - broj birača koji su glasali veći je od broja glasačkih listića u glasačkim kutijama (gde su završili glasački listići tog „viška“ birača – jedino da su ih neki birači odneli kućama?!).

 
Politički život

Srbija među osiguračima

Dragan Mitrović   
subota, 14. jul 2012.

Beznađe rađa nadu, kao što uljgendioksid u atmosferi nije uzrok samo mračnim pseudonaučnim planetarnim prognozama, nego i rastu drveća u savanama koje ga pretvaraju u kiseonik.

 
Politički život

Razmišljanja o Inicijativi za spas Srbije NSPM (2)

Dragoslav Pavkov   
subota, 11. avgust 2012.

Naši stari su nas gnjavili svojim pričama o ofanzivama i čekanju saveznika... Oni su se borili ili su barem pokušavali da se bore. O čemu ćemo mi sutra pričati svojim unucima? Kako nas kao beslovesnu marvu niko nije pitao ni za šta?

 
Politički život

Tržišna cena Srbije

Milan Purić   
subota, 14. jul 2012.

Srpska poljoprivreda je uništavana zarad mogućnosti da se uvoze pasulj, luk, šargarepa, jabuke, kruške pa čak i mleko. I sve to u interesu onih koji vladaju Srbijom, da li javno ili iz senke sasvim svejedno.

 
Politički život

Mnogo buke oko himne

Vojislav M. Stanojčić   
ponedeljak, 09. jul 2012.

Na prvenstvu Evrope u Poljskoj i Ukrajini, završenom prvog jula, ove godine, gledali smo reprezentativce zemalja učesnica, među kojima je bilo i dosta crnoputih igrača, pristiglih i sa drugih kontinenata i  sa naknadno stečenim državljanstvom.

 
Politički život

Jedan predlog za promenu zakona o praznicima

Đorđe M. Srbulović   
utorak, 10. jul 2012.

Trapavo zvuči formulacija „Dan duhovnosti“. Trebalo bi da stoji „Dan srpske pravoslavne duhovnosti“, kao što formulacija „spomen na Kosovsku bitku“ ima smisla jedino u kontekstu srpskog narodnog i državnog sistema vrednosti.

 
Politički život

Pohvala Borisu, ili zašto Srbija više ne može nazad

Aleksandar Dikić   
četvrtak, 12. jul 2012.

Hvala ti, Borise, što si bio dovoljno sposoban, politički talentovan i dovoljno dosledan u pravljenju kompromisa da postaneš predsednik Srbije po Miloševićevom ustavu i tako prekineš institucionalni vakuum koji je našu državu činio neozbiljnom.

 
Savremeni svet

Libija i francuski "botulizam"

Mila Alečković-Nikolić   
nedelja, 03. april 2011.

Ono što je zajedničko zemljama koje trenutno velikim nagonom smrti ruše Libiju jeste činjenica da se gotovo sve te zemlje nalaze pred finansijskim krahom.  Umesto da leče sebe, oni napadaju druge.

 
Savremeni svet

Libijska odiseja i zora nove srpske javnosti

Nikola Tanasić   
četvrtak, 31. mart 2011.

A njihova kategoričnost i hrabrost danas predstavlja, po ko zna koji put u našoj istoriji, zalog za budućnost, zahvaljujući kome naša deca neće morati da crvene kada ih neko pita „sećaš li se Libije“.

 
Savremeni svet

Rusija na pragu ozbiljnih iskušenja

Aleksandar Dugin   
sreda, 30. mart 2011.

Jedino pozitivno rešenje moglo bi da bude totalno preuređenje ruske države na nacionalnim, zdravim načelima. Ipak, za to je potrebna, ili volja ka preobražaju „na vrhu“, ili volja naroda, manifestovana „odozdo“.

 
Savremeni svet

Ko su libijski borci za slobodu i njihove gazde

Piter Dejl Skot   
sreda, 30. mart 2011.

Prvobitno iskazani cilj ovog bombardovanja bio je da se umanji broj libijskih civilnih žrtava. Ali, mnogi važni činioci u Vašingtonu, uključujući i Obamu, su naznačili da se SAD spremaju za sasvim drugačiji rat: za rat za promenu režima, rat koji može postati dugotrajan.

 
<< Prva < Prethodna 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 Sledeća > Poslednja >>

Strana 359 od 436

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner