Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Kakve su pravne posledice sporazuma sa NATO i da li on čuva Srbe na Kosovu?

Dejan Mirović   
petak, 19. februar 2016.

Ako se radi o prvoj varijanti, onda Sporazum Vlade Srbije i NATO o ne može da ima odredbe koje se tiču treće strane, tj. nezavisne države Kosovo.

 
Prenosimo

Strela je odapeta

Dragoljub Žarković   
četvrtak, 24. jun 2010.

Svako ko misli da mu "Blic" vređa verska osećanja, ali i svaka druga osećanja, ne mora da ga čita, ali organizovanim bojkotom distribucije, muftija hoće da se prikaže kao realna vlast i moć u Sandžaku, neko ko može da preuzme prerogative državne vlasti i određuje tokove robe i novca.

 
Politički život

Vučić je nesigurni narcisoidni konvertit

Sanda Rašković Ivić   
četvrtak, 18. februar 2016.

Premijer Vučić se ponaša kao tipičan konvertit, a taj sindrom konvertita jeste da je on uvek žešći pripadnik grupe u koju je došao, nego one iz koje je izašao. To objašnjava zašto je politika koju on sprovodi eldepeovska.

 
Prenosimo

Anatomija borbe za Bor

Cvijetin Milivojević   
četvrtak, 24. jun 2010.

U senci statističkih regiona, kao prethodnice prave regionalizacije Srbije, projekta koji Dinkićevi guraju na državnoj razini, o istom trošku zaživljava i njihov stranački „Socsavez“, Ujedinjeni regioni Srbije - genijalna simbioza operacionalizacije državne strategije i partijske taktike na terenu.

 
Politički život

NATO orgija u Srbiji

Vladimir Kršljanin   
ponedeljak, 15. februar 2016.

Plašim se da su neki naši vlastodršci toliko zaslepljeni samoobmanom o sopstvenoj „mudroj politici“, da nisu u stanju da dokuče da su upravo zapalili fitilj pod bombom postavljenom u temelje Srbije. Bombu su istina, po NATO instrukcijama, drugi NATO izvršitelji počeli da montiraju mnogo ranije, ali je montažu dovršila upravo naprednjačka vlast, a sad se sprema i da je aktivira.

 
Komentar dana

Mic po mic, evropski vic

Stanislav M. Tomić   
ponedeljak, 12. mart 2012.

Vic koji je ispričan zbog svoje istinitosti je možda više strašan nego što je smešan. Naime, to što je taj vic našem predsedniku ispričao predsednik jedne evropske države može nas više zabrinuti nego po svojoj prirodi nasmejati, ali je u izvesnom smislu i poučan.

 
Kulturna politika

Kraj "iskrivljene svesti"?

Vladimir Milutinović   
utorak, 22. april 2008.

Iako marksizam nije izmislio opoziciju istina-neistina, kod Milenkovića ova opozicija treba da se napusti ukoliko želimo da se oslobodimo kolektivističkog, “supstancijalnog” načina mišljenja.

 
Savremeni svet

Da li je na pomolu raspad ili "rebaasifikacija" Iraka

Šejn Haris   
ponedeljak, 01. septembar 2014.

Zvaničnici SAD su pažljivo motrili na Islamističko–baas savez poslednjih meseci. Odmah nakon pada Mosula, 10 Juna, bilo je jasno da su snage JRTN čekale njihov dolazak. Izveštaji svedoka govore da su borci IDIL brzo nestali, i bili zamenjeni sa naoružanim ljudima lojalnim Baas partiji i bivšim generalima.

 
Prenosimo

Dobrosusedski odnosi važe i za Kosovo

Volfram Mas   
ponedeljak, 21. jun 2010.

Nemačka je priznala Kosovo, time je za nas pitanje statusa rešeno. Ne uslovljavamo  približavanje Srbije EU priznavanjem nezavisnosti Kosova, ali insistiramo na u Kopenhagenu zatraženoj spremnosti za regionalnu saradnju i dobrosusedske odnose.

 
Politički život

"Interoperabilna" NATO logistika napredne Srbije

Goran Jevtović   
nedelja, 14. februar 2016.

Da paradoks bude veći, logistiku, odnosno pozadinsko obezbeđenje, predajemo u ruke onima kojima smo 1999. godine tokom oružane agresije, demonstrirali upravo na tom polju da su tri koplja ispod nas. Bez preterivanja.

 
Savremeni svet

Turske geopolitičke ambicije

Robert D. Kaplan, Reva Bala   
četvrtak, 28. avgust 2014.

Ozal je iskoristio jezik islamske kulture kako bi otvorio vrata i prihvatio Kurde. Tursko otuđenje od Evrope sledilo je vojni državni udar 1980. To je omogućilo Ozalu da razvije ekonomske veze sa istokom Turske. On je takođe postepeno osnažio posvećene mislimane unutrašnje Anadolije.

 
Kulturna politika

Doba političkog licitiranja i beznačelnosti

Marinko M. Vučinić   
utorak, 06. maj 2008.

U našoj javnosti preovlađuje mišljenje da su strast za zastupanje političkih ideja i odanost osnovnim demokratskim načelima suvišni i necelishodni, štetni i nepotrebni, i da samim tim unose nepotrebne emocije i obzire.

 
Komentar dana

Pismo Vojislavu Koštunici

Tatjana Milošević   
četvrtak, 22. mart 2012.

Treba da se izvinite što ste naivno poverovali da nam oni koji vas finansiraju žele dobro, što ste verovali da su pitanja Crne Gore i Kosova demokratska a ne važna geostrateška pitanja zapadnih sila i Amerike.

 
Kulturna politika

Gej evrovizija u Beogradu

Nikola Malbaški   
subota, 26. april 2008.

Mediji su najavili dolazak oko 25.000 tzv. gej aktivista na takmičenje za pesmu Evrovizije. „Jako mnogo ljudi se spremalo da dođe, ali je zbog naše političke situacije dosta toga poremećeno, tako da ne znam koliko će ih zaista doći. Oni koji dođu u Beograd ostaće bar nedelju dana“, rekao je Predrag Azdejković, domaći gej aktivista.

 
Savremeni svet

„Kolubarska bitka“ Novorusije

Dragan Petrović   
četvrtak, 28. avgust 2014.

Jasno je da promena situacije na frontovima umnogome određuje i uslove i pozicije u pregovorima, pa Kijev sve teže može računati na opstanak unitarne zemlje, koja je objektivno podeljena na više kulturno-istorijskih regija, gde je ne zaboravimo vrlo važan i ekonomski momenat.

 
Prenosimo

Sukob sa EU oko Kosova nije u interesu Srbije

Stiven Vordsvort   
utorak, 22. jun 2010.

Niko ne misli da bi podela Kosova bila dobro rešenje. Naprotiv, misle da bi bilo opasno jer bi moglo da izazove veće probleme širom regiona. Status se neće promeniti, a insistiranje na pregovorima Srbiju bi odvelo u ćorsokak.

 
Politički život

Briselske lekcije - članstvo u NATO ne garantuje bezbednost

Stefan Đukić   
subota, 26. mart 2016.

Nasuprot pomenutima, u zemljama Evrope čijem modelu neutralnosti Crna Gora treba da teži, Austriji, Irskoj, Švajcarskoj, Finskoj, Kipru, Malti i Švedskoj nije zabilježen niti jedan teroristički napad i to su generalno najsigurnije države u pogledu bezbjednosti od terorizma (kao i od nekih drugih pošasti). 

 
Komentar dana

Još jedan nekažnjeni američki ratni zločin u Avganistanu?

Vladimir Jevtić   
nedelja, 11. mart 2012.

Možemo samo da zamislimo kakav će uticaj na raspoloženje i stanje duha Avganistanaca imati ratni zločin koji je počinio američki vojnik u Kandaharu. Teško je zamisliti da paljenje Kurana i današnji ratni zločin nisu povezani.

 
Kulturna politika

Zašto nema pobune?

Aleksandar Dunđerin   
utorak, 22. april 2008.

Reč je, naravno, o Marku Vidojkoviću, koji, potpomognut nevladinim sektorom, raznim fondacijama, moćnim medijima (pre svih B92) i zaplašenim proučavaocima književnosti zamalo nije nominovan za Ninovu nagradu. Razum je tada ipak prevladao.

 
Savremeni svet

Šta je revolucija danas?

Bogdana Koljević, Dijego Fuzaro   
nedelja, 14. septembar 2014.

Revolucija, po pojmu, uvek već upućuje na novi početak, i obeležava sistemski raskid sa postojećim poretkom u bezmalo svim aspektima života, rada i mišljenja. Ali specifično unutrašnje dvojako kretanje u revolucijama razotkriva da nije reč o prekidu, još manje brisanju istorije, već o kraju jednog sasvim određenog istorijskog razdoblja.

 
<< Prva < Prethodna 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sledeća > Poslednja >>

Strana 242 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner