Početna strana > Prenosimo > Zahtev za ostavku Borisa Tadića
Prenosimo

Zahtev za ostavku Borisa Tadića

PDF Štampa El. pošta
Ljubomir T. Grujić   
sreda, 06. jul 2011.

Nijedan državni organ, politička organizacija, grupa ili pojedinac ne može prisvojiti suverenost od građana, niti uspostaviti vlast mimo slobodno izražene volje građana.

2. stav člana 2 Ustava.

Niko ne može vršiti državnu ili javnu funkciju koja je u sukobu sa njegovim drugim funkcijama, poslovima ili privatnim interesima.

1. stav člana 6 Ustava.

Predsednik Republike izražava državno jedinstvo Republike Srbije.

Član 111 Ustava.

Predsednik Republike ne može obavljati drugu javnu funkciju ili profesionalnu delatnost.

Član 113 Ustava.

Prilikom stupanja na dužnost, predsednik Republike, pred Narodnom skupštinom polaže zakletvu koja glasi:

„Zaklinjem se da ću sve svoje snage posvetiti očuvanju suverenosti i celine teritorije Republike Srbije, uključujući i Kosovo i Metohiju kao njen sastavni deo, kao i ostvarivanju ljudskih i manjinskih prava i sloboda, poštovanju i odbrani Ustava i zakona, očuvanju mira i blagostanja svih građana Republike Srbije i da ću savesno i odgovorno ispunjavati sve svoje dužnosti.“

3. i 4. stav člana 114 Ustava.

 

Boris Tadić, Predsednik R. Srbije

Narodna kancelarija Predsednika Republike

Masarikova 5/VI

11000 Beograd       

Predmet: Zahtev da Vi, Vaša ekselencijo predsedniče Republike gospodine Borise Tadiću, podnesete bezuslovnu ostavku na položaj i funkciju Predsednika Republike Srbije.

Vi, Vaša ekselencijo predsedniče Republike gospodine Borise Tadiću, neprekidno kršite Ustav Republike Srbije i Rezoluciju UN 1244, delujete suprotno trajnim interesima Republike Srbije, vekovnim opredeljenjima Srpskog naroda, jedinstvu, suverenitetu i teritorijalnoj celovitosti Republike Srbije.

Na osnovu Ustava i radi njegovog poštovanja (Preambula, Članovi 1 – 3, 6, 8, 10, 13, 16, 18, 19, 21, 23, 25, 26, 27, 37-39, 43, 46, 50 - 56, 97 - 99, 108, 109, 111, 112, 114, 115, 117, 118, 122 – 124, 194), nas 1548 državljana Republike Srbije smo javno u toku 49 dana potpisali sledeći zahtev Vašoj ekselenciji predsedniče Republike gospodine Borise Tadiću:

Zahtevamo gospodine Borise Tadiću da do 1. septembra 2011. godine podnesete ostavku na funkciju i položaj predsednika Republike Srbije, a ako to ne učinite, zahtevaćemo da Narodna skupština, bez odlaganja, sprovede po Ustavu postupak Vašeg razrešenja položaja i funkcije predsednika Republike Srbije.

O B R A Z L O Ž E Nj E

I. Dokaz neustavnosti Vašeg polaganja predsedničke zakletve

Vi ste, gospodine Borise Tadiću, bili obavešteni i kao predsednik Republike i kao predsednički kandidat o neustavnoj pripremi izbora za predsednika R. Srbije još 25. decembra 2007. god. pismom (s jednim potpisnikom) Narodnoj skupštini (1), koje Vam je bilo tada i dostavljeno i u kome Vam je bilo objašnjeno da su izbori bili pripremljeni na neustavan način jer nisu bili pripremljeni da se sprovedu na celoj teritoriji R. Srbije - na celoj teritoriji Kosova i Metohije ravnopravno i slobodno za sve državljane R. Srbije. Zamoljeni ste bili kao Predsednik Republike da se rokovi pomere da bi se izbori organizovali u potpunom skladu s Poveljom UN i Ustavom.

Potom Vam je bilo direktno upućeno to pismo 4. januara 2008. god. sa osamnaest potpisnika (iz Australije, Francuske, Nemačke, SAD, Srbije i Ujedinjenog Kraljevstva), s predlogom da se odlože izbori (za najviše 60 dana) da bi se R. Srbija obratila UN da joj omoguće da organizuje i sprovede bezbedno slobodne izbore na celom Kosovu i Metohiji ravnopravno za sve svoje državljane (2).

U pismu (s jednim potpisnikom) Vama, gospodine Borise Tadiću, i gospodinu Tomislavu Nikoliću, kao predsedničkim kandidatima u drugom krugu, od 31. januara, 2008. god. (3), vi ste bili zamoljeni da tražite pre održavanja drugog izbornog kruga poništavanje predsedničkih izbora i raspisivanje novih u potpunom skladu s Ustavom. Tada je ukazano da: „Svaki od vas dvojice ko to ne učini time sam sebe potpuno dezavuiše da može da bude ustavni predsednik R. Srbije“.

Uprkos toj zakletvi i Vaše svesti da su predsednički izbori bili neustavni, da nisu bila poštovana ustavna i ljudska prava svih državljana R. Srbije na Kosovu i Metohiji, Vi niste podneli još ostavku da bi se raspisali i sproveli izbori za predsednika R. Srbije u skladu s Ustavom

U dopisu (s jednim potpisnikom) Vama, gospodine Borise Tadiću, od 7. februara, 2008. god. (4), Vi ste bili zamoljeni da otkažete svoje inaugurisanje jer „ono ne ispunjava osnovni uslov a to je da izbori budu organizovani i sprovedeni u skladu s Ustavom i Rezolucijom Narodne skupštine“. Istovremeno Vam je skrenuta pažnja na sledeće: „Od tog izbora će da zavisi i valjanost Vaše predsedničke zakletve: da li se podnosi posle ovog neustavnog izbornog procesa, ili posle novog, u potpunosti sprovedenog prema Ustavu i Rezoluciji Narodne skupštine.“ To Vam je bilo ponovljeno u dopisu (5) Narodnoj skupštini od 12. februara, 2008. god. (sa 10 potpisnika iz Francuske, Kanade, Nemačke SAD, Srbije i Švedske). U njemu je traženo od Skupštine da otkaže Vaše inaugurisanje pošto to niste Vi učinili, a da bi se raspisali i sproveli izbori po Ustavu.

Uprkos svemu tome, Vi, gospodine Borise Tadiću, ste prihvatili da položite javno Predsedničku zakletvu (Član 114 Ustava):

Zaklinjem se da ću sve svoje snage posvetiti očuvanju suverenosti i celine teritorije Republike Srbije, uključujući i Kosovo i Metohiju kao njen sastavni deo, kao i ostvarivanju ljudskih i manjinskih prava i sloboda, poštovanju i odbrani Ustava i zakona, očuvanju mira i blagostanja svih građana Republike Srbije i da ću savesno i odgovorno ispunjavati sve svoje dužnosti,

Uprkos toj zakletvi i Vaše svesti da su predsednički izbori bili neustavni, da nisu bila poštovana ustavna i ljudska prava svih državljana R. Srbije na Kosovu i Metohiji, Vi niste podneli još ostavku da bi se raspisali i sproveli izbori za predsednika R. Srbije u skladu s Ustavom. Time ste prekršili Član 52 Ustava da Svaki punoletan, poslovno sposoban državljanin Republike Srbije ima pravo da bira, i pogazili ste samu Predsedničku zakletvu. Vi ste na protivustavan način preuzeli položaj i funkciju predsednika Republike Srbije 2008. godine.

II. Dokaz Vašeg neprekidnog javnog kršenja Ustava potčinjavanjem funkcije predsednika Republike interesima jedne političke stranke i njene koalicije

i. Vi, gospodine Borise Tadiću, ste predsednik Republike. Predsednik Republike Srbije ne može da obavlja drugu javnu funkciju ili profesionalnu delatnost (Član 6 i Član 115 Ustava). Funkcija predsednika političke stranke nije u okviru delatnosti predsednika Republike koje su propisane Ustavom (Član 112 i Član 113). Ustav ne dozvoljava da predsednik Republike bude predsednik političke stranke.

Vi, gospodine Borise Tadiću, ste  predsednik političke stranke, konkretno Demokratske stranke. Vi neprekidno delujete suprotno Ustavu. Vi stalno potčinjavate funkciju predsednika Republike interesima i političkim stavovima te stranke i svojim ličnim. Time Vi drastično kršite i Član 111 Ustava o tome da predsednik Republike izražava državno jedinstvo R. Srbije i Član 114 Ustava da Predsednik poštuje i štiti Ustav.Vi ne možete da izražavate, niti izražavate, državno jedinstvo Republike Srbije. Vi, gospodine Borise Tadiću, zato ne ispunjavate osnovni uslov da budete predsednik Republike Srbije.

ii. Nosilac predizborne liste vrši javnu funkciju. Ta funkcija nije u okviru delatnosti predsednika Republike koje su propisane Ustavom (Član 112 i Član 113).

Time ste javno kršili Ustav, potčinili položaj, funkcije i autoritet predsednika Republike stranačkim interesima. Eksploatisali ste ugled i značaj predsednika Republike za njene i sopstvene interese

Vi, gospodine Borise Tadiću, ste predsednik Republike. Ustav predsedniku Republike ne dozvoljava da bude nosilac predizborne liste (Član 6, Član 112, Član 113 i Član 115 Ustava). Vi, gospodine Borise Tadiću, ste bili nosilac predizbornih listi („Za evropsku Srbiju – Boris Tadić“).

Vi, gospodine Borise Tadiću, koji ste posebno obavezni Predsedničkom zakletvom (4. stav Člana 114 Ustava) da poštujete i štitite Ustav, činite suprotno. Vi ste protivustavno bili nosilac izbornih listi. Vi ste javno, sve aktivnije i aktivnije, sve žešće i žešće, vodili poslaničku izbornu kampanju za izborne liste čiji ste bili nosilac kao da je u pitanju predsednička izborna kampanja. Vi ste sputavali poslaničke kandidate da iskoriste raspoloživo vreme da se predstave narodu. Time ste drastično kršili i Član 111 Ustava o tome da Predsednik izražava državno jedinstvo R. Srbije i Član 114 Ustava da Predsednik poštuje i štiti Ustav.

Time ste javno kršili Ustav, potčinili položaj, funkcije i autoritet predsednika Republike stranačkim interesima. Eksploatisali ste ugled i značaj predsednika Republike za njene i sopstvene interese.

Time ste učinili izbore neravnopravnim i delovali protiv državnog jedinstva kršeći Ustav (Član 111), protiv dostojanstva svih državljana koji nisu davali podršku Vama i/ili Demokratskoj stranci čiji ste predsednik, protiv ostvarenja pune slobode i jednakosti svakog državljanina u pravednom, otvorenom i demokratskom društvu i izbornom procesu čime ste kršili Ustav (Član 19 i Član 23). Vi ste parlamentarne izbore i na taj način stečene mandate izborne liste „Za evropsku Srbiju – Boris TADIĆ“ učinili protivustavnim.

Takav Vaš ponižavajući odnos prema svima koji su u izbornom procesu poštovali Ustav je suprotan Ustavu (2. stav Člana 25). Time ste povredili njihov psihički integritet što je Ustavom nedozvoljeno (1. stav Člana 25).

Protivustavne i protivzakonite izborne liste ne mogu da budu punovažne. Njihovo oglašavanje za punovažne je protivustavno. Zato je ništavno. Zato su i sve Zbirne izborne liste u kojima su izborne liste s Vama, Borisom Tadićem, kao nosiocem takođe protivustavne i ništavne.

Na primer, prihvatanjem da u Zbirnoj izbornoj listi bude izborna lista br. 1 „Za evropsku Srbiju – Boris Tadić“ s predsednikom Republike kao njenim nosiocem se krše i Članovi 111 i 114 Ustava, kao i Član 42 (4. i 5. stav) Zakona o izboru narodnih poslanika kojim se odobrava da nosilac izborne liste može da bude kandidat za narodnog poslanika ili za drugi državni organ što je nedozvoljeno predsedniku Republike (Članovi 112, 113 i 115 Ustava). Zakon, povezan s Ustavom, takođe ne dozvoljava predsedniku Republike da bude nosilac izborne liste, te ne dozvoljava time da takva lista bude u Zbirnoj izbornoj listi.

Takvim svojim protivustavnim vođenjem stranačke kampanje Vi ste, predsedniče Borise Tadiću, učinili ceo izborni proces neravnopravnim i protivustavnim (suprotno 2. stavu Člana 52), te ste time konstituisanje Narodne skupštine i Vlade takođe učinili protivustavnim.

Time ste, predsedniče Borise Tadiću, potčinili Narodnu skupštinu svojoj volji i obezvredili izborno pravo i slobodu svakog državljanina koji nije glasao za izbornu listu čiji ste Vi bili nosilac.

III. Dokaz Vašeg protivustavnog vođenja politike

Uvereni u uspešnost i neprikosnovenost svog protivustavnog delovanja, koje je zamagljeno stvorenim utiskom postignutim predstavljanjem sebe kao neospornog demokrate, Vi, predsedniče Tadiću, sve češće preuzimate da vodite politiku R. Srbije. Ustav Vam na to ne daje nikakvo pravo (Članovi 112 i 113 Ustava o delatnosti predsednika Republike). To je isključivo pravo i obaveza Vlade R. Srbije (Članovi 122 i 123 Ustava). 

U tom protivustavnom širenju svoje vlasti, Vi ste, predsedniče Tadiću, svojim prisustvom ne samo podržavali već i potvrđivali da je potpis ministra Đelića na Sporazumu s Evropskom Unijom punovažan u ime R. Srbije. A na toj ceremoniji, pre potpisivanja, je lično Oli Ren rekao da se 

 čudi premijeru Koštunici što se protivi potpisivanju Sporazuma kada u njegovom članu 135 jasno piše da se Sporazum ne odnosi na Kosovo i da će pitanje Kosova posebno da se rešava

To znači da se tim Sporazumom ne priznaje da je Kosovo i Metohija suvereni deo R. Srbije. To potvrđuju predstavnici država koje priznaju nelegitimnu albansku državu stvorenu na Kosovu i Metohiji. Time se krše i Ustav (Preambula, Predsednička zakletva) i Rezolucija Narodne skupštine iz decembra 2007. godine po kojoj svi akti i sva delovanja u ime R. Srbije moraju da budu u funkciji očuvanja teritorijalne celine R. Srbije - te Kosova i Metohije u njenom okviru. 

Uprkos svemu, predsedniče Tadiću, Vi ste pažljivo pratili da li ministar Đelić dobro potpisuje Sporazum. 

Predsedniče Tadiću, Vi ste odmah po završenim parlamentarnim izborima javno i jasno objavili da predsednik Vlade ne može da bude ta i ta ličnost već da mora da bude iz Demokratske stranke čiji ste Vi predsednik, iako ta stranka nije dobila podršku većine birača. Time ste delovali suprotno Ustavu (1. stav Člana 3 i tačka 3 Člana 112 Ustava). Time ste omalovažili izborno pravo i slobodu državljana suprotno Ustavu (1. stav Člana 3 i 2. stav Člana 52). 

Predsedniče Tadiću, Vi protivustavno (Član 112 i Član 123 Ustava) diktirate Vladi kakvu će politiku da vodi

Predsedniče Tadiću, Vi ste u procesu izbora mandatora za sastav Vlade delovali istovremeno i u svojstvu predsednika Republike i kao predsednik Demokratske stranke i kao nosilac izborne liste „Za evropsku Srbiju – Boris Tadić“, tj. kao vođa te koalicije. Time ste bitno kršili Ustav (Član 6 i Član 115). 

Predsedniče Tadiću, Vi protivustavno (Član 112 i Član 123 Ustava) diktirate Vladi kakvu će politiku da vodi.

Na iprostoru (http://www.parlament.rs/narodna-skupština.115.html,) Narodne skupštine može sada da se pročita:

Zakon o potvrđivanju Sporazuma između Vlade Republike Srbije i Vlade Sjedinjenih Američkih Država o zaštiti statusa i pristupu i korišćenju vojne infrastrukture u Republici Srbiji  (Petak, 29. maj 2009). U njemu piše:

„Potvrđujući ovo, dole potpisani sa ovlašćenjima svojih vlada potpisali su ovaj sporazum. 

Potpisano u Vašingtonu, 7. septembra 2006. godine, u dva istovetna primerka na srpskom i engleskom jeziku, pri čemu su oba teksta podjednako autentična.

 

                      Za Vladu                                                            Za Vladu

               Republike Srbije                               Sjedinjenih Američkih Država

             predsednik Republike Srbije                      državni sekretar

                Boris Tadić, s. r.                                         Condoleeza Rice, s. r.“ 

Vi ste. predsedniče Republike gospodine Tadiću, to potpisali još 2006. godine u ime Vlade. Zašto u ime Vlade to nije potpisao predsednik Vlade? Vi, kao predsednik Republike, nemate ustavno pravo da to potpišete u ime Vlade (članovi 112, 122 i 123 Ustava). 

Tim sporazumom Republika Srbija daje stranoj državi i stranim državljanima veća prava nego što je Hitler tražio, a knez Pavle Karađorđević prihvatio, 1941, i što je narod 27. marta 1941. oborio. Taj sporazum je protiv suvereniteta i nezavisnosti Republike Srbije, protiv slobode njenih stanovnika, protiv (1, stava Preambule, članova 1 – 3, 1. Stav - .lana 18, 27) Ustava. 

U toku svoje predsedničke kampanje 2007./2008. i u toku parlamentarnih izbora, kada ste protivustavno vodili kampanju za izbornu listu „Za evropsku Srbiju – Boris TADIĆ“, Vi niste obavestili državljane Republike Srbije da ste već bili potpisali taj Sporazum! To ste sakrili od naroda! 

IV. Vaše omalovažavanje Narodne skupštine

Vi ste, gospodine Tadiću, iz inostranstva, sa proslave osamnaestogodišnjice Republike Srpske, naložili Narodnoj skupštini da donese Deklaraciju o Srebrenici „koja se mnogima neće dopasti“. (Vi ste iz celog uzročno-posledičnog niza zlodela i zločina potencirali usredsređivanje samo na jedan, i to na neodigrani već izmišljeni, događaj za koji se tvrdi da su Srbi u Srebrenici masakrirali u toku nekoliko sati preko 8000 nevinih muslimanskih civila. Time ste se pridružili širenju lažne predstave o Srbima kao genocidnom narodu, i Republici Srpskoj i Republici Srbiji kao genocidnim.)

Vi javno pokazujete jasno svoju odluku da diktirate Narodnoj skupštini kako će da radi

Vi ste, u dogovoru sa strancima, odbacili Deklaraciju Narodne skupštine upućenu Generalnoj skupštini UN. Bez saglasnosti Narodne skupštine ste u ime Republike Srbije podneli drugu Deklaraciju, sačinjenu u inostranstvu u dogovoru sa strancima! Vi nemate kao predsednik Republike pravo na to (Član 98, t. 7 člana 9, član 112 Ustava).

Vi javno pokazujete jasno svoju odluku da diktirate Narodnoj skupštini kako će da radi. 

V. Vaša odgovornost za neobezbeđivanje stranih ambasada i za stvaranje pogrešne predstave u inostranstvu o R. Srbiji – Neispunjavanje uslova da predstavljate R. Srbiju

Demokratska stranka, čiji ste Vi predsednik, nije pozvala državljane na narodni sabor u Beogradu 21. februara, 2008. god.

Nekoliko dana pre tog narodnog sabora su bili protesti zbog nezakonitog proglašenja strane države na teritoriji R. Srbije. Tada su demonstranti, pokušavajući da se približe nekim stranim ambasadama, došli u sukob s policijom u toku koga su bacali kamenje. Bilo je i povređenih. To je bilo dovoljno upozorenje da treba da se obezbedi zaštita stranih ambasada, posebno da se zaštite ambasade država koje priznaju nezakonito proglašenje strane, okupatorske, države na teritoriji R. Srbije.

To su shvatili strani predstavnici. U njihovo ime je papski Nuncije tražio od naših vlasti da preduzmu odgovarajuće bezbednosne mere 21. februara, 2008. god. Jedna strana ambasada je sklonila sve svoje članove van ambasade tog dana, ili samo tog popodneva, svejedno. Stranci su ocenjivali da mogu da budu napadi na njihove ambasade. A Vi, predsedniče Tadiću?

Vi, predsedniče Tadiću, ste apelovali na ljude, pozivali narod, da se ne prave bilo kakvi izgredi koji mogu da naruše ugled i mir R. Srbije. To pokazuje da ste bili svesni da postoji opasnost od nereda. Dobro je što ste to učinili. To je bilo neophodno da uradite. Ali to nije bilo dovoljno.

Predsedniče Tadiću, Vi  ste sazvali Savet za nacionalnu bezbednost. Kada? Tek posle izvršenih napada na strane ambasade.

Predsedniče Tadiću, Vi  niste preduzeli dovoljne mere da se zaštite ambasade stranih država niti od eventualnog gneva demonstranata 21. februara, 2008. god. niti od onih koji nastoje da srozaju R. Srbiju.

Predsedniče Tadiću, Vi  ste baš tada, u vreme održavanja narodnih sabora u Beogradu i širom Srbije, bili u inostranstvu.

Predsedniče Tadiću, Vi  ste najodgovorniji za neobezbeđivanje stranih ambasada tog dana. Vi ste najodgovorniji za stvaranje pogrešne, ružne, predstave u inostranstvu o R. Srbiji, a kojoj je dat u inostranstvu veći značaj nego samom narodnom saboru

Predsedniče Tadiću, Vi  ste najodgovorniji za neobezbeđivanje stranih ambasada tog dana. Vi ste najodgovorniji za stvaranje pogrešne, ružne, predstave u inostranstvu o R. Srbiji, a kojoj je dat u inostranstvu veći značaj nego samom narodnom saboru. Uostalom, i Vi ste to isto lično učinili.

Predsedniče Tadiću, Vi  treba da predstavljate R. Srbiju u zemlji i inostranstvu (Tačka 1 Člana 112 Ustava R. Srbije), što prema svemu izloženom, Vi činite protivustavno.

VI. Neizvršavanje ustavnih predsedničkih obaveza

Time što ste sazvali Savet nacionalne odbrane posle događaja koji su bili predvidljivi, a ne pre njih, time što niste organizovali obezbeđivanje stranih ambasada, i time što, uprkos svemu tome, predsedniče Tadiću dajete tome veći značaj nego neuporedivo težim zlodelima nad Srbima na Kosovu i Metohiji i nad R. Srbijom, Vi pokazujete ili nesposobnost ili odbijanje da organizujete bezbednost i odbranu zemlje i da je adekvatno predstavljate, i time ne ispunjavate predsedničku obavezu koju ste prihvatili pod zakletvom.

Predsedniče Tadiću, Vi ne preduzimate odgovarajuće dovoljne akcije, a radi odbrane zemlje kao vrhovni komandant vojske (poslednji stav Člana 112 Ustava) i kao jedini ovlašćeni predstavnik Republike Srbije (Tačka 1 Člana 112 Ustava R. Srbije), kod UN (KFOR, UNMIK, EULEKS, Sekretar UN, Savet Bezbednosti) da UN obezbede ispunjenje obaveza koje su preuzele prema Rezoluciji 1244, i to:

1. Da se dogovoreni broj policijskog i vojnog srpskog osoblja vrati na Kosovo i Metohiju (Tačka 4 i Tačka 6 Aneksa 2 Rezolucije 1244).

2.  Da se raspuste sve šiptarske vojne formacije (Tačka 9/26524 i Tačka 15 Rezolucije 1244).

3. Da se obezbedi miran povratak svih raseljenih lica i porodica (Tačka 9/26525 Rezolucije 1244).

4. Da se omogući R. Srbiji da ostvaruje svoju suverenost i teritorijalnu celovitost i na Kosovu i Metohiji (6. stav Aneksa 1 i Tačke 5 i 8 Aneksa 2 Rezolucije 1244).

5. Da se osigura bezbedno slobodno življenje i kretanje svih državljana R. Srbije po celoj teritoriji Kosova i Metohije (Tačka 9/26530 Rezolucije 1244).

6. Da se spreče strane institucije i oružane formacije da postavljaju granične prelaze unutar teritorije R. Srbije razdvajajući tako njene delove, i da prete primenom vojne sile protiv miroljubivih nenaoružanih državljana R. Srbije koji hoće slobodno da se kreću po Kosovu i Metohiji, npr. prelazeći iz središnjeg dela Srbije na Kosovo i Metohiju (6. stav Aneksa 1 i Tačke 5 i 8 Aneksa 2, i Tačka 9/26530 Rezolucije 1244).

7. Da ne smeju da ruše suverenost R. Srbije na Kosovu i Metohiji priznavanjem protivustavno proklamovane strane, i to okupatorske, države kao nastavljača fašističke Velike Albanije, i da time stavljaju u stvarnosti van snage Rezoluciju 1244 čime prestaje da važi njena odredba da vojne i policijske formacije R. Srbije ne mogu da obavljaju svoje ustavne dužnosti na Kosovu i Metohiji. Da državljani R. Srbije koji to čine budu predati Sudu R. Srbije, a stranci redovnom Međunarodnom sudu u Hagu (6. stav Aneksa 1 i Tačke 5 i 8 Aneksa 2 Rezolucije 1244).

To sve pokazuje ili da Vi, predsedniče Tadiću niste sposobni da izvršavate dužnosti predsednika Republike u skladu s Ustavom ili da svesno kršite Ustav

Predsedniče Tadiću time kršite Ustav (Preambulu, Članove 111, 112 – tačka 1 i poslednji pasus, i Predsedničku zakletvu).

Predsedniče Tadiću time srozavate bezbednost R. Srbije i njenih državljana.

To sve pokazuje ili da Vi, predsedniče Tadiću niste sposobni da izvršavate dužnosti predsednika Republike u skladu s Ustavom ili da svesno kršite Ustav (Član 111, Tačku 1i poslednji pasus Člana 112, i Predsednički zakletvu).

VII. Vaše prihvatanje albanske okupacije Kosova i Metohije

Vi ste, predsedniče Tadiću, bili izjavili u martu ove godine da svaki dogovor o Kosovu mora da počiva na realnosti na terenu, a realnost je da Albanci (PA VI POKUŠAVATE DA GOVORITE U IME ALBANACA!!!) nikada neće prihvatiti suverenitet Srbije, kao što ni Srbi sa severa pokrajine nikad neće prihvatiti suverenitet Kosova.

A) Realnost na Kosovu i Metohiji je da Albanci proganjaju Srbe od početka Hitlerove okupacije Kosova i Metohije, da su u tom periodu prognali preko 150 000 srpskih porodica i preoteli njihove domove, da je Titova vlast zabranila Srbima povratak na svoja ognjišta, da je pod Hitlerom preko 100 000 Albanaca doseljeno tamo, da je Srbija posle 1948. godine otvorila granicu albanskim izbeglicama od staljinističke diktature Envera Hodže, da im je dala sva politička i građanska prava, besplatno školovanje i zdravstvenu zaštitu, državne stanove, potpunu slobodu kretanja i življenja, da su albanski teroristi povremeno decenijama masakrirali Srbe, da su širili laži o Srbima i da nemaju ljudska prava, da su izmislili neodigrani masakr albanskih civila u Račku da bi to NATO uzeo kao razlog i povod za 78-o dnevno-noćno besomučno bombardovanje Srbije, da su Šiptari bežali od NATO bombi i potom optuživali Srbe da su od njih bežali, da je taj njihov egzodus počeo tek trećeg dana NATO bombardovanja, da su uz pomoć NATO došli albanski teroristi opet na Kosovo i Metohiju, da su progonili i ubijali Srbe, pljačkali, otimali, uzurpirali srpsku imovinu, i da to nastavljaju da čine, da su proglasili svoju okupaciju Kosova i Metohije za legitimnu vlast i proglasili ga za svoju državu potpuno obespravljujući Srbe stavljajući ih u getoe, da su uništili preko 150 srpskih crkava i manastira, srpska groblja, da su prognali stotine hiljada nevinih Srba i drugih nealbanaca, da preimenuju srpske manastire u nesrpske, da ne biraju načine i sredstva da tlače Srbe. Uzurpirali su sva državna prava Republike Srbije i ljudska prava Srba. To je realno stanje na Kosovu i Metohiji. Vi to stanje prihvatate.

Vaše prihvatanje takvog stanja, ne samo da je protivustavno, protiv nacionalnog bića Srpskog naroda i njegove slobodarske državotvorne tradicije, već je u suprotnosti s antifašističkim opredeljenjem i borbom savezničkih naroda i Srpskog naroda

B) Takvo stanje je Hitler stvarao od 1938. godine u Evropi. Takvo stanje je bilo realno 1940, 1941, 1942... Je li Evropa prihvatila to stanje? Je li ga Srpski narod prihvatio? Nisu ga prihvatili.

V) Vaše prihvatanje takvog stanja, ne samo da je protivustavno, protiv nacionalnog bića Srpskog naroda i njegove slobodarske državotvorne tradicije, već je u suprotnosti s antifašističkim opredeljenjem i borbom savezničkih naroda i Srpskog naroda među njima.

VIII. Vaš primer i poruka narodu

Vi, predsedniče Tadiću, svojim svakodnevnim kršenjem Ustava dajete primer i šaljete poruku državljanima Republike Srbije da Vi možete nesmetano da kršite Ustav i time utičete na sve da svako može nesmetano da ne poštuje ni zakon ni Ustav.

IX. Vaša strogost i odgovornost

Vi ste tražili najstrožija kažnjavanja mladih. Da ste primenili upola blaži kriterijum na sebe Vi bi ste već odavno podneli ostavku na položaj i funkciju predsednika Republike Srbije.

Vi ste nedavno javno izrazili svoje žaljenje što niste na vreme obavestili narod da neće moći da se ostvare predizborna obećanja zbog svetske ekonomske krize i da prihvatate odgovornost za to.

Preuzmite odgovornost za kršenja Ustava i podnesite neopozivu ostavku na položaj i funkciju predsednika Republike Srbije.

X. Zaključak

Predsedniče Tadiću, Vi nama pokazujete svoju moć da možete i smete da protivustavno delujete i da u okviru toga podređujete i potčinjavate funkciju predsednika Republike interesima svoje političke stranke i svojim. Vi od Republike Srbije pravite suštinski jednopartijsku državu, a državničku i državnu funkciju Predsednika poistovećujete s partijskom. Vi nas ne vraćate na kraj 20. veka, već nas vraćate na kraj prve polovine 20. veka – u 1945. godinu. 

Sve to pokazuje kako Vi, predsedniče Tadiću, postepeno stavljate Ustav van snage istovremeno protivustavno (član 2 Ustava) prisvajajući suverenost od građana i time uspostavljajući sve šire i dublje svoj apsolutizam koji prerasta u Vašu diktaturu. 

Oglušili ste se o sva dobronamerna upozorenja, predloge, molbe, da poštujete Ustav.

Ovo Vam se podnosi danas, 1. jula, 2011. godine da imate dovoljno vremena do 1. septembra ove godine da o svemu pažljivo, smireno i mudro razmislite

Ovo Vam se podnosi danas, 1. jula, 2011. godine da imate dovoljno vremena do 1. septembra ove godine da o svemu pažljivo, smireno i mudro razmislite.

Sve izloženo pokazuje da je Vaša što skorija ostavka na položaj i funkciju predsednika Republike za dobro državljana Republike Srbije, počevši od Vas lično, za ceo narod i državu, Potpisnici Zahteva se nadaju Vašem razumnom, čestitom i mudrom rasuđivanju te da ćete prihvatiti Zahtev. 

Slobodan MILOŠEVIĆ je dva puta (1992. i 2000.) prihvatio vanredne predsedničke izbore. Omogućio je narodu da na novim izborima oceni njegov rad. On nikada nije tvrdio da je demokrata. Vi ste se ne samo tako deklarisali, već ste i predsednik Demokratske stranke. Zato Vam mi potpisnici podnosimo ovaj Zahtev s nadom da ćete omogućiti, bez daljeg odlaganja, da državljani Republike Srbije na vanrednim predsedničkim izborima, raspisanim ove godine, ocene Vaš rad kao predsednika Republike Srbije.

DODACI:

Sto šest listova sa podacima i svojeručnim potpisima 1548 državljana Republike Srbije koji zahtevaju da Vi, gospodine Borise Tadiću, do 1. septembra, 2011. godine podnesete ostavku na funkciju i položaj predsednika Republike Srbije.

S poštovanjem,

Dr Ljubomir T. Grujić

Beograd, 01. 07. 2011