субота, 27. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Вјекослав Беванда: Економија и европски пут БиХ приоритети
Хроника

Вјекослав Беванда: Економија и европски пут БиХ приоритети

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 30. децембар 2011.

Економија и европски пут БиХ биће приоритети Савета министара БиХ у наредном периоду, изјавио је данас Вјекослав Беванда, кандидат ХДЗ-а за председавајућег тог савета.

"Ова земља мора да крене снажније у испуњавање услова за чланство у тој заједници (ЕУ). Осим тога, важна је и координација унутар Савета министара БиХ, у чему је и најважнија улога председавајућег, и координација између ентитета", казао је Беванда у интервјуу сарајевском "Дневном авазу".

Кандидат за мандатара десетог сазива владе БиХ је казао и да му још нису позната имена колега министара и да очекује да ће то бити решено у консултацијама.

"Ако говорим о именима могућих кандидата који се спомињу у јавности, ја ни према коме од њих немам негативно мишљење нити има неко за кога бих рекао да с њиме не желим сарађивати. Уложићу све напоре да створим синергију и позитиву у раду самог Савета министара БиХ", рекао је Беванда.

Упитан када очекује да ће Савет министара БиХ почети да ради пуним капцитетом, Беванда није могао да прецизира али је казао да би процедура могла да буде убрзана, уколико, како је рекао, не буде неких проблема.

Беванда је рекао да је срећан што је коначно дошло до договора о формирању Савета министара БиХ јер је то важније од свега. "Мени је част да добијем овакву прилику иако ми је јасно у колико се тешким околностима налазимо", казао је Беванда.

ХДЗ БиХ јуче је потврдио да је њихов кандидат за председавајућег Савета министара БиХ Вјекослав Беванда, који је у протекле четири године био министар финансија Федерације БиХ. Тада је за министра именован као нестраначки кадар, али се касније укључио у ХДЗ БиХ.

Лидери шест водећих странака у БиХ постигли су у среду, 28. децембра договор о формирању Савета министара.

Бошњацима су припала Министарство спољних послова, Министарство одбране, Министарство сигурности, Министарство комуникација и промета, Срби су добили Министарство финансија и трезора, Министарство спољне трговине и економских односа и Министарство цивилних послова, док су Министарство за људска права и избеглице и Министарство правде добили Хрвати.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер