среда, 05. фебруар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Томислав Николић: Очекујем да РИК поништи резултате избора
Хроника

Томислав Николић: Очекујем да РИК поништи резултате избора

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 11. мај 2012.

КРУШЕВАЦ - Председнички кандидат коалиције "Покренимо Србију" Томислав Николић очекује од Републичке изборне комисије да поништи одлуку о проглашењу коначних резултата и велике протесте грађана због, како данас тврди, избора који су покрадени.

"Све сам сигурнији да у другом кругу никада нисам изгубио изборе. Са овим изборним резултатима упознао сам амбасадоре Русије, САД, канцеларију ЕУ у Београду, ОЕБС и Савет Европе.", рекао је Николић новинарима пре разговора са грађанима у Крушевцу.

Он је најавио да ће се у понедељак састати и са амбасадорком Сједињених Америчких Држава Мери Ворлик.

Лидер СНС је истакао да је уверен да су избори покрадени и да сматра да је софтвер за изборне резултате био унапред припремљен. "Ово не сме да се опрости и дозволи. Крађа избора је као ратни злочин. Мора се омогућити да вечито буде преиспитивана.", сматра Николић.

Према његовим речима, на сутрашњој седници Председништва странке требало би да буде донета одлука да се грађани позову да изразе незадовољство и организују протесте. "Видећемо да ли ће другог круга председничких избора бити. Очекујем протесте, јер је то онај исти народ који је протестовао 2000-те године, иако тада, за разлику од данас, није било доказа да су избори покрадени.", поручио је Николић.

Он је више пута указао да је "ДС покрала изборе на свим нивоима" и у прилог томе навео да је у Суботици у току бројање гласова и да се после седам прегледаних џакова резултати ни у једном не поклапају са званично објављеним подацима. Николић је рекао да је уверен да су против њега уперена "сва средства", што је њему знак да је "много јак".

Он није желео да открије где су чланови СНС пронашли џак са листићима, већ је рекао да им је дојављено да се он налази "у једном граду у Србији". Додао је да је уверен да је циљ крађе председничких избора да се спречи да, како је раније обећао, похапси криминалце.

Николић данас кампању наставља разговором са грађанима у местима Мајдево, Велики купци и потом Краљева.

На питање шта ће учинити уколико се у Краљеву сретне са противкандидатом Борисом Тадићем, који ће такође данас обићи тај град, Николић је одговорио да му овога пута неће пружити руку и да му је жао што му је до сада сваки пут честитао на победи.

(Танјуг) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер