субота, 19. октобар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ССП: Разрешити судију Уставног суда Владана Петрова, јер нескривено и пристрасно агитује за Вучића и ниподаштава опозицију. Наочиглед целе Србије исмејаo je и понизиo више од милион грађана
Хроника

ССП: Разрешити судију Уставног суда Владана Петрова, јер нескривено и пристрасно агитује за Вучића и ниподаштава опозицију. Наочиглед целе Србије исмејаo je и понизиo више од милион грађана

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 19. октобар 2024.

Странка Слободе и правде (ССП) је данас тражила разрешење судије Уставног суда Владана Петрова јер је „нескривено и пристрасно агитовао“ за председника Александра Вучића, а „ниподаштавао опозицију“.

„Наочиглед целе Србије осрамотио је судијску функцију исмејавши и понизивши више од милион грађана Србије о чијим правима – изборним правима и слободама – треба да одлучује“, поручила је ССП поводом јутрашњег наступа Петрова на ТВ Прва.

ССП тражи од председнице Врховног суда Јасмине Васовић да хитно покрене поступак за разрешење Петрова јер „свака друга одлука ће довести до потпуног урушавања већ урушеног угледа Уставног суда Републике Србије“.

Та странка је оценила да се Петров „разоткрио и дао одговор због чега Уставни суд ни до данас није поступао у предметима који се тичу изборне крађе на децембарским изборима 2023“.

Странка је подсетила на делове наступа Петрова на телевизији где је, говорећи о протестима, рекао да „има наравно у држави људи, попут председника Републике који се очигледно, хвала богу, не обазиру на то да ли је стање редовно или ванредно, они раде свој посао“, док „имамо нажалост и оне који претендују на власт, а који очигледно мисле да је једини начин да се на власт дође нередовним путем, а онда вероватно и да власт остварују на исти начин“.

Петров је рекао да „нажалост у нашем друштву већ годинама нема ни опозиције, јер опозиција подразумева на првом месту организовано деловање, а све ово што видимо ад хок, такозвано деловање од дана до дана, од случаја до случаја, све неорганизовано“.

Тај судија Уставног суда је изјавио и да је јавност навикла да право на слободно окупљање сматра правом на протест и то „без обзира где, када и на који начин“. Рекао је да Устав предвиђа слободу окупљања „и то мирног окупљања грађана“, али Устав предвиђа и ограничења: „да не смете да угрожавате права других грађана“, те је у вези с тим Петров подвукао да „државни ограни морају да раде свој посао“.

Петров се упитао „ко све то финансира да неко може редовно да протестује, ко су ти људи који имају времена да се непрестано баве протестима“ и рекао да се протестима „о свему и свачему кад год желите, ствара нередовно стање које траје“.

(Бета, Данас)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер