субота, 21. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Слободан Самарџић: Елементи хуманитарне катастрофе на Косову
Хроника

Слободан Самарџић: Елементи хуманитарне катастрофе на Косову

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 20. јул 2009.

На Косову се последњих дана "назиру елементи велике трагедије и хуманитарне катастрофе", рекао је потпредседник Демократске странке Србије Слободан Самарџић.

"Људи у општини Штрпце, у овим летњим временима, већ једанаести дан немају струју, не могу да одрже храну и већ постоји почетак неких болести", рекао је Самарџић на страначкој конференцији за новинаре.

То је, рекао је Самарџић, последица "тоталне небриге" међународне заједнице и режима у Србији за становништво Штрпца.

Оценио је да најава визне либерализације за Србију има "рђав ефекат", а то је дискриминација Срба, неалбанаца и свих грађана Косова који доживљавају Србију као своју државу, а за које, према најавама, не би требало да важи "бели шенген".

"Ми не тврдимо да не треба ићи у визну либерализацију, али тврдимо да је требало другачије преговарати. Не знамо како се преговарало јер је то било сакривено од очију јавности, а парламент у то уопште није био упућен", напоменуо је Самарџић.

Посланик ДСС-а изјавио је да није касно да Влада Србије из скупштинске процедуре повуче Предлог закона о изменама и допунама Закона о јавном информисању непосредно пре гласања.

Критиковао је и начин на који се усвајају измене Закона о информисању, нагласивши да неки закони, који су усвојени у последње време, имају "чудан језик и стране граматичке конструкције".

"То су те разне уредбе и директиве Европске уније које пролазе и усвајају се у Скупштини Србије већинским одлучивањем. Усвајање Закона о информисању је ишло ван свих европских стандарда", сматра Самарџић.

Није важан само садржај закона, додао је Самарџић, већ и процедура по којој ће се усвојити.

"Садржај закона зависи и од процедуре, зависи да ли ће се обавити коректна јавна расправа и да ли ће трајати довољно дуго да сва струковна удружења, не само новинарска, кажу своје мишљење о том закону, а посебно о његовим иновацијама", поручио је Самарџић.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер