субота, 16. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Синиша Мали: Када је Вучић дошао на власт просечна плата је била 350 евра, сада је 391, за осам месеци биће 450 евра, а за две године биће 500 евра
Хроника

Синиша Мали: Када је Вучић дошао на власт просечна плата је била 350 евра, сада је 391, за осам месеци биће 450 евра, а за две године биће 500 евра

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 30. април 2017.

 Београд -- Градоначелник Београда Синиша Мали изјавио је да никад није била интензивнија сарадња између Србије и Кине, као и Београда и великих градова у Кини.

Како је нагласио, то је најбоља потврда колико су се многе ствари до сада промениле.

Он је гостујући на тв Пинк казао да што се више сарађује, више се приближавају културе две земље, а отварају се и простори за интензивнију сарадњу у области трговине, туризма и спорта Србије и Кине.

Мали је потсетио да је на највећем Сајму туризма у Кини у Шангају пре пар дана Београд добио посебну награду за најпопуларнију туристичку дестинацију, додајући да у прилог томе иде податак да је у прва три месеца ове године број кинеских туриста који су посетили Београд био дупло већи него у истом периоду 2016.

Он је навео и да је Србија једина земља у Европи која нема визе за кинеске грађане што је сјајно одјекнуло у Кини.

"Након овог признања очекујемо још већи број кинеских туриста да дође у Београд", рекао је градоначелник додавши да у Београду око 50.000 људи живи од туризма.

Мали је истакао да је у Београду у последње три године дуплиран број страних туриста и да то има позитиван ефекат и на буџет града.

Он је најавио да ће се промоција Београда наставити и у наредном периоду, прецизирајући да ће се крајем маја организовати Дани Београда у Москви где ће бити презентовани сви потенцијали главног града, као и да ће до краја године бити организовани и дани Пекинга и Техерана на којима ће се директно промовисати и уговарати сарадња.

"Никада интензивнија међунараодна сарадња Београда није била, никада се више нисмо промовисали, никада други у смислу туриста и инвеститиора нису више долазили код нас. Наша обавеза као локомотиве развоја Србије је да будемо први и гурамо ту промоцију у правом смеру", рекао је Мали.

Према његовим речима, Београд је озбиљно градилиште, и само у прва три месеца ове године издате су 32 грађевинске дозволе за изградњу 450.000 квадрата, што је још један доказ да је Београд атрактиван за градитеље.

Он је оценио да тога не би било да нису стабилизоване јавне финансије, јер је Београд до пре само три године био на ивици банкрота са дугом од око 1,1 милијарди евра, а који је прошле године смањен за 450 милиона евра, док је дефицит смањен са 20 на шест одсто.

"Сада имамо новца да инвестирамо у домове здравља, вртиће, канализацију, водовод и све оно што је важно за нормалан живот грађана", рекао је он наглашавајући да је град пратио пример републике и посвећеност премијера Александра Вучића да Србија постане стабилна и безбедна и да живот у њој буде бољи.

Он је казао да неће још дуго обављати функцију градоначелниика наглашавајући да је у свом досадашњем раду на том месту, најпоноснији на пројекат Београд на води, предстојеће отварање две нове фабрике после више од деценије и активних више од 500 градилишта, затим на железничку станицу "Прокоп" и почетак градње нове аутобуске станице који се очекује у септембру или октобру ове године, као и на консолидацију јавних предузећа, одговорну социјалну политику и давања без кашњења.

Мали је нагласио да ствари које треба истаћи су и уређење фасада, пешачке зоне града, али и улагања у водовод, канализацију и асфалтирање у циљу да квалитет живота у свим деловима града буде једнак.

Градоначелник Београда се осврнуо и на резултате остварене у држави, прецизирајући да као неко ко води град зна како је тешко остварити одређене резултате, односно остварити суфицит у држави и да без тих уштеда држава би морала поново да се задужује. "Први пут са том уштедом имамо новац да инвестирамо у мостове, болнице, а биће и више плате и пензије, јер сада имамо из реалнигх извора то. Просечна плата када је Вучић дошао била је 350 евра, сада је 391, за осам месеци биће 450 евра, а за две године биће 500 евра и то не јер нам је неко нешто дао, већ што смо као земља коначно зарадили", истакао је Мали.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер