четвртак, 07. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Синдикат радника ЕПС: Продаја ЕПС лоша за све грађане Србије, цена електричне енергије била би повећана најмање три пута
Хроника

Синдикат радника ЕПС: Продаја ЕПС лоша за све грађане Србије, цена електричне енергије била би повећана најмање три пута

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 20. јун 2014.

Београд -- Синдикат радника ЕПС против је приватизације јер сматра да је најбоље за државу да ЕПС остане вертикално интегрисано предузеће чији је већински власник држава.

То је изјавио председник тог синдиката Милан Ђорђевић, који је оценио да продаја ЕПС-а не би била лоша само за запослене у тој компанији већ и за све грађане Србије, јер би цена електричне енергије била повећана најмање три пута.

"Председник владе који нема електропривреду, има статус председника месне заједнице. То сам рекао и Александру Вучићу, кад је представљао експозе", рекао је Ђорђевић. 

Он је подсетио да ЕПС у јануару следеће године излази на тржиште, да у земљи има 73 квалификована трговца и да домаћа електродистрибутивна компанија није монополиста. 

"Ми нисмо монополисти али ЕПС се мора појавити на тржишту, како би била конкурентна и како би задржала своје купце. А то ће се једино урадити ефикаснијим радом и јефтинијом електричном енергијом", рекао је Ђорђевић. 

Он је нагласио да је и руководство ЕПС-а против приватизације компаније, почев од в.д. генералног директора Александра Обрадовића па до Надзорног одбора. 

"Њихов став је да не треба продати компанију. Ми смо скоро имали састанак са пословодством, где смо указали да би ЕПС могао да буде лидер на Балкану. Зашто ми не купимо Електропривреду Републике Српске? Зашто се нисмо појавили да купимо део ЕПС-а Црне Горе, део Македоније", запитао се Ђорђевић. 

Синдикат радника ЕПС-а окупља око 45.100 чланова, а чине га запослени из ЈП ЕПС, Јавног предузећа за подземну експлоатацију угља, Еелектромрежа Србије и три јавна предузећа са Косова и Метохије. 

У овим предузећима укупно ради око 49.000 запослених, указао је Ђорђевић.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер