субота, 16. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Сергеј Железњак: Срби у косовским институцијама треба да блокирају процес демаркације границе са Црном Гором
Хроника

Сергеј Железњак: Срби у косовским институцијама треба да блокирају процес демаркације границе са Црном Гором

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 11. новембар 2017.

 Замјеник генералног секретара Јединствене Русије и посланик у руској Думи, Сергеј Жељезњак, поново се умијешао у односе држава Западном Балкану. Поручио је представницима косовских Срба да уласком у владу и парламент Косова блокирају процес демаркације границе са Црном Гором, пише данашња Побједа.

Жељезњак је у ауторском тексту који је објавио на сајту Јединствене Русије оцијенио да би српски посланици који су окупљени у посланичком клубу "Српска листа" требало да спријече усвајање споразума о граници Косова и Црне Горе.

"Улазак Срба у владајућу коалицију на Косову даје им реалну могућност да зауставе трансформацију Косовских безбједносних снага у Оружане снаге Косова, да блокирају процес демаркације границе са Црном Гором, као и других опасних великоалбанских сценарија", написао је Жељезњак.

Када је ријеч о тактици Београда о питању Косова, Жељезњак је примијетио да је она усмјерена ка активном учешћу у привременим косовским институцијама представника Српске листе, водеће српске политичке снаге на Косову, чији су високи функционери истовремено у органима Српске напредне сранке.

"Руководећи са три кључна министарства, Срби сада контролишу процес повратка избјеглица, пољопривреду, као и развој локалних самоуправа. Ово посљедње је веома важно због формирања Заједнице српских општина. Главни резултат ових потеза је чињеница да више од 122.000 Срба и других грађана лојалних Београду који живе на Косову, престају да буду таоци замрзнутог конфликта. Њихова безбједност, права и економско благостање добијају реалне инструменте обезбјеђења и заштите", нагласио је Жељезњак.

(РТЦГ)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер