Početna strana > Hronika > Posle neizvesne završnice i izvođenja peteraca, vaterpolisti Srbije pobedili Italiju i plasirali se u polufinale Svetskog prvenstva u Japanu
Hronika

PDF Štampa El. pošta
utorak, 25. jul 2023.

Vaterpolisti Srbije savladali su Italiju nakon boljeg izvođenja peteraca. Rezultat u regularnom delu meča bio je nerešen 11:11, a "delfini" su zahvaljujući odbranama Branislava Mitrovića uspeli da se kvalifikuju u polufinale Svetskog prvenstva u Japanu.

Odlična odbrana i Mitrović na golu - Srbija je u polufinalu

Vaterpolisti Srbije izborili su polufinale Svetskog prvenstva nakon trijumfa nad Italijom.

Srbija će igrati protiv Grčke za finale koja je bila bolja od Crne Gore.

3:3 - Još jednom je odbranio Branislav Mitrović;

3:4 - Rašović vodi Srbiju do polufinala Svetskog prvenstva!

Peterci će odlučiti pobednika

Rezultat je nerešen, 11:11

Ubović u finišu meča donosi izjednačenje

Rezultatski egal se nastavlja, Nemanja Ubović je bio odličan i postigao deseti gol za Srbiju.

Rezultat je 11:11, a do kraja meča ostalo je još 35 sekundi. Italijani imaju napad.

6' Italija dolazi do nove prednosti u finišu četvrte deonice 10:11

Italijani imaju veoma efikasnu realizaciju s igačem više od čak 67%.

Frančesko di Fulvio je postigao gol za novo vođstvo Italije.

Rezultat je 11:10.

4' Rašović postiže gol kada je najpotebnije, 10:10

Još jedno, novo izjdnačenje na meču.

Strahinja Rašović igra zaista veoma efikasno, odvlači protivničke igrače, ali i postiže golove.

Tajm-aut Srbije

Selektor Srbije Uroš Stevanović zatražio je od vaterpolista da zaigraju napadački, budući da je bilo pada u igri na početku četvrte četvrtine.

2' Italija dolazi do prednosti u četvrtini raspleta - 9:10

Frančesko di Fulvio je postigao gol i imaju prednosti od jednog gola, 10:9.

Srbija je prethodno imala dva napada koja nije iskoristila.

Počela je poslednja četvrtina

Italijani će imati prvi napad u četvrtini raspleta.

Kraj treće četvrtine, Srbija - Italija, 9:9

Četvrtina za četvrtinom, rezultat je nepromenjen. Ujednačen meč u potpunosti, veoma dobro igraju reprezentativci oba tima defanzivu i koriste svaku priliku, kojih je pritom malo, za udarcima ka golu.

8' Lazić donosi novi egal 9:9

Novo izjednačenje Srbije na meču, Đorđe Lazić je postigao drugi gol na meču.

7' Di Fulvio donosi Italiji 8:9

Frančesko di Fulvio je opet dovodi Italije do prednosti.

6' Rašović pogađa za 8:8

Leva šuterska strana ne staje na ovom meču. Strahinja Rašović je postigao treći gol za Srbiju.

Igra Srbije se odvija veoma sporo, ali efikasno.

5' Bruni precizan - 7:8

Drugi gol na meču postigao je Lorenco Bruni. Italija u napadu pokušava što je više moguće da pomeri defanzivce bliže golu.

4' Prvi gol Martinovića na turniru - 7:7

Vasilije Martinović je postigao prvi gol na prvom Svetskom prvenstvu.

4' Veloto donosi novo vođstvo Italiji 6:7

Alesandro Veloto je postigao sedmi pogodak za Italiju.

3' Jakšić precizan za novo izjednačenje 6:6

Nikola Jakšić je bio spreman na drugoj strani i doneo izjednačenje Srbiji.

Obe selekcije ne odustaju od veoma zahtevne defanzivne igre koja donosi rezultat.

Selekcije su ujednačene u igri.

3' Ečenike donosi prednost Italiji 5:6

Gonzalo Ečenike uspeva da postigne prvi gol za italiju u trećoj deonici i da dovede svoj tim do prednosti.

Počela je treća četvrtina

Srbija ima prvi napad u trećoj deonici meča.

Poluvreme, Srbija - Italija, 5:5

Dve ujednačene četvrtine Srbije i Italije. Rezultat je nerešen i borba u prvom poluvremenu nagoveštava veliko nadmetanje za prolaz u polufinale Svetskog prvenstva.

8' Novo izjednačenje - 5:5

Marko del Lunjo, golman Italije odbranio je peterac Strahinji Rašoviću.

Srpski reprezentativac je do sada na turniru imao tri realizovana penala iz istog broja pokušaja, ovo mu je prvi promašaj sa pet metara.

8' Druga četvrtina, Srbija - Italija, 5:5

Edoardo di Soma je izjednačio rezultat nakon što je bio efikasan iz penala.

7' Srbija vodi posle duže vremena 5:4

Ponovo Strahinja Rašović postiže gol, za novo vođstvo Srbije protiv Italije u četvrtfinalu Svetskog prvenstva.

7' Rašović precizan, Srbija - Italija, 4:4

Prvi pogodak za Strahinju Rašovića, ovo je treće Svetsko prvenstvo za srpskog vaterpolistu koji je jedan od nosilaca igre ove grupe momaka.

5' Italija ponovo vodi 3:4

Edoardo di Soma dovodi još jednom Italiju do prednosti, a ujedno postigao je i prvi gol u drugoj četvrtini meča.

Kružila je lopta oko gola Srbije, a Italijani su lucidno polako, ali sigurno gurali "delfine" i uspeli da s igračem više postignu gol.

3' Još uvek nema golova u drugoj četvrtini

Odlična odbrambena igra na obe strane, nastavlja se velika borba u bazenu.

Nema mnogo prostora da Italijani, ali i vaterpolisti Srbije šutiraju direktno na gol iz čistih situacija.

Počela je druga četvrtina

Srbija ima prvi napad u drugoj četvrtini.

Kraj prve četvrtine, Srbija - Italija, 3:3

Italijani su napravili faul u napadu, a zatim Srbija nije iskoristila svoju priliku. Rezultat na kraju prve četvrtine najbolje oslikava situaciju u bazenu, 3:3.

Srbija je imala oscilacije u igri, ali ni Italijani nisu bili efikasni i precizni.

Dobra defanzivna igra ostavila je traga na rezultat u prvoj četvrtini.

8' Srbija sa peterca stiže do izjednačenja 3:3

Šesti gol za Srbiju do sada sa peterca.

Radomir Drašović je bio silovit i izjednačio rezultat. Do kraja prve četvrtine ostalo je još 35 sekundi. Italija ima sledeći napad.

7' Preokret, Italija vodi 2:3

Italija je napravila potpuni preokret u finipu prve četvrtine. Đakomo Kanela je doveo svoju selekciju do prve prednosti na meču.

Srbija nakon prvog primljenog gola nije uspela da iskoristi tri napada.

6' Italija stiže do izjednačenja 2:2

Posle serije Srbije od dva gola, Italijani su napravili, pre svega, odličnom defanzivom dobar posao u napadu, jer su za nepun minut postigli dva efikasna gola. Lorenco Bruni je bio strelac drugog gola.

6' Kanela smanjuje prednost "delfina" na 2:1

Đakomo Kanela je postigao prvi gol za Itlijane na meču. Italija je pojačala defanzivnu igru, a očekuje se adekvatan odgovor Srbije.

5' Lazić strelac, Srbija vodi 2:0

Srbija stiže do dvostruk prednosti u prvoj četvrtini, Đorđe Lazić je bio precizan.

3' Jakšić donosi početnu prednost Srbiji - 1:0

Veoma iskusan potez kapitena Nikole Jakšića za prvo vođstvo Srbije na meču.

Jakšić je sačeo da golman potone, a zatim je uputio veoma snažan i precizan udarac.

2' Po dva napada bez golova

Ishitreni potezi na obe strane. Po dva napada su propustili reprezentativci Srbije i Italije.

Za sada odbrana, defanzivna odlično funkcioniše u oba tabora.

Počeo je meč

Frančesto di Fulvio je prvi doplivao do lopte. Italija ima prvi napad na meču.

Predstavljanje vaterpolista

Prvi su izašli vaterpolisti Italije, a zatim srpski reprezentativci. Uslediće intoniranje himni, a zatim i ulazak u bazen.

Borba za povratak svetske medalje

Nova generacija vaterpolista Srbije, sa sedam debitanata, u prilici je da vrati nacionalni tim u borbu za svetsku medalju, posle šest godina čekanja.

Parovi četvrtfinala

Italija sa prvog mesta u grupi do četvrtfinala

Italija je imala nešto lakši put od Srbije do osam najboljih, ali i višednevnu pauzu.

Savladala je u grupi Kanadu, Kinu i Francusku, i direktno je prošla u četvrtfinale. Utisak je da su Italijani imali nešto lakšu grupu, i da njihovi dueli nisu bili vrhunska priprema za nokaut fazu.

Put Srbije do četvrtfinala

Do plasmana u četvrtfinale Srbija je došla nakon tri trijumfa i jendog poraza.

Vaterpolisti Srbije startovali su porazom od Španije u Grupi D, da bi kasnije kao pobednička ekipa izlazili iz duele protiv Južnoafričke Republike i Crne Gore.

Nakon drugog mesta u grupnoj fazi Srbija je u osmini finala igrala protiv Japana i bila bolja sa 16:10, što je ujedno bila i najbolja partija srpskih vaterpolisti na Svetskom prvenstvu.