субота, 11. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Посланик Европског парламента из Француске Тјери Маријани: Србију очекују стална условљавања. Ако и уведете санкције, после ће захтевати да признате Косово. Уосталом, то вам већ траже
Хроника

Посланик Европског парламента из Француске Тјери Маријани: Србију очекују стална условљавања. Ако и уведете санкције, после ће захтевати да признате Косово. Уосталом, то вам већ траже

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 31. октобар 2022.

Посланик Европског парламента из Француске Тјери Маријани, изјавио је да су стална условљавања оно што очекује Србију и оценио да наша земља сада следи пут независности бившег француског председника, генерала Шарла де Гола.

„ЕУ је прешла пут од уније која је утврђивала економски принцип до оне која намеће политички модел. Видим да Србија нема жељу да попусти пред европским притисцима. Француска је једна од земаља оснивача ЕУ. Генерал Де Гол је желео независну Европу која поштује нације. То је баш она политика коју данас води Србија и која треба да се води", рекао је Маријани за Вечерње новости.

Он је рекао да се диви избору Србије да не уведе санкције Русији и да наша земље не ризикује да јој због тога буду уведене казнене мере, али да треба очекивати неку врсту реакције ЕУ.

„Оно што ризикујете је да се европска помоћ смањи. Ако и уведете санкције, после ће захтевати да признате Косово. Уосталом, то вам већ траже“, рекао је Маријани.

Посланици Двери са европослаником Тјеријем Маријанијем

Он није желео да каже шта Србија треба да ради у вези са КиМ, већ је истакао да је то ствар о којој земља треба суверено да одлучује.

„Србима није потребан савет странаца. Схватам да једна држава не жели да мења своју историју. Свака земља треба да поштује своју историју. Кад би неко, на пример, тражио да независност Корзике, о томе би требало да одлучује француски народ, а не ЕУ“, закључио је Маријани.

(Спутњик)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер