Početna strana > Hronika > Novak Đoković pobedio Aleksandra Zvereva sa 3:1 i plasirao se u polufinale Australijan opena

utorak, 16. februar 2021.

Novak Đoković savladao Nemca Aleksandra Zvereva sa 3:1 po setovima 6:7, 6:2, 6:4, 7:6 i plasirao se u polufinale Australijan opena, gde ga očekuje duel sa najvećim iznenađenjem turnira Aslanom Karacevom.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 7:6 (8:6)

Asom broj 20, Zverev započinje taj-brejk. Novak uzvraća servis vinerom, potom je osvojio još jedan svoj servis i poveo sa 2:1. Nemac siguran na svoje servise - 2:3. Novak je takođe bio siguran na svoje servise - 4:3. Za sada bez mini-brejka - 4:5. Na servis Zvereva naš teniser ima prvu meč loptu - 6:5. Propušta je. Potom osvaja novu meč loptu, ali na svoj servis. Asom broj 23 Novak stavlja tačku na ovaj meč.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 6:6

Zverev uspeva da od 40:0 dođe do izjednačenja, a potom i do set lopte na servis našeg tenisera. Asom broj 22, Novak dolazi do izjednačenja. Potom naš teniser vezuje još dva poena i osvaja gem. Taj-brejk odlučuje ko će osvojiti četvrti set.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 5:6

Zverev osvaja gem sa nulom.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 5:5

Velika borba i u narednom gemu, Zverev se izborio za izjednačenje. Međutim, naš teniser sa dva vezana asa osvaja ovaj gem, novo izjednačenje u četvtom setu.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 4:5

Zverev bez izgubljenog poena osvaja svoj servis.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 4:4

Zverev ponovo preti i posle 30:0 dolazi do 30:40 i brejk šanse. Novak uspeva da se odbrani, izjednačenje. Nemac osvaja i drugu brejk loptu. Usledilo je drugo izjednačenje. Potom Novak vezuje dva poena i osvaja gem, izjednačenje.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 3:4

Uz probleme Nemac uspeva da osvoji svoj servis gem i ponovo povede.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 3:3

Novak vezuje i treći gem, izjednačenje.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 2:3

Sada naš teniser napada servis Nemca i dolazi do dve vezane brejk prilike. Koristi prvu i vaća brejk.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 1:3

Zverev osvaja dve vezane brejk lopte - 15:40. Novak uspeva da se izvuče, izjednačenje. Greška našeg tenisera i Nemac ima novu brejk šansu. Usledilo je novo izjednačenje. Đoković potom vezuje još dva poena i osvaja gem.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 0:3

Sada je Novak u naletu napada servis protivnika, 15:30. Duplom servis greškom Zverev poklanja brejk loptu. Greška našeg tenisera, izjednačenje. Nova dupla servis greška i nova brejk šansa za Novaka. Usledio je servis viner protivnika, drugo izjednačenje. As servisom Nemac rešava gem.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 0:2

Nastavlja se bespoštedna borba za svaki poen. Zverev pritiska servis našeg tenisera i osvaja brejk loptu, 30:40. Koristi je i ima brejk prednosti.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 0:1

Nemac siguran na svoj servis na startu četvrtog seta.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 6:4

Novak osvaja svoj servis i stavlja tačku na treći set.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 5:4

Novak nastavlja da pritiska servis protivnika i osvaja tri vezane brejk prilike. Koristi prvu i oduzima servis protivniku bez izgubljenog poena. Sada naš teniser ima brejk prednosti i priliku da servisom reši set u svoju korist.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 4:4

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 3:4

Od 30:0, na servis protivnika Novak dolazido 40:30 i nove brejk prilike. Duplom servis greškom Zverev poklanja našem teniseru brejk.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 2:4

Ponvo Novak od 0:30, dolazi do 40:30 na svoj servis. Novim snažnim servisom rešava gem u svoju korist.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 1:4

Novak pritiska servis protivnika, uspeva da dođe do izjednačenja. Potom i do prve brejk šanse u trećem setu. Propušta je. Potom Nemac vezuje još dva poena i osvaja gem.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 0:3

Još jedan siguran servis gem za protivnika.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 0:2

Đoković nešto opušteniji na svoj servis, Zverev to koristi i ima 0:30. Potom naš teniser greši na mreži i protivnik ima dve vezane brejk prilike. Asom broj 12 naš teniser spasava prvu brejk loptu. Usledila je dupla servis greška i Zverev oduzima servis, brejk.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2, 0:1

Nemac siguran na startu trećeg seta, osvaja svoj servis gem i dolazi u vođstvo.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 6:2

Zverev koristi greške Novaka i dolazi do 0:30. Novak se brzo stabilizovao i izjednačio. As servisom dolazi do set lopte. Novim asom stavlja tačku na ovaj set. Izjednačenje.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 5:2

Uz malo problema Zverev osvaja svoj servi i ostaje u drugom setu.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 5:1

Đoković nastavlja sa odličnim servisima i tako održava stečenu prednost.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 4:1

Zverev iz trećeg pokušaja osvaja svoj servis u drugom setu i prekida seriju našeg tenisera.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 4:0

Đoković osvaja još jedan gem bez izgubljenog poena i tako potvrđuje i drugi brejk.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 3:0

Novak ponov pritiska servis protivnika - 0:30. Zverev uspeva da se odbrani, 30:30. Ipan, naš teniser osvaja novu brejk šansu.

Koristi je isada ima dva brejka prednosti.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 2:0

Đoković sa nulom osvaja svoj servis i tako materijalizuje brejk.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8), 1:0

Na startu drugog seta Novak osvaja dve vezane brejk prilike. Koristi prvu i dolazi do ranog brejka.

Đoković - Zverev 6:7 (6:8)

Prvi do mini-brejka stiže naš teniser i vodi sa 2:0. Zverev uzvrača, i sa dva mini brejka prelazi u vođstvo - 3:2. Novak odmah uzvraća i na promenu strana odlazi pri rezultatu 3:3. Još jedan mini-brejk i Đoković vodi sa 4:3.

Protivnik se vraća mini-brejkom - 4:4. Prvi do set lopte stiže Zverev. Naš teniser je siguran na svoj servis - 6:6, nova promena strana.

Zverev potom osvaja novu set loptu, ovog puta na svoj servis. Koristi je i dobija prvi set .

Đoković - Zverev 6:6

Zverev uzvraća istom merom, taj-brejk rešava prvi set.

Đoković - Zverev 6:5

Novak osvaja gem sa nulom i sada on vodi.

Đoković - Zverev 5:5

Novak pritiska servis pritiska servis protivnika i dolazi do 0:30. Zverev se brani - 30:30. Ipak, Đoković osvaja prvu brejk loptu na meču. Koristi je i koristi poslednju priliku da vrati brejk.

Đoković - Zverev 4:5

Ponov se igralo na razliku na servis našeg tenisera. Potom je Zverev osvojio prvu set loptu. Novak uspeva da se izvuče, izjednačenje. Još četiri izjednačenje nakon prednosti za našeg tenisera. Konačno naš as vezuje dva poena i rešava gem u svoju korist.

Đoković - Zverev 3:5

Zverev je neumoljiv, nastavlja sa odličnim servisima. Novi gem osvojen sa nulom.

Đoković - Zverev 3:4

Odličan gem za Novaka, osvaja ga bez izgubljenog poena.

Đoković - Zverev 2:4

Novi lak osvojen gem za protivnika.

Đoković - Zverev 2:3

Još jedan gem na razliku, iako je naš teniser iimao 40:15. Nakon još jedne gem lopte za našeg tenisera, protivnik osvaja brejk priliku. Novak uspeva da se odbrani sa dva asa i stigne do gem lopte.Još jedan snažan servis i naš as dobija gem.

Đoković - Zverev 1:3

Zverev ponovo siguran na svoj servis.

Đoković - Zverev 1:2

Iz drugog pokušaja Đoković osvaja svoj servis i smanjuje prednost protivnika.

Đoković - Zverev 0:2

Zverev bez izgubljenog poena osvaja svoj servis i time potvrđuje brejk.

Đoković - Zverev 0:1

Zverev preti, posle izjednačenja izborio se za prvu brejk loptu na meču. Duplom greškom Novak mu poklanja brejk