недеља, 21. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Новак Ђоковић победио Александра Зверева са 3:1 и пласирао се у полуфинале Аустралијан опена

уторак, 16. фебруар 2021.

Новак Ђоковић савладао Немца Александра Зверева са 3:1 по сетовима 6:7, 6:2, 6:4, 7:6 и пласирао се у полуфинале Аустралијан опена, где га очекује дуел са највећим изненађењем турнира Асланом Карацевом.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 7:6 (8:6)

Асом број 20, Зверев започиње тај-брејк. Новак узвраћа сервис винером, потом је освојио још један свој сервис и повео са 2:1. Немац сигуран на своје сервисе - 2:3. Новак је такође био сигуран на своје сервисе - 4:3. За сада без мини-брејка - 4:5. На сервис Зверева наш тенисер има прву меч лопту - 6:5. Пропушта је. Потом осваја нову меч лопту, али на свој сервис. Асом број 23 Новак ставља тачку на овај меч.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 6:6

Зверев успева да од 40:0 дође до изједначења, а потом и до сет лопте на сервис нашег тенисера. Асом број 22, Новак долази до изједначења. Потом наш тенисер везује још два поена и осваја гем. Тај-брејк одлучује ко ће освојити четврти сет.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 5:6

Зверев осваја гем са нулом.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 5:5

Велика борба и у наредном гему, Зверев се изборио за изједначење. Међутим, наш тенисер са два везана аса осваја овај гем, ново изједначење у четвтом сету.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 4:5

Зверев без изгубљеног поена осваја свој сервис.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 4:4

Зверев поново прети и после 30:0 долази до 30:40 и брејк шансе. Новак успева да се одбрани, изједначење. Немац осваја и другу брејк лопту. Уследило је друго изједначење. Потом Новак везује два поена и осваја гем, изједначење.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 3:4

Уз проблеме Немац успева да освоји свој сервис гем и поново поведе.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 3:3

Новак везује и трећи гем, изједначење.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 2:3

Сада наш тенисер напада сервис Немца и долази до две везане брејк прилике. Користи прву и ваћа брејк.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 1:3

Зверев осваја две везане брејк лопте - 15:40. Новак успева да се извуче, изједначење. Грешка нашег тенисера и Немац има нову брејк шансу. Уследило је ново изједначење. Ђоковић потом везује још два поена и осваја гем.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 0:3

Сада је Новак у налету напада сервис противника, 15:30. Дуплом сервис грешком Зверев поклања брејк лопту. Грешка нашег тенисера, изједначење. Нова дупла сервис грешка и нова брејк шанса за Новака. Уследио је сервис винер противника, друго изједначење. Ас сервисом Немац решава гем.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 0:2

Наставља се беспоштедна борба за сваки поен. Зверев притиска сервис нашег тенисера и осваја брејк лопту, 30:40. Користи је и има брејк предности.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 0:1

Немац сигуран на свој сервис на старту четвртог сета.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 6:4

Новак осваја свој сервис и ставља тачку на трећи сет.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 5:4

Новак наставља да притиска сервис противника и осваја три везане брејк прилике. Користи прву и одузима сервис противнику без изгубљеног поена. Сада наш тенисер има брејк предности и прилику да сервисом реши сет у своју корист.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 4:4

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 3:4

Од 30:0, на сервис противника Новак долазидо 40:30 и нове брејк прилике. Дуплом сервис грешком Зверев поклања нашем тенисеру брејк.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 2:4

Понво Новак од 0:30, долази до 40:30 на свој сервис. Новим снажним сервисом решава гем у своју корист.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 1:4

Новак притиска сервис противника, успева да дође до изједначења. Потом и до прве брејк шансе у трећем сету. Пропушта је. Потом Немац везује још два поена и осваја гем.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 0:3

Још један сигуран сервис гем за противника.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 0:2

Ђоковић нешто опуштенији на свој сервис, Зверев то користи и има 0:30. Потом наш тенисер греши на мрежи и противник има две везане брејк прилике. Асом број 12 наш тенисер спасава прву брејк лопту. Уследила је дупла сервис грешка и Зверев одузима сервис, брејк.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2, 0:1

Немац сигуран на старту трећег сета, осваја свој сервис гем и долази у вођство.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 6:2

Зверев користи грешке Новака и долази до 0:30. Новак се брзо стабилизовао и изједначио. Ас сервисом долази до сет лопте. Новим асом ставља тачку на овај сет. Изједначење.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 5:2

Уз мало проблема Зверев осваја свој серви и остаје у другом сету.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 5:1

Ђоковић наставља са одличним сервисима и тако одржава стечену предност.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 4:1

Зверев из трећег покушаја осваја свој сервис у другом сету и прекида серију нашег тенисера.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 4:0

Ђоковић осваја још један гем без изгубљеног поена и тако потврђује и други брејк.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 3:0

Новак понов притиска сервис противника - 0:30. Зверев успева да се одбрани, 30:30. Ипан, наш тенисер осваја нову брејк шансу.

Користи је исада има два брејка предности.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 2:0

Ђоковић са нулом осваја свој сервис и тако материјализује брејк.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8), 1:0

На старту другог сета Новак осваја две везане брејк прилике. Користи прву и долази до раног брејка.

Ђоковић - Зверев 6:7 (6:8)

Први до мини-брејка стиже наш тенисер и води са 2:0. Зверев узврача, и са два мини брејка прелази у вођство - 3:2. Новак одмах узвраћа и на промену страна одлази при резултату 3:3. Још један мини-брејк и Ђоковић води са 4:3.

Противник се враћа мини-брејком - 4:4. Први до сет лопте стиже Зверев. Наш тенисер је сигуран на свој сервис - 6:6, нова промена страна.

Зверев потом осваја нову сет лопту, овог пута на свој сервис. Користи је и добија први сет .

Ђоковић - Зверев 6:6

Зверев узвраћа истом мером, тај-брејк решава први сет.

Ђоковић - Зверев 6:5

Новак осваја гем са нулом и сада он води.

Ђоковић - Зверев 5:5

Новак притиска сервис притиска сервис противника и долази до 0:30. Зверев се брани - 30:30. Ипак, Ђоковић осваја прву брејк лопту на мечу. Користи је и користи последњу прилику да врати брејк.

Ђоковић - Зверев 4:5

Понов се играло на разлику на сервис нашег тенисера. Потом је Зверев освојио прву сет лопту. Новак успева да се извуче, изједначење. Још четири изједначење након предности за нашег тенисера. Коначно наш ас везује два поена и решава гем у своју корист.

Ђоковић - Зверев 3:5

Зверев је неумољив, наставља са одличним сервисима. Нови гем освојен са нулом.

Ђоковић - Зверев 3:4

Одличан гем за Новака, осваја га без изгубљеног поена.

Ђоковић - Зверев 2:4

Нови лак освојен гем за противника.

Ђоковић - Зверев 2:3

Још један гем на разлику, иако је наш тенисер иимао 40:15. Након још једне гем лопте за нашег тенисера, противник осваја брејк прилику. Новак успева да се одбрани са два аса и стигне до гем лопте.Још један снажан сервис и наш ас добија гем.

Ђоковић - Зверев 1:3

Зверев поново сигуран на свој сервис.

Ђоковић - Зверев 1:2

Из другог покушаја Ђоковић осваја свој сервис и смањује предност противника.

Ђоковић - Зверев 0:2

Зверев без изгубљеног поена осваја свој сервис и тиме потврђује брејк.

Ђоковић - Зверев 0:1

Зверев прети, после изједначења изборио се за прву брејк лопту на мечу. Дуплом грешком Новак му поклања брејк